تعمیر هود در تهران (بروزرسانی جدید)

تعمیر هود در تهران (بروزرسانی جدید)

تعمیر هود در تهران (بروزرسانی جدید)

امروزه وجود هود در هر آشپزخانه‌ای ضروری است. چرا که هود قادر است بوی پخت‌و‌پز غذا را از بین ببرد و هوای اتاق را تازه کند. بهتر بگویم نبود هود در خانه مشکلات و خستگی‌های زیادی را برای بانوی خانه به بار می‌آورد چرا که اگر هود در خانه نباشد چربی‌های زیادی روی کابینت و دیگر وسایل آشپزخانه می‌نشیند و برای اینکه سایر وسایل آشپزخانه خراب نشود بلافاصله باید آنها را تمیز کرد اما در صورت وجود هود دیگر نیازی به این کار نخواهد بود. در ادامه بریم که بهتر با هود و اجزاء آن آشنا شویم و اینکه اگر خراب شد چکار کنیم؟ بخصوص اگر ساکن تهران باشیم با این همه شلوغی کجا به دنبال تعمیرکار خوب بگردیم و یا چگونه به تعمیرکاران اعتماد کنیم؟

تعمیر هود در تهران (بروزرسانی جدید)
تعمیر هود در تهران (بروزرسانی جدید)

اجزا و عملکرد هود آشپزخانه شما

هر هود متشکل از اجزایی است که عبارتند از: فن، موتور الکتریکی، مدار تغییر سرعت، چراغ‌های روشنایی، فیلترها و …. فن بدون شک عنصر اصلی هود آشپزخانه است. چرا که حرکت جریان هوا از طریق عناصر فیلتر، که حذف چربی است را تضمین می کند. چرخش فن در هود‌ها به عنوان یک قاعده، از طریق یک موتور با سرعت بالا ارائه می‌شود. و خود فن می‌تواند یک جریان هوای پایدار ایجاد کند. هر دستگاه هود دارای فیلتر است و فیلترها اساس کار هود محسوب می‌شوند منتهی در برخی هودها که قیمت آنها بالاتر است از فیلتر کربن و هودهای ارزان قیمت از فیلتر ذغال تشکیل شده‌اند. درست است که هود از اجزای کم و ساده‌ای تشکیل شده ولی عملکرد عالی دارد و نبود آن در آشپزخانه می‌تواند معزلی باشد.

نکات ضروری که باعث افزایش طول عمر هود آشپزخانه شما می‌شود

۱- در هنگام پخت و پز درب قابلمه‌های روی اجاق گاز را ببندید. عدم بستن آن‌ها مساوی با مرگ هود آشپزخانه شماست.

۲- هر چند وقت یکبار فیلترهای هود را تمیز کنید یا تغییر دهید.

۳- در صورتی که بیش از سه شعله روشن باشد حتماً حتماً در هود را باز بگذارید تا عمل مکش بهتر انجام شود.

۴- هود را به محافظ وصل کنید تا درگیر نوسانات برقی نشود.

مزایا و معایب استفاده از هود:
 • یک سیستم تهویه استاندارد در اتاق قادر است گردش هوا را فراهم کند، اما در مورد آشپزخانه کافی نخواهد بود. چرا که آشپزخانه نیازمند سرعت بالا برای از بین بردن بخارها و بوها است. هود‌ها، بخار را جذب می‌کنند و آن را از طریق فیلترها فشار می‌دهند و پس از آن هوا به اتاق باز می‌گردد. پس تنها وسیله‌ای که قادر است این کار را انجام دهد هود است.
 • گردش سریع و آسان هوا
 • دفع سریع بوها و عدم تغییر هوای محیط
 • عدم ایجاد چربی بر روی وسایل منزل مانند: کابینت‌ها، پنکه، مبلمان، کاغذ دیواری و…
 • کندانسور هود که بر روی موتور تعبیه شده وظیفه صرفه‌جویی در انرژی را دارد.
 • اگر موتور با همان سرعتِ ۹۰ کار کند، مدار کنترل شکسته است.

با تمام این حرف‌ها و توضیحاتی که دادیم همگی ما می‌دانیم هر چیزی روزی خراب می‌شود یا عمر آن به پایان می‌رسد و تمام لوازم‌خانگی‌ها از این مسئله مستثنی نیستند.

هر وسیله‌ خانگی ممکن است با وجود عملکرد عالی که دارد روزی دچار خرابی شود که هود هم جزء این دسته خواهد بود و شما بهتر است قبل از جستجو یا تماس با هر تعمیرکاری این مقاله را با دقت بخوانید. در این مقاله به چگونگی عملکرد هود آشپزخانه و مشکلات رایج آن اشاره شد و در ادامه به تعمیر هود در تهران اشاره خواهیم کرد.

تعمیر هود در تهران کار نسبتا سختی است و شما نمی‌توانید هود خراب منزلتان را به هر تعمیرکاری بسپارید از طرفی آیا یافتن تعمیرکار ماهر آن هم در شهر شلوغی مثل تهران راحت است؟ به فرض هم که پیدا کردید تا به اینجا متحمل هزینه‌های رفت و آمد زیادی شده‌اید. پس قبل از هر اقدامی بهتر است تحقیق کنید تا بهترین و به صرفه‌ترین و مطمئن‌ترین گزینه را انتخاب کنید. یکی از مطمئن‌ترین گزینه‌ها برای انتخاب تعمیر هود در تهران، نمایندگی فراز‌پشتیبان است.

اما چرا فراز‌پشتیبان؟

جالب اینجاست که بدانید فراز‌پشتیبان نه تنها نمایندگی تعمیرات تمام لوازم‌خانگی‌ها را دارد بلکه می‌تواند تمام لوازم‌خانگی‌های شما از جمله تعمیر هود در تهران را با انواع و برندهای مختلف نظیر: سامسونگ، ال‌جی و …. را به بهترین شکل ممکن به صورت تضمینی برای شما تعمیر کند تا مثل روز اول یا بهتر از آن بمدت طولانی برای شما کار کند و متضرر هزینه‌های گزاف و اضافی نشوید. فراز‌پشتیبان متشکل از کادر مجرب و آموزش دیده است. بگذارید برایتان مثالی بزنیم. مثلا تعمیر هود در تهران: فراز پشتیبان نه تنها قادر است که هودهای کوچک خانه‌های شما را تعمیر بلکه قادر است هودهای بزرگ رستوران‌های تهران که به خاطر بزرگی که دارند به آنها نیز جزیره می‌گویند را تعمیر کنند. پس مقایسه با شماست. کسی که بتواند سخت‌ترین و بزرگترین هودها را تعمیر کند قطعا به راحتی و به بهترین شکل ممکن از پس تعمیر هود آشپزخانه شما هم بر‌می‌آید.


چه زمانی تعمیر هود در تهران را به تعمیرکاران فراز‌پشتیبان بسپاریم؟

 • زمانی که هود آشپزخانه شما سروصدا ایجاد کند.
 • هود خاموش یا روشن نمی‌شود.
 • زمانی که عمل تهویه را به خوبی انجام ندهد.
 • زمانی که فن از کار افتاد.
 • موتور‌ها دچار مشکل و یا خرابی شدند.
 • هود مکش نمی‌کند یا مکشش ضعیف است.

با خیالی آسوده می‌توانید با یک تماس، بهترین تعمیر هود در تهران را انتخاب کنید. شرکت فراز‌پشتیبان بهترین دکتر هود شما خواهد بود. چرا که عنوان برترین مرکز تعمیرات لوازم‌خانگی را به خود اختصاص داده و جزء بهترین‌هاست.

 

خدمات دیگر:

نمایندگی تعمیر هود بیمکث در تهران

تعمیر هود کن

تعمیر هود ایندزیت

تعمیر هود کندی 

مقالات خواندنی: 

خدمات تعمیر ماشین‌ ظرفشویی در تهران که شاید مدت‌ها منتظرش بودیم!

مطالب مرتبط