تعمیر ماشین لباسشویی /چه زمانی به تعمیر ماشین لباسشویی نیاز داریم؟

تعمیر ماشین لباسشویی

همه شما روزی را تجربه کرده‌­اید که باید برای شب لباس تمیز و شسته داشته باشید و ناگهان ماشین لباسشویی تنها بعد از دو چرخش از کار می‌­ایستد. تازه یادتان می‌­افتد که حتی اگر مهمانی شب را هم به اصطلاح کنسل کنیم،  لباس‌های­ ما و فرزندانمان برای اداره و مدرسه چه خواهد شد؟ شما می‌مانید و انبوه لباس‌هایی که شسته نشده و تلنبار شدند. برای اینکه تعمیر ماشین لباسشویی شما به سرعت انجام شود باید با متخصصان فرازپشتیبان تماس بگیرید.

تعمیر ماشین لباسشویی
تعمیر ماشین لباسشویی

چه زمانی به تعمیر ماشین لباسشویی نیاز داریم؟

باید بدانیم که ماشین لباسشویی ما یک دفعه از کار نمی‌افتد؛ بلکه قبل از اعلام خرابی قبلا به ما هشدار می‌دهد. مثلا اگر ماشین لباسشویی شما صدای غیر عادی می‌دهد و گاهی لرزش دارد در حقیقت دارد از شما برای تعمیر خود استمداد می‌طلبد. منتها از آن جایی که ما معتقدیم تا زمانی که رسما از کار نیفتاده است نیازی به تعمیر نیست اجازه می‌دهیم در صد خرابی به درجه بالاتری برسد.

بعضی ایرادات هم که ما می‌بینیم لزوما ارتباطی با کارکرد ماشین لباسشویی ندارند. مثلا اگر لباس ها پس از شستشو سفیدک می‌زنند. اشکال از لباسشویی نیست. بلکه بدان معناست که پودر شست شو ما خوب نیست. برای رفع سر و صدا ماشین لباسشویی همچنین راهکارهایی وجود دارد. می شود پیچ‌های حمل و نقل را باز کرد و از پایه‌هایی استفاده کرد که عرض بیشتری دارند. فنرهای ماشین لباسشویی را هر چند وقت یکبار بررسی کنیم. گاهی کمک های ماشین لباسشویی احتیاج به عوض شدن دارند. از جای درست بلبرینگ مطمئن شویم. دور موتور ماشین لباسشویی را قبل از این که از آن استفاده کنیم کمی کند کنیم. کنتور موتور را مرتب مورد بررسی قرار دهیم.

چرا ماشین لباسشویی ما خراب شده است؟

حتما برنامه‌ای که برای شستشو داده­ اید مناسب جنس، حجم و نوع لباس شما نیست. حتما میزان پودر و نوع آن مناسب ماشین و لباس شما نبوده است. از پودر لباسشویی دستی استفاده نکنیم. بهتر است تنها از پودرهای مخصوص ماشین استفاده شود. اگر به اندازه معمول پودر بریزیم هم می­توانیم لباس‌های تمیزی داشته باشیم و لازم نیست؛ مخزن آن را پودر اندود کنیم.

 

راه هایی برای کم‌کردن احتمال خراب شدن ماشین‌ لباسشویی

شاید ندانید که مایع نرم کننده‌ه­ای که توی ماشن لباسشویی می­ریزید تا چه اندازه می‌تواند خطرناک باشد. این مایع جدای این­که باعث سیاه شدن لاستیک دور درب ماشین می‌­شود؛ موجب می­شود تا بار بعدی این مایع اصلا در دستگاه شما استفاده نشود. برای جلوگیری از این ماجرا شما باید نرم کننده را با آب رقیق کرده و سپس مصرف  نمایید. هربار پس از شستشو لباس­ها درب ماشین خود را تا دو ساعت باز بگذارید تا جریان هوای آزاد به داخل آن نفوذ کند.

لباسشویی خود را تراز کنید. بسیاری از ما به این وسیله بی ­توجه هستیم. تراز کردن به اصطلاح به کاری گفته می­شود که به توسط آن طرف راست و چپ ماشین لباسشویی فاصله­ اش تا زمین درست یک اندازه باشد. در غیر این­صورت هنگام شستشو لباس­ها سر و صدای زیادی از ماشین لباسشویی به راه می­افتد و به مرور زمان بر سلامت آن تاثیر می ­گذارد.

آب مصرفی ما سختی‌ها و ناصافی‌های بسیاری دارد. این سختی‌ها به مرور زمان به شکل جرم روی بدنه‌ی داخلی ماشین لباسشویی می‌نشینند. حتی در پاره‌ای از موارد این گچ و گل و لای قابل مشاهده است. گاهی وقت ها آب حاوی قارچ می باشد که در آن صورت شاهد سبزی جلبک بر بدنه داخلی ماشین یا گاها درب آن خواهیم بود. پس برای جلوگیری از این موضوع بهتر است که هرازگاهی از جرم گیر درون آن استفاده کنیم.

 

انواع خرابی ماشین لباسشویی

باید بدانید که علت معیوب شدن ماشین لباسشویی شما در سه حوزه است. یا در بورد لباسشویی است یا از نظر مکانیکی اشکال دارد و یا در نصب آن ایرادی وجود داشته است. البته ماشین­های لباسشویی از آن­جا که انواعی دارند، مشکلاتشان نیز با هم فرق می­کند. مثلا تعمیر ماشین ­لباسشویی دوقلو با هیدروستات ماشین لباسشویی فرق دارد. تعمیر شیر الکتریکی و تایمر ماشین و چگونگی باز و بسته شدن در ماشین هم نیاز به آموزش­های خود را دارد.

اگر ماشین لباسشویی شما پس از روشن شدن اندکی بعد از کار می­افتد؛ این نشانه آن است که ایراد از   موتور است در حقیقت موتور شما دیگر قادر به حرکت دادن دیگ نیست.

اگر ماشین لباسشویی به هنگام خالی کردن آب و کف خود دچار مشکل است. پس ایراد از پمپ تخلیه می­باشد. یعنی به اصلاح ماشین لباس را با آب و کف و چرک به ما تحویل می دهد.

اگر طول مدت آب گیری آن مثل همیشه نیست یا به هر نحو متوجه می شویم در هنگام آب گیری آن ایراد دارد باید بدانیم که مشکل از هیدروستات آن است. هیدروستات یکی از قطعات اصلی و درونی ماشین لباسشویی است که اندازه آب در ماشین لباسشویی را تعیین می‌کند.

اگر ماشین لباسشویی شما پس از آب گیری از کار باز می ایستد باید بدانید که المنت آن ایراد پیدا کرده است. المنت مربوط به مرحله خشک کردن است.

درست است که ماشین­های لباسشویی با مارک­ها و برندهای مختلف با یک دیگر فرق دارند اما ساختار تشکیل دهنده آن­ها همه یکی است. فقط کیفیت قطعات آن با هم فرق دارد. برای تعمیر لباسشویی مهم‌ترین نکته دانستن آنالیز مدار لباسشویی و عیب یابی برد است.

شناخت قطعات الکترونیکی و تعمیر برد این که کدام قطعه چه نقشی در ماشین لباسشویی دارد چه خطرات و تهدیداتی دارد و هر کدام از این قطعات چه ارتباطی با موتور دارند. باید بگوییم گرچه ماشین­های لباسشویی در ساختار خود شبیه هم هستند اما برای تعمیر هر کدام بر حسب مارک و برندشان یک نوع تعمیر لازم دارند. جهت تعمیر اساسی ماشین لباسشویی خود توسط متخصصان مجرب، با شرکت فرازپشتیبان تماس بگیرید.

 

 

خدمات ما:

تعمیر ماشین لباسشویی و نکات مهم در نگه‌داری از لباسشویی

مقالات خواندنی:

تعمیر یخچال / خرابی یخچال / چگونه تعمیر کنیم؟

مرکز تخصصی خدمات تعمیرات جاروبرقی

مرکز تخصصی تعمیرات‌ یخچال ساید‌ بای‌ ساید

تعمیر ماشین لباسشویی و نکات مهم در نگه‌داری از لباسشویی

مطالب مرتبط