تعمیر جاروبرقی و چند نکته‌ای که باعث می‌شود جاروبرقی به تعمیر نیاز نداشته باشد

چند نکته‌ای که باعث می‌شود جاروبرقی به تعمیر نیاز نداشته باشد

تعمیر جاروبرقی

جاروبرقی‌ها اگرچه در مارک ها و برندهای زیادی ساخته می‌شوند اما قطعات سازنده یا تشکیل دهنده همه یکسان است. موتور، آرمیچر، کلکتور، زغال، بدن، دست، شلنگ، برس و کیسه. در هنگام بروز خرابی طبیعتاً یکی از این‌ موارد دچار مشکل شده‌ است. اما در برندهای مختلف سطح جنسی که برای ساخت هر یک از این قطعات به کار رفته متفاوت است. یعنی در برخی مرغوب تر و در برخی نازل‌تر است.

تعمیر جاروبرقی خراب یک کار تخصصی است. برای انجام این امر با متخصصان شرکت فراز پشتیبان تماس بگیرید.

تعمیر جاروبرقی
تعمیر جاروبرقی

چه نکاتی را رعایت کنیم تا جاروبرقی ما نیاز به تعمیر پیدا نکند؟

معمولا برنامه جاروبرقی برای غبار گرفتن، جارو کردن فرش، موکت یا گلیم متفاوت است. همچنین شدت و ضعف آن هم درجاتی دارد. می‌توانیم آن را کم و زیاد کنیم. پس نیازی نیست برای هر رفت و روبی از بالاترین دور موتور و شدت مکش استفاده شود. اگر هم استفاده شود باید دانست که عمر جاروبرقی .

اگر می‌خواهید دیرتر به تعمیر جاروبرقی احتیاج پیدا کنید، به طور صحیح می‌بایست بین هر سی باری که از جاروبرقی استفاده می‌کنید به فیلترها و کیسه آن نگاهی بیندازید. نباید اجازه بدهیم کیسه بیش از حد طبیعی خودش پر شود. آن‌قدر پر که گرد و خاک وارد موتور شود و در آن مشکل ایجاد کند. اگر کیسه کتانی دارد که ابتدا آن را خالی کرده و سپس در ماشین لباسشویی بشویید. اگر از کیسه‌های یکبار مصرف استفاده می کنید آن را دور انداخته و تعویض کنید.

همچنین فیلتری وجود دارد که به صورت یک مستطیل است و یک پارچه قابل شستشو بر دهانه آن تعبیه شده هر چند وقت یکبار بهتر است این فیلتر تعویض یا شسته شود. به جاروبرقی استراحت بدهید. سه ساعت تمام آن را روشن نگذارید. بهترین زمان استفاده از جاروبرقی تنها ۴۵ دقیقه است. پس از ۴۵ دقیقه کار یک ربع ساعت به آن استراحت بدهید.

کم شدن مکش جاروبرقی

اگر مدتیست که مکش جاروبرقی شما کم شده است این به اصطلاح یک هشدار یا آلارم است. در بهترین حالت کیسه آن به شدت پر شده است. اگر ایراد از کیسه نبود، پس حتما به دنبال رفع دیگر ایرادات جاروبرقی باشید چرا که قطعات چندی بعد از حرکت باز خواهند ایستاد.

از جمله اتفاقاتی که از آن با عنوان خرابی جاروبرقی یاد می شود خاموش شدن ناگهانی آن است. علت این خاموشی ناگهانی پریدن فیوز دستگاه است. برخی از مشکلات هم اگرچه منجر به خاموشی یا از کار افتادن ناگهانی آن نمی‌شوند اما در صورتی که مدتی به آن بی توجهی کنیم و به فکر تعمیر آن نباشیم منجر به خرابی جدی در وسیله ما می شود.

روشن نشدن جاروبرقی

اگر جاروبرقی ما روشن نمی‌شود دو دلیل عمده می‌تواند داشته باشد. یا این که دو شاخه آن مشکل دارد و یا سیم رابط. در این صورت می‌بایست آن را تعمیر کرد. البته که تعویض آن هم ممکن خواهد بود و دلیل عمده دیگرش خراب بودن کلید قطع و وصل می‌باشد. ما به وسیله اهم متر متوجه خراب یا سالم بودن کلید قطع و وصل می‌شویم. که در صورت مثبت بودن خرابی آن را تصحیح می‌کنیم.

موتور جاروبرقی قطعه‌ای به نام زغال دارد. زغال پس از مدتی یک لایه جرم می‌گیرد. جرم آن با توجه به نوع آشغال های ما می تواند چربی یا گرد و غبار و خاک باشد. این جرم لایه ای به وجود می آورد که مانع کارکرد صحیح جارو برقی می شود. در واقع این لایه یک مانعی میان زغال و تیغه‌ی کلکتور به وجود می‌آورد و جریان مکش هوا را با وقفه روبرو می‌کند. پس هراز گاهی بهتر است که با یک سنباده و پولیش مناسب سطح زغال‌ها و یا کلکتور را خوب پاک کنید و عاری از این لایه‌ی نامناسب بنمایید. گاهی این مشکل در زغال‌ها به جایی رسیده است که زغال‌ها کاملا خراب شده‌اند و در عملکرد دستگاه، اختلال جدی ایجاد کرده اند. در این صورت باید زغال‌ها را برای همیشه کنار بگذاریم.

گاهی کلاف‌های مربوط به سیم پیچی آرمیچر می‌سوزند، که دلیل آن استفاده بیش از حد سیم‌پیچ‌های آرمیچر است. اگر چنین اتفاقی افتاده باشد بوی بدی ناشی از سوختن سیم ها بلند می‌شود. اگر این سوختگی حاد نشده باشد، سیم های آرمیچر را عوض می کنیم و در غیر این صورت برای تعمیر جاروبرقی احتیاج به عوض کردن موتور است.

آیا دستگاه شما پیوسته و مداوم کار نمی کند و دچار بی نظمی و نوسان است؟

گاهی کلاف های روی آرمیچر به اصلاح نیم سوخته می شوند که در این صورت برای تعمیر جاروبرقی حتما باید آن را با یک آرمیچر نو عوض نمود. پیش می‌آید که فاصله میان زغال و تیغه کلکتور به اندازه کافی نیست. همچنین ممکن است به علت فشاری که از طریق فنرهایی که در پشت زغال‌ها به زغال وارد می‌شود، جرقه ایجاد شود. یا آرمیچر گرم شود، که در این صورت فنر را از پشت زغال‌ها بکشید و قدرت فشار وارد بر آن را اندازه بگیریدد.

اگر از سالم بودن زغال و کلکتورها اطمینان حاصل کردید پس احتمالا در اثر استفاده بی وقفه آرمیچر جاروی شما سوخته است یا کلاف های سیم‌پیچ نیم سوز شده اندد. اگر هیچ کدام این موارد نبود باید بدانید که موتور جارو برقی شما سوخته است.

تعمیر جاروبرقی کاری تخصصی است

میزان برقی که در جارو برقی جریان دارد برقی کشنده و کاملا ولتاژ بالاست. پس لطفا اگر وسایل، ابزار، دقت و تخصص کافی برای تعمیر جاروبرقی ندارید به سرعت دست به آچار نشوید و با تعمیرکاران مجرب فراز پشتیبان تماس بگیرید.

 

خدمات ما:

مرکز تخصصی خدمات تعمیرات جاروبرقی

مقالات خواندنی:

تعمیر یخچال / خرابی یخچال / چگونه تعمیر کنیم؟

مرکز تخصصی تعمیرات‌ یخچال ساید‌ بای‌ ساید

تعمیر ماشین لباسشویی و نکات مهم در نگه‌داری از لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی /چه زمانی به تعمیر ماشین لباسشویی نیاز داریم؟

تعمیر ماشین لباسشویی و نکات مهم در نگه‌داری از لباسشویی

مطالب مرتبط