مرکز تعمیر یخچال با برندهای  اسنوا؛ امرسان؛ سامسونگ؛ هیمالیا

مرکز تعمیر یخچال

مرکز تعمیر یخچال با برندهای  اسنوا؛ امرسان؛ سامسونگ؛ هیمالیا

یخچال یکی از مهمترین لوازم منزل به شمار می‌‌آید و نبود یا خرابی آن مشکلات زیادی را ایجاد می‌کند. باعث می‌شود تمامی محتویات یخچال و فریزر، از جمله گوشت و سبزیجات را از بین ببرد. در زندگی روزمره یخچال و فریزر به گونه‌ای مهم است که اگر یک سوء عملکرد در یخچال و فریزر اتفاق بیفتد، شما را مضطرب و نگران خواهد کرد. و ممکن است بلافاصله تصمیم به تعمیر یا جایگزین کردن آن کنید. اما باید دست نگه داشت چرا که ممکن است علت آن نقص ساده‌ای باشد و یا با تعمیر، قابل درست شدن باشد و نیاز به این همه هزینه و جایگزینی وسیله جدید نباشد.

در اینجا قصد داریم انواع یخچال‌ها، معایب و راه‌های تعمیر آنها را به شما آموزش دهیم.

مرکز تعمیر یخچال با برندهای  اسنوا؛ امرسان؛ سامسونگ؛ هیمالیا
مرکز تعمیر یخچال با برندهای  اسنوا؛ امرسان؛ سامسونگ؛ هیمالیا

نکات مهم که باعث عملکرد بهتر یخچال و یخچال‌فریزهای شما می‌شوند عبارتند از:

۱- فاصله یخچال تا دیوار بیش از ۱۰ سانتی‌متر باشد.

۲- سردی داخل یخچال باعث حفظ مواد‌غذایی موجود در یخچال می‌شود. پس عمل تبرید یخچال مسئله حیاتی برای حفظ مواد‌غذایی درون یخچال محسوب می‌شود، بنابراین از باز و بسته شدن بیش از حد درب یخچال خودداری کنید.

۳- چیزی در بالای یخچال قرار ندهید.
۴- در حالی که یخچال و یخچال‌فریزر روشن است، درب فریزر یا یخچال را برای مدت طولانی باز نکنید.

۵- برای گذاشتن نوع مواد در یخچال و یخچال‌فریزر دقت کنید.
۶- اجازه ندهید بچه‌ها به درب یخچال و یخچال‌فریزر بچسبند.
۷- یخچال را در حالی که روشن است، حرکت ندهید.
۸- یخچال و یخچال‌فریزر را در کنار اجاق‌گاز یا هر منبع حرارتی دیگری قرار ندهید.
۹- پس از قطع برق، دستگاه را قطع کنید، یا به آن حفاظ وصل کنید.
۱۰- مایعات گرم یا مواد‌غذایی گرم را در یخچال و یخچال‌فریزر قرار ندهید؛ اجازه دهید که خنک شوند.
۱۱- بهتر است یخچال را روی یک پایه قرار دهید و از قرار دادن یخچال و یخچال‌فریزر بر روی کف زمین خودداری کنید.
۱۲- با قرار دادن زغال چوب در درون یخچال، بوی بد مواد‌غذایی را از بین ببرید.

۱۳- چنانچه یک لایه یخ نازک در نقطه تماس با لوله خنک‌کننده در بخش داخلی یخچال به وجود آمد، مانع از شکل‌گیری یخ در فریزر و یا رادیاتور می‌شود. بنابراین بهتر است یخچال را خاموش کنید و اجازه دهید که یخ‌های آن ذوب شود و بعد با پارچه، آن را تمیز کنید. و سپس یخچال را روشن کنید؛ اما اگر این مسئله به سرعت و هر بار تکرار می‌شود پس بهتر است تعمیر یخچال را به تکنسین‌ها بسپارید.

تعمیر یخچال اسنوا


تعمیر یخچال اسنوا: شرکت اسنوا نیز یکی از شرکت‌های ایرانی با صادرات خارجی است که در زمینه‌ی تولید لوازم‌خانگی از جمله یخچال توانسته است جایگاه خوبی را در صنعت لوازم‌خانگی را به خود اختصاص دهد.

مشکلاتی که ممکن است برای یخچال اسنوا پیش آید عبارتند از:

 • از کار افتادن هیتر: هیتر مانع برفک زیاد در یخچال اسنوا می‌شود.

 • از کار افتادن فن یخچال: وجود فن در یخچال اسنوا مانع از گرم شدن یخچال توسط هیتر می‌شود.

 • سوراخ شدن لوله‌های گاز

 • خراب شدن کابل برق یخچال اسنوا

 • از کار افتادن ژنراتور  (خازن الکتریکی) یخچال

 

 • خراب شدن تایمر: تایمر وظیفه کنترل دما را به عهده دارد.

در صورت مواجه شدن با این مسائل و مشکلات، بهتر است با تعمیرکار و مهندسین مجرب تماس بگیرید تا از آن پس یخچال شما با سطح ایمنی بالا کار کند.

تعمیر یخچال امرسان

تعمیر یخچال امرسان: امرسان یک شرکت ایرانی است که در سال ۱۳۶۰ تاسیس شد و محصولات پر‌کاربرد زیادی از جمله یخچال و یخچال فریزر را تولید کرد. محصولات این شرکت، جزء محبوبترین، پرفروشترین و ارزان قیمت‌ترین کالاها به شمار  می‌آمد. درست است که یخچال امرسان جزء با کیفیت‌ترین محصولات لوازم خانگی است ولی ممکن است دچار نقص و یا خرابی شود، اما جای هیچ نگرانی نیست.

مشکلات یخچال امرسان عبارتند از:

 • خراب شدن کمپرسور یا از کار‌افتادن فن
 • خرابی سنسور داخل یخچال
 • عدم سرد شدن یخچال: عواملی که باعث عدم سرد شدن یخچال امرسان و دیگر یخچال‌ها می‌شود عبارتند از:

۱- از بین رفتن لایه‌های محافظتی: یخچال از لایه‌های محافظتی، متشکل از چوب پنبه ساخته شده، با از بین رفتن این لایه‌ها دیگر عمل سرمایشی انجام نمی‌گیرد.

۲- تمام شدن یا کاهش گاز یخچال

۳- باز شدن بیش از حد درب یخچال: باز شدن زیاد درب یخچال و فریزر منجر به ورود بخار آب و در نتیجه باعث انباشته شدن برف در فریزر می‌شود و در نتیجه به عنوان یک بافر عمل می‌کند و منجر به کاهش عملکرد خنک کننده می‌شود و به غذا آسیب می‌رساند.

۴- از بین رفتن لاستیک دور در یخچال: خراب شدن لاستیک درب یخچال موجب نشت هوای سرد داخل یخچال و یا باعث ورود هوای گرم به داخل یخچال می‌شود.

در صورت مواجه شدن با این مشکلات اساسی که برای هر یخچالی ممکن است پیش بیاید بهتر است کار تعمیر یخچال امرسان خود را به مهندسین و تکنسین بسپارید.

تعمیر یخچال هیمالیا

تعمیر یخچال هیمالیا: هیمالیا شرکتی ایرانی با محصولاتی در سطح استاندارد جهانی توانسته است محصولات با کیفیت را تولید و صادر کند. یکی از باکیفیت‌ترین محصولات این شرکت، یخچال و یخچال‌فریزر است. یخچال و یخچال‌فریزر هیمالیا هم مانند هر وسیله برقی دیگر ممکن است بعد از سالیان سال دچار خرابی شود. برخی از مشکلات اساسی که برای یخچال هیمالیا پیش می‌آید عبارتند از: خرابی کمپرسور، ترموستات، از کار افتادن موتور و یا وقتی که شما صدای بلند و یا درجه حرارت بالا یخچال را شنیدید یا یخچال شما دچار نشت آب شد این‌ها همه نشان دهنده‌ی یک سوء عملکرد در یخچال شما است و یخچال شما نیازمند تعمیر است. پس بهتر است تعمیر یخچال خود را به شرکت فراز‌پشتیبان  بسپارید.

تعمیر یخچال‌فریزر هیمالیا

عیب‌هایی که ممکن است برای یخچال‌فریزر هیمالیا به وجود آید و روش‌های تعمیر آن عبارتند از:

۱- یخچال روشن نمی‌شود: علت روشن نشدن یخچال‌فریزر هیمالیا خرابی ترموستات است.

در ابتدا باید جریان برق را کنترل کرد، اگر علت از ترموستات باشد جریان برق نمی‌تواند از کلید ترموستات وارد کمپرسور شود.

۲- نیمسوز شدن موتور یخچال فریزر:  اگر با شنیدن صدای بخصوصی قبل از روشن کردن یخچال فریزر مواجه شدید و بعد دیدید که یخچال فریزر از کار افتاد این به علت نیم سوز شدن موتور یخچال‌فریزر است.

در صورتی که با مشکلات این چنینی مواجه شدید بهتر است به نمایندگی فراز‌پشتیبان تماس بگیرید.

تعمیر یخچال سامسونگ

تعمیر یخچال سامسونگ: سامسونگ شرکتی کره‌ای و یکی از بهترین و پرطرفدارترین شرکت‌های لوازم‌خانگی در ایران و دیگر کشور‌ها مانند مصر است. دوتا از محصولات مهم و اساسی که این شرکت تولید می‌کند و خیلی برای خانواده‌ها ضروری و حیاتی است یخچال و یخچال‌فریزر است.

مشکلات و راههای تعمیر یخچال و یخچال فریزر سامسونگ عبارتند از:

 • مسدود شدن لوله‌ها
 • آسیب دیدن ترموستات
 • آسیب دیدن کمپرسور
 • اشکال در سیستم خنک‌کننده و خازن
 • نشت آب از داخل و خارج یخچال و یخچال فریزر
 • از کار افتادن موتور یخچال سامسونگ
 • صدای زیاد یخچال هنگام کار‌کردن و یا شنیدن صدای غیر‌طبیعی از موتور یخچال
 • عدم خنک شدن غذا در یخچال
 • عدم منجمد شدن مواد‌غذایی در فریزر: مهمترین نکته برای افرادی که یخچال‌فریزر استفاده می‌کنند این است که درجه انجماد و یا خنک‌کننده‌ی یخچال‌فریزر‌ منزلشان بطور منظم کار کند. چرا که ماندگاری محصولات غذایی، طعم، رنگ و مزه آن به این امر بستگی دارد.
 • از کار افتادن ناگهانی یخچال و یخچال‌فریزر و یا سوختن موتور
 • به وجود آمدن بوی غیر‌طبیعی در یخچال
 • ثابت ماندن دمای یخچال با وجود تغییر دادن آن
 • عدم روشن شدن یخچال و یخچال‌فریزر
 • لرزش در یخچال هنگام روشن بودن

در صورت مواجه شدن با این مشکلات لطفا با نمایندگی شرکت فراز‌پشتیبان تماس بگیرید. و با خیالی آسوده تعمیر یخچال خود را به آن ها بسپارید.

رعایت تمام نکات گفته شده و یا تعمیر به موقع یخچال و یخچال‌فریزر باعث حفاظت از دستگاه شما، افزایش بازدهی، افزایش مقاومت و طول عمر یخچال منزل شما می‌شود. اما چرا در این مقاله تاکید ما بر این بود که در صورت خراب شدن یخچال و یا یخچال‌فریزر این کار را به متخصصین بسپارید و خود دست به آچار نشوید؟ و یا چرا تاکید ما بر این بود که تعمیر یخچال خود را به نمایندگی فراز‌پشتیبان بسپارید؟

چرا خدمات نمایندگی فراز‌پشتیبان؟

شرکت فراز‌پشتیبان متشکل از یک تیم آموزش دیده، فنی و با تجربه است، در صورتی که مشکلی برای یخچال و یا یخچال فریزر شما پیش آمد با خیالی آسوده می‌توانید کار تعمیر یخچال را به تکنسین مهارت دیده فراز‌پشتیبان بسپارید.

تیم فراز‌پشتیبان علاوه بر برطرف کردن مشکلات جزئی یخچال و یخچال‌فریزر شما در صورت نیاز، اقدام به تعویض قطعات آسیب دیده می‌کنند و قطعات جدید و اصل را جایگزین قطعات خراب می‌کنند.

از طرفی دیگر با کمک مشاورین و متخصصین فراز‌پشتیبان، در زمان و هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده و می‌توانید آن‌ها را به حداقل برسانید.

مقالات خواندنی: 

تعمیر یخچال فریزر در تعطیلات نوروز و فرصت‌های طلایی آن

تعمیر یخچال فریزر / تامین قطعات یخچال فریزر

خدمات: تعمیر یخچال فریزر

مطالب مرتبط