تعمیر قهوه ساز

repair coffee maker

تعمیر قهوه ساز

هر روز صدها میلیون نفر در سراسر جهان قهوه می‌نوشند. قهوه تبدیل به یک نوشیدنی بین المللی شده است. شاید در گذشته دستگاه قهوه ساز کاربرد زیادی نداشت و مردم ترجیح می‌دادند قهوه را روی شعله‌ی گاز آماده کنند. اما امروزه دستگاه قهوه ساز جایگاه خوبی در رستوران‌ها، هتل‌ها، کافی شاپ ها و حتی منازل پیدا کرده است. قهوه ساز بسیار جمع و جور، شیک و از تنوع خاصی برخوردار است و به راحتی در یک آشپزخانه کوچک نگهداری می‌شود. در چند دقیقه می‌توانید قهوه را با کیفیت خیلی بالایی در قهوه ساز  آماده کنید و از نوشیدن یک فنجان قهوه‌ی گرم و لذیذ لذت ببرید.

اگر شما هم جزء افرادی هستید که علاقه شدیدی به نوشیدن قهوه دارید و دستگاه قهوه ساز شما خراب شده باشد قطعاً تحمل یک روز خرابی آن شما را کلافه خواهد کرد. بنابراین باید به دنبال تعمیر قهوه ساز باشید. 

تعمیر قهوه ساز
تعمیر قهوه ساز

نکاتی کاربردی در مورد قهوه ساز

 

۱- بعد از اتمام کار، قهوه ساز  را شستشو دهید و با سرکه‌ی سفید تمیز کنید. تمیز نکردن منجر به کاهش عمر دستگاه می‌شود. علاوه بر این می‌تواند عامل انتقال باکتری‌ها شود.

۲- سازندگان قهوه از سوئیچ‌ها برای روشن کردن، تنظیم برق و گرم کردن آب استفاده می‌کنند. همچنین در این دستگاه کنترل کننده‌هایی وجود دارد که گرمای قهوه را حفظ می‌کنند. و اما دیگر نکات:

 

اگر فشار بخار قهوه ساز کم باشد: اطمینان حاصل کنید که دستگاه در حال اجرا است و فشار دیگ بخار در سطح ۱ باشد.
اگر سطح بخار مسدود شده است: قهوه را بیرون بیاورید و کاملاً دستگاه را تمیز کنید.
اگر دستگاه به دمای عملیاتی نمی‌رسد: اطمینان حاصل کنید که دستگاه در حال اجرا است و ۱۵ دقیقه منتظر بمانید که دمای دستگاه به حداکثر برسد. و برای سنجش دمای قهوه ساز می‌توانید از دماسنج داخل دستگاه استفاده کنید.
اگر سبدهای فیلتر گرم نیست: سبد فیلتر را در دسته نصب کنید و آب گرم را از طریق آنها پمپ کنید و همیشه داخل جعبه فیلتر را تمیز کنید.

سرویس سوئیچ روشن/خاموش: سوئیچ قهوه ساز یک وسیله ساده است که جریان را به واحد گرمایش و پمپ منتقل می‌کند. بعد از اتمام کار با قهوه ساز  اطمینان حاصل کنید که قهوه ساز خاموش است.
سرویس دهی دماسنج: یک ترموستات در قهوه ساز وجود دارد که حرارت را کنترل می‌کند. اگر ترموستات به درستی کار نکند، می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند. برای رفع این مشکل دستگاه را از هم جدا کرده و  آب اضافی را از مخزن خارج کنید و تعمیر قهوه ساز را به متخصصین این امر بسپارید.

 

 و در برخی موارد اگر قهوه ساز به طور کامل کار نکرد، یا قهوه داغ نشود، و یا دستگاه قهوه نشت داشته باشد باید به تعمیر قهوه ساز به دست افراد خبره اطمینان حاصل کنید. زیرا باید برق دستگاه، فیوز داخلی، ترموستات و دیگر قطعات داخلی دستگاه چک شود.

کابل‌های برق، سوئیچ‌ها، تایمرها، ترموستات‌ها و عناصر گرمایشی می‌توانند غیر قابل استفاده شوند و یا باعث کاهش الکتریسیته شوند. بعضی از دستگاه‌های قهوه دارای فیوزهایی هستند که اگر زودتر آن‌ها را تعمیر نکنید می‌تواند به قهوه ساز آسیب جدی وارد کنند. پس تعمیر قهوه ساز را پشت گوش نندازید و برای تعمیر آن تنها با یک تماس اقدام کنید.

 اگر قهوه ساز خراب شد چگونه به تعمیر قهوه ساز بپردازیم؟

بدون اینکه خودتان اقدام به تعمیر قهوه ساز کنید و قطعات داخلی آن را تعمیر و جابجا کنید بهتر است این کار را به متخصصین این امر بسپارید. در اینجا یکی از بهترین شرکت‌ها به نام فراز پشتیبان را به شما معرفی می‌کنیم. این شرکت دارای نیروهای متخصص و با تجربه است و تنها با یک تماس اقدام به تعمیر قهوه ساز  آن هم در منزلتان خواهند کرد.

نیروهای با تجربه فراز پشتیبان در ابتدا ایراد قهوه ساز را تشخیص و به برطرف کردن خرابی آن می‌پردازند و در صورت لزوم قطعات اصل را جایگزین قطعات خراب می‌کنند. پس نمایندگی فراز پشتیبان سریعترین و مطمئن‌ترین راه برای رسیدن به مشکل شما است. یه خبر خوب دیگه تعمیر قهوه ساز شما را در کمترین زمان ممکن می‌کنند و  به این ترتیب خیلی زود می‌توانید یه فنجون قهوه‌ی خوشمزه را در منزلتان سرو کنید. لطفا با ما تماس بگیرید.

 

مقالات خواندنی: 

نکات طلایی برای تعمیر قهوه ساز!

انواع  قهوه و دستور تهیه نوشیدنی های قهوه

تعمیر قهوه ساز دلونگی

تعمیر قهوه ساز بوش

 

خدمات ما: 

تعمیر قهوه ساز 

مطالب مرتبط