تعمیر ماکروویو تمامی برندها در تهران

تعمیر ماکروویو تمامی برندها

تعمیر ماکروویو تمامی برندها در تهران

در تهران آن هم تعمیر ماکروویو تمامی برندها! آیا چنین مرکز معتبری برای تعمیر ماکروویو من پیدا می‌شود؟ آیا قطعاتی که مجددا نصب می‌شوند، اورجینال هستند؟ چگونه می‌توانم با تعمیرگاه بالقوه ارتباط بگیرم؟

تعمیر ماکروویو تمامی برندها در تهران
تعمیر ماکروویو تمامی برندها در تهران

تاریخچه ساخت ماکرو‌ویو: امروزه با پیشرفت در عصر تکنولوژی تقریباً در هر منزل یک دستگاه ماکرو‌ویو وجود دارد. این دستگاه در هر خانه‌ای روند پخت مواد‌غذایی را سرعت می‌بخشد. دستگاه ماکرو‌ویو توسط فردی به نام دکتر پرسی‌لی‌بارون‌اسپنسر اختراع شده است. اسپنسر در سال ۱۹۴۶ لوله خلأ مگنترون را بررسی کرد و آن را درون جیب آزمایشگاهی خود قرار داد. بعد از مدت‌ها کار در آزمایشگاه زمانی که خواست شکلات درون جیب خود را بردارد، دید که شکلات آب شده است. این مسئله ذهنش را درگیر این ماجرا کرد. روزی تصمیم گرفت دانه ذرتی را کنار لوله مگنترون قرار دهد و مشاهده کرد که دانه ذرت ترکیده و تبدیل به خوراکی خوشمزه پاپ کورن شده است. او در همین لحظه متوجه شد که با قرار دادن مواد غذایی کنار این لوله می‌توان باعث پخت سریع‌تر غذاها شود. او یک جعبه فلزی ساخت و در آن انرژی ماکرو‌ویو را درون آن قرار داد  به شکلی که راه خروجی نداشته باشد. وی بیان کرد به خاطر وجود انرژی مغناطیسی که در درون جعبه به وجود می‌آید، دمای مواد غذایی به سمت بالا می‌رود و درنهایت غذا پخته می‌شود.

ماکرو‌ویو و انواع آن

زمان خرید دستگاه ماکرو‌ویو به انواع آن توجه ویژه‌ای نمایید. علاوه بر توجه به رنگ و شکل ظاهری دستگاه به مقدار قدرت آن، حجم، قابلیت‌ها و توانایی‌های آن نیز توجه کنید.

انواع ماکروویو

ماکرو‌ویو توکار: این نوع ماکرو‌ویو معمولاً برای ست کردن نمای آشپزخانه و دکوراسیون منزل طراحی شده است و همچنین میز مناسبی برای قرار دادن روی آن ندارد. این دستگاه پس از تهیه توسط مشتری باید به‌وسیله نصاب نصب گردد.

ماکرو‌ویو رومیزی: این دستگاه برای آشپزخانه‌هایی که میز کافی دارند تهیه می‌گردد. محل نصب این نوع دستگاه اختیاری است و هر جا بخواهیم و به پریز برق نزدیک باشد می‌توانیم آن را نصب نماییم. این نوع ماکرو‌ویوها به نسبت نوع توکار قیمت مقرون‌به‌صرفه تری نیز دارند.

قدرت، حجم و قابلیت‌های ماکروویو

قدرت این دستگاه با وات تعیین می‌گردد. هرچه وات آن بالاتر باشد سرعت پخت غذا بالاتر می‌رود و هرچه حجم ماکرو‌ویو بیشتر باشد مواد‌غذایی بیشتری درون آن قرار می‌گیرد. برای خرید ماکرو‌ویو باید از خود بپرسیم هدفمان از خرید این دستگاه چیست؟ تمایل دارید که غذا را با آن گرم کنید یا با آن آشپزی نیز انجام دهید؟

تعمیر ماکروویو تمامی برندها

۱-    ماکرو‌ویو الجی

ماکرو‌ویو الجی یک ماکرو‌ویو حرفه‌ای و مناسب است، که مجهز به قابلیت اینورتر هوشمند است. پروسه پخت‌وپز غذا و گرم کردن غذا به سهولت و سریع انجام می‌پذیرد. کنترل دقیق دما به‌وسیله این دستگاه باعث می‌شود که غذاهای گوناگونی در آن پخته شود. با تنظیم دقیق این دستگاه می‌توانیم گوشت یا مرغ را کاملاً یخ‌زدایی نماییم. این نوع از ماکرو‌ویو هیتر زغالی و کوارتز دارد. وجود هیتر زغالی با ایجاد حرارت زیاد باعث می‌شود ویتامین‌های غذا از بین نرود و مقدار نمک غذا کم شود.

تعمیر ماکروویو تمامی برندها در تهران
تعمیر ماکروویو تمامی برندها در تهران

۲-    ماکروویو سامسونگ

ماکروویو سامسونگ محصولی خوش‌ساخت است. این دستگاه دارای دکمه‌های لمسی است و با دکمه‌ای که در پایین محفظه آن قرار دارد می‌توان درب آن را به‌راحتی باز کرد و به فضای داخلی آن دسترسی پیدا کرد. جنس محفظه آن از سرامیک است. فرسایش در آن بسیار کم اتفاق می‌افتد و همچنین میزان مقاومت بالایی دارد.

تعمیر ماکروویو تمامی برندها در تهران
تعمیر ماکروویو تمامی برندها در تهران

۳-    ماکروویو بوش

این دستگاه ساخت کشور چین است و برای یخ‌زدایی گوشت، مرغ و سایر مواد‌غذایی، دستگاه مناسبی است. شما می‌توانید درب ماکرو‌ویو را به سمت کنار باز کنید و مواد غذایی را درون آن بگذارید و خود ماکروویو به شکل هوشمند دمای مناسبی برای پخت را برایتان تنظیم می‌نماید. سیستم الکترونیکی این دستگاه مورد‌پسند کاربران بوده و دارای یک نمایشگر دیجیتال برای به نمایش گذاشتن مدت زمان پخت دارد.

۴-    ماکرو‌ویو پاناسونیک

این دستگاه کیفیتی بی‌نظیری دارد و یکی از محصولات خوب شرکت پاناسونیک است. ماکرو‌ویو پاناسونیک حدود ۲۷ لیتر ظرفیت و ۱۰۰۰ وات است. از بهترین امکانات این مدل، مجهز بودن به سیستم گریل است. گریل برای برشته کردن غذا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۵-    ماکرو‌ویو لتو

این دستگاه ساخت کارخانه لتو است. لتو شامل برنامه‌های گوناگونی از قبیل: پخت سریع، پخت ترکیبی و پخت چندمرحله‌ای می‌باشد. ماکرو‌ویو لتو پخت‌وپز گریل را مهیا می‌کند و بر‌اساس وزن و زمان یخ‌زدایی انجام می‌دهد. این دستگاه دارای قفل کودک نیز می‌باشد. 

تعمیر ماکروویو تمامی برندها در تهران
تعمیر ماکروویو تمامی برندها در تهران

چه زمانی ماکرو‌ویو به تعمیر و سرویس نیاز دارد؟

اگر به‌موقع به فکر تعمیر ماکروویو خود نباشید امکان آسیب به قطعات دیگر زیاد است. هر زمان ماکروویو شما علائم زیر را داشت حتماً به دنبال تعمیر و سرویس آن باشید آن علائم عبارت‌اند از:

 •       ماکروویو گرم نمی‌کند.
 •       ماکروویو جرقه می‌زند.
 •       سینی ماکروویو چرخش ندارد و یا این‌که کند می‌چرخد.
 •       ماکرو‌ویو دود می‌کند.
 •       ماکرو‌ویو روشن نمی‌شود.
 •       ماکروویو در هنگام کار توقف و خاموش می‌گردد.
 •       ماکروویو بو می‌دهد.
 •       کلیدهای روی دستگاه فرمان نمی‌پذیرد.
 •       ماکروویو صدا می‌دهد.
 •       گریل روشن نمی‌گردد.
 •       لامپ ماکرو‌ویو روشن نمی‌گردد.
 •       از زیر دستگاه هوای نسبتاً گرمی خارج می‌شود.

 ویژگی‌های یک ماکرو‌ویو

قبل از خرید یک ماکرو‌ویو خوب سعی کنید به قابلیت‌ها و توانایی‌های دستگاه، آگاهی پیدا کرده سپس محصول خود را تهیه نمایید. ویژگی‌های یک ماکرو‌ویو خوب به‌قرار زیر است:

 •       حسگرهای هوشمند: وجود حسگر‌هایی از قبیل: زمان، قدرت، وزن و رطوبت در دستگاه ماکرو‌ویو باعث می‌شود که شرایط پخت تنظیم گردد.
 •       سیستم خود تمیز کن: با ایجاد حرارت زیاد، لکه‌ها و جرم‌های حاصل از پخت غذا در محفظه دستگاه ماکرو‌ویو از بین خواهد رفت.
 •       یخ‌زدایی: یکی از ویژگی‌های مهم ماکروویو این است که بتواند ظرف چند دقیقه یخ‌زدایی انجام پذیرد.
 •       قفل کودک: این ویژگی باعث می‌شود کودک شما نتواند دستگاه را روشن نماید.
 •       درب شیشه‌ای: اگر ماکروویو درب شیشه‌ای داشته باشد، می‌توانیم مراحل پخت غذا را از بیرون درب مشاهده نماییم.

تعمیر ماکروویو تمامی برندها در شرکت فراز‌پشتیبان 

آنچه بعد از خرید بسیار مهم و حائز اهمیت است این است که سرویس خدمات پس از فروش خوبی به شما ارائه دهد. اکثر برندها دستگاه شما را تا خرید ضمانت می‌کنند ولی طی نظرسنجی‌های به‌عمل‌آمده این‌طور استنباط می‌شود که سرویس‌های پس از فروش و گارانتی‌های صورت گرفته ظاهراً موردپسند خریداران و مشتریان قرار نگرفته است. با معرفی شرکت فراز‌پشتیبان به شما خریداران گرامی این نوید را می‌دهیم که اگر به فکر تعمیر ماکروویو خود هستید و دستگاه شما دچار عیب و ایرادی شده است با خیالی آسوده ماکروویو خود را به این شرکت سپرده و از خدمات خوب و تخصصی آن بهره‌مند گردید.

تعمیرات تخصصی فراز‌پشتیبان

شرکت فراز‌پشتیبان با حضور در عرصه بازار می‌تواند محصول شما را با اطمینان خاطر دریافت نموده و با کادر مجرب و متخصصی که در حوزه تعمیر ماکروویو دارد دستگاه شما را آسیب سنجی کرده و در اسرع وقت به شما تحویل دهد. برای تعمیر ماکروویو خود حتماً از شرکت فراز‌پشتیبان کمک بگیرید؛ زیرا این شرکت چندین سال در امر پشتیبانی از محصولات پس از فروش فعالیت‌های چشم‌گیری صورت داده است.  

   

تعمیرات ماکروویو

برای تعمیر ماکروویو یا هر دستگاهی مهم‌ترین کار این است که تا جایی که امکان دارد بعد از مشاهده خرابی به‌هیچ‌عنوان به سیستم خود دست نزنید و به‌سرعت به شرکت فراز‌پشتیبان تماس گرفته و ایراد را بیان نمایید؛ سپس بعد از گفتگو با مشاوران اگر ایراد برطرف شد که دستگاه شما دوباره کار خود را از ابتدا شروع می‌کند؛ اما اگر با راهنمایی‌های تلفنی ایراد برطرف نگردید بلافاصله یک نیروی بسیار متخصص و متبحر به محل اعزام می‌گردد تا از نزدیک به مشکل دستگاه شما رسیدگی صورت گیرد. ایرادات به‌سرعت تشخیص داده خواهد شد و دستگاه سالم تحویل شما می‌گردد.  

 

مقالات خواندنی: 

تعمیر ماکروفر ال جی

تعمیر ماکروفر پاناسونیک

تعمیر گاه مرکزی ماکروویو نف

ویژگی های مایکروویو هوشمند

تعمیر مایکروویو گران قیمت را به کجا بسپاریم؟ (تهران و کلانشهرها)

 

 

 

 

مطالب مرتبط