تعمیر یخچال فریزر در تعطیلات نوروز و فرصت‌های طلایی آن

تعمیر یخچال فریزر

تعطیلات نوروز بهترین فرصت برای تعمیر یخچال فریزر

با فرارسیدن عید، رفت و آمد ما ایرانی‌ها حال و هوای تازه ای می‌گیرد، چرا که دید و بازدید در این ایام از آداب و رسوم مهم در ایران است. ممکن است آداب و رسوم بعضی از شهرها  تفاوت زیادی با هم داشته باشد ولی در این یکی همگی مشترک هستیم. نوروز که می‌رسد خانه‌ها از مهمان پر می‌شود و مصرف مواد‌غذایی به اوج خود می‌رسد.

تعطیلات نوروز بهترین فرصت برای تعمیر یخچال فریزر
تعطیلات نوروز بهترین فرصت برای تعمیر یخچال فریزر

در چنین ایامی یکی از مهم‌ترین و بزرگترین نقش‌ها را خانم‌های خانه‌دار به عهده دارند. برای ایفای چنین نقش پررنگی یک یخچال فریزر خراب می تواند یکی از فاجعه های مهم برای خانواده باشد. 

اختراع یخچال گام بسیار بزرگی در تازه نگه داشتن مواد‌غذایی و بخصوص میوه‌ها بود. درصد زیادی از مواد‌غذایی داخل آشپزخانه بدون وجود یخچال می پوسند، کپک می‌زنند و عملاً غیرقابل استفاده می‌شوند.

تعطیلات نوروز با دور کردن مشغله‌های فکری و شغلی می‌تواند بهترین فرصت برای تعمیر یخچال فریزر باشد.

مشکلاتی که می‌تواند برای یخچال پیش بیاید:

 • روشن نشدن
 • لرزش بیش از حد
 • صدای زیاد موتور و کارکردن زیاد
 • برفک زیاد
 • گرم بودن و خراب شدن مواد‌غذایی
 • کارنکردن یخ ساز
 • بو و مزه گرفتن یخ‌ها
 • و …
در انجام تعمیرات یخچال دقت کنید که دستگاه خود را به دست چه کسی می‌سپارید، چرا که تعمیرات ناشیانه می‌تواند به دستگاه شما خسارت بسیار بالایی وارد کند که جبران آن نیز هزینه‌های زیادی به بار خواهد آورد. دفعات بسیار زیادی مشاهده شده است که چگونه افراد با تعمیرات خودسرانه یا سپردن دستگاه به افراد ناشی باعث آسیب جدی به دستگاه شده‌اند و نه تنها خرابی را تعمیر نکرده‌اند بلکه باعث به بار آمدن خرابی بیشتر نیز شده‌اند.

حال با هم به مشکلاتی که ممکن است برای یخچال شما پیش بیاید می‌پردازیم و راه‌های سریع و ساده‌ای را نیز به شما آموزش خواهیم داد که اگر مشکل جدی گریبان گیر یخچال شما نبود بتوانید آن را تعمیر کنید و از تعطیلات عید خود لذت ببرید.

روشن نشدن یخچال فریزر 

اگر یخچال شما روشن نمی‌شود قبل از اقدام به تعمیرات یخچال ابتدا اتصالات برق دستگاه را بررسی کنید. ممکن است یخچال شما اصلا به برق متصل نباشد.

به طور کلی روشن نشدن دستگاه یا به عبارتی کار نکردن آن می‌تواند ناشی از اتفاقات زیر باشد.

  1. سوختن فیوز
  2. کم بودن ولتاژ برق
  3. خراب شدن ترموستات دستگاه
  4. پارگی یا اتصالی سیم برق دستگاه
  5. خرابی تایمر یخچال

 

اگر حس می‌کنید یخچال شما لرزش دارد در مرحله ی اول توجه داشته باشید که لرزش کم کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد. اگر لرزش به نظرتان بیش از حد آمد، ابتدا به فکر سطح زیرین یخچال باشید. اگر یخچال شما روی سطح نرمی قرار دارد آن سطح را تقویت کنید. مشکل می‌تواند از تراز نبودن یخچال شما باشد، که کافیست آن را با یک دستگاه تراز مورد بررسی قرار دهید.

همچنین: 

 1. سینی جایخی می لرزد و تولید صدا می‌کند.
 2. پره‌های پنکه‌ی یخچال به سطح زیرین آن برخورد می‌کنند.
 3. کمپرسور با زمین برخورد می‌کند.

برفک زدن یخچال فریزر

اگر یخچال فریزر شما برفک می‍زند ابتدا بررسی کنید که درب آن باز نمانده باشد یا مانعی برای بسته شدن کامل درب وجود نداشته باشد. اگر مشکل از درب نبود نسبت به تعمیرات یخچال خود اقدام کنید چرا که ممکن است مشکل از المنت یا گرمکن برفک زدا باشد.

دمای نامناسب فضای درون یخچال فریزر

اگر گرمای یخچال شما بیش از اندازه است و منجر به خراب شدن مواد‌غذایی داخل یخچال می‌شود، ابتدا بهتر است درجه‌ی سرمای یخچال خود را بررسی کنید. بهتر است برای یخچال این درجه بین ۳‌تا۵‌ درجه باشد. اگر درجه‌ی دمای یخچال طبیعی تنظیم شده بود بهتر است نسبت به تعمیرات یخچال خود اقدام کنید.

جریان خطرناک برق 

اگر بدنه‌ی یخچال شما برق‌دار بود نگران نباشید. به احتمال زیاد مشکل از اتصالات برقی یخچال و اتصال به زمین است. می‌توانید با بررسی سیم اتصال به زمین و اصلاح وضعیت آن در صورت نیاز از پس این مشکل بر بیایید.

سیستم اتومات

اگر سیستم اتومات یخچال شما خراب شده است ابتدا به بررسی لاستیک دور درب یخچال بپردازید. اگر این قطعه به درستی در جای خود قرار گرفته بود، مشکل یخچال ممکن است ناشی از عوامل زیر باشد.

 

همچنین: 

 • تنظیم نبودن ترموستات یخچال
 • کم بودن گاز یخچال
 • خرابی فن یخچال
 • اگر احساس کردید موتور یخچال شما بیش از حد داغ شده است بهتر از هرچه سریع تر به تعمیر یخچال فریزر خود اقدام کنید.

 

نوبت شما

در این مقاله سعی نمودیم شما را با برخی روش‌های ساده تعمیرات یخچال فریزر آشنا کنیم. پیشنهاد می‌کنیم اگر مشکلی برای یخچال شما پیش آمده است که نمی‌دانید مربوط به چه قطعه یا بخشی از دستگاه است یا سررشته‌ای در زمینه‌ی تعمیرات دستگاه‌های برقی ندارید، حتما به فکر تعمیرات تخصصی یخچال فریزر خود باشید. همچنین اگر به دنبال حل مشکلات دیگر یخچال خود هستید می‌توانید با مرکز فراز‌پشتیبان تماس بگیرید.

فراز‌پشتیبان

کارشناسان شرکت فراز‌پشتیبان در صورتی که مشکل شما با مشاوره ی تلفنی حل شود به شما کمک خواهند کرد. درصورتی که نیاز به تعمیرات در محل نیز باشد با حضور به موقع و تعمیرات تخصصی یخچال فریزر در خدمت شما خواهند بود. فراز‌پشتیبان با استفاده از قطعات ضمانت شده می‌تواند سلامت دستگاه شما را تامین کند.

تعمیر یخچال فریزر

تعمیر یخچال فریزر / تامین قطعات یخچال فریزر

مطالب مرتبط