تعمیر ظرفشویی / ایرادهایی نگران کننده خرابی ظرفشویی

ایرادهایی نگران کننده خرابی ظرفشویی

تعمیر ظرفشویی / ایرادهایی نگران کننده خرابی ظرفشویی

اغلب مردم به ویژه زنان و خدمه‌ی رستوران‌ها زمان زیادی را صرف شستشوی ظروف در سینک آشپزخانه‌ می‌کنند اما باید توجه داشته باشید که زمان خیلی ارزشمند است و نباید ساعت‌ها وقت خود را صرف شستن ظرف کنید در حالی که می‌توانید با داشتن  ماشین ظرفشویی در چند دقیقه کار شستن ظرف‌ها را به اتمام برسانید. درست است که یک ماشین ظرفشویی این امکان را برای شما فراهم می‌کند که ظرف خود را در کمتر از چند دقیقه بشویید اما استفاده‌ نادرست از ماشین ظرفشویی ممکن است باعث نقص یا خرابی آن شود. می‌توانید از ماشین ظرفشویی خود طبق دفترچه‌ی راهنمای آن نگهداری کنید. هر کاربری برای اولین بار قبل از استفاده از ماشین ظرفشویی باید دستورالعمل آن را با دقت مطالعه کند تا از مشکلات و نواقص ماشین ظرفشویی جلوگیری کند.

تعمیر ظرفشویی / ایرادهایی نگران کننده خرابی ظرفشویی
تعمیر ظرفشویی / ایرادهایی نگران کننده خرابی ظرفشویی
اما زمانی که در مراقبت کردن از دستگاه سهل انگاری کنید ماشین ظرفشویی شما قطعاً دچار خرابی می‌شود. چنانچه ماشین ظرفشویی شما خراب شد این کار را باید به متخصصین این عرصه بسپارید.

نکاتی در مورد ماشین ظرفشویی:

  • ظروف در ماشین ظرفشویی به روش صحیح و با توجه به دستورالعمل‌های کتابچه راهنمای کاربر (به عنوان مثال، فنجان پایین، ظروف بزرگ در قفسه پایین و غیره) باید قرار داده شوند.
  • ماشین ظرفشویی را بیش از ظرفیتش پر نکنید، زیرا ممکن است راندمان نظافت را پایین بیاورد.

  • چنانچه مشکلی برای ماشین ظرفشویی شما از جمله: انسداد فیلتر، جرقه یا برق گرفتگی و غیره پیش آمد، قبل از هر اقدامی ابتدا برق را از ماشین ظرفشویی جدا کنید. توجه داشته باشید در هنگام کار با وسایل الکتریکی، به ویژه در دستگاه‌های مبتنی بر آب، برق باید قطع شود.
  • برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی از محلول سرکه و آب گرم یا مخلوطی از مواد شوینده و پاک کننده‌های سفید کننده به منظور خارج کردن  خاک و کثیفی‌های موجود در دستگاه استفاده کنید.

نقص در ماشین ظرفشویی و نحوه تعمیر آن

در مورد رایج‌ترین مشکلات ماشین ظرفشویی و نحوه‌ی تعمیر آن بیشتر بدانید.

  • اگر ظروف تمیز نمی‌شوند: یکی از شایع‌ترین مشکلات ماشین ظرفشویی تمیز نشدن ظروف پس از شستن آن‌هاست زیرا ظروف ممکن است دارای چربی زیادی باشند بنابراین این ظروف نیازمند چند بار شستشو هستند.
  • اگر فیلتر بسته شود: فیلتر ممکن است به علت چربی‌های موجود در ظروف، مواد باقیمانده از غذا یا بر اثر مواد ناخالص موجود در آب دچار انسداد شود. برای رفع انسداد از یک سوزن یا پین کوچک برای تمیز کردن دهانه‌ها استفاده کنید.
  • حضور فوم در حوضچه ظرفشویی: یکی از ضعف‌های وسیع ماشین ظرفشویی، حضور فوم در حوضچه ماشین ظرفشویی است که توسط مواد شوینده در طی دوره شستشوی ظروف ایجاد می‌شود. بیش از اندازه از مواد شوینده برای تمیز کردن ظروف استفاده نکنید زیرا باعث کاهش کارایی ماشین ظرفشویی می‌شود. علاوه بر  این بهتر است از مواد شوینده‌ی با کیفیت یا قرص‌های تمیز‌‌کننده استفاده کنید.

چه زمانی باید با مشاوران فراز‌پشتیبان برای تعمیر ماشین ظرفشویی تماس حاصل کنید؟

۱- زمانی که ماشین ظرفشویی کار نمی‌کند: اگر ماشین ظرفشویی به طور دائم کار نکند، در ابتدا اتصالات برق را قطع کنید. منبع آب ماشین ظرفشویی را چک کنید. اطمینان حاصل کنید که درب ماشین ظرفشویی کاملاً محکم بسته شده است و علاوه بر این فیلتر ماشین ظرفشویی را بررسی کنید که به علت انباشته شدن چربی و خاک‌ها بسته نشده باشد.

۲- زمانی که ماشین ظرفشویی آب مورد نیاز برای شستن ظرف‌ها را گرم نمی‌کند: چنانچه برای شستن ظرف‌ها آب گرم نشود دستگاه شما نیازمند بررسی و یا تعویض قطعات داخلی است. زیرا مشکل از بخاری دستگاه یا ترموستات است. در این صورت اقدامات مورد ۱ را اجرا کنید.

۳-گاهی اوقات مشکلی در برنامه نویسی دستگاه به وجود می‌آید: در این صورت تکنسین شرکت با اتصال رابط به ماشین ظرفشویی شما مشکل آن را برطرف می‌کند و دستگاه شما از آن پس به خوبی کار می‌کند.

۴-اگر ماشین ظرفشویی شما ایمن نبود و احتمال برق گرفتگی داشت: در ابتدا جریان برق را قطع کنید و سپس  با مرکز خدمات فراز‌پشتیبان تماس بگیرید که مشکل دستگاه شما را در منزلتان حل کنند.

۵- اگر متوجه شدید دود از ماشین ظرفشویی خارج می‌شود: این در موارد بسیار نادر ممکن است رخ دهد که ماشین ظرفشویی در معرض خطر آتش سوزی قرار گیرد. با این حال، اگر متوجه دود یا جرقه شدید. بلافاصله دستگاه را خاموش کنید. اگر به دلایلی نمی‌توانید دستگاه را خاموش کنید، برق را از دستگاه جدا کنید. اگر مطمئن نیستید که مدار باید قطع شود، کنترل را قطع کنید و دوباره از دستگاه استفاده نکنید. و سپس با مرکز فراز‌پشتیبان تماس بگیرید تا ما بتوانیم در اسرع وقت اقدام به تعمیر دستگاه شما کنیم.

۶- اگر دستگاه شما آسیب ندیده باشد، اما دارای سوء عملکرد است.

دوستای‌عزیز نکات مهم، راه حل‌ها و نحوه‌ی برطرف کردن  ایرادهای ماشین ظرفشویی را بیان کردیم. چنانچه مشکلی برای ماشین ظرفشویی شما پیش آمد تمام نکات را رعایت کنید و با مشاورین فراز‌پشتیبان تماس حاصل فرمایید تا هم شما را راهنمایی کنند و هم در اسرع وقت برای تعمیر ماشین ظرفشویی در منزل شما حاضر شوند و هیچ گاه به علت صرفه جویی در هزینه‌ها خودتان اقدام به تعمیر ماشین ظرفشویی منزلتان نکنید چرا که اولاً تعمیر آن به دست تکنسین با تجربه هزینه‌ی چندانی را در بر ندارد و دوم اینکه شما فردی ناشی هستید و باید تعمیر و نگهداری دستگاه خود را به متخصصان آموزش دیده بسپارید تا اطمینان حاصل شود که ماشین ظرفشویی شما از آن پس با ضریب امنیتی بالا کار می‌کند.

مقالات خواندنی: 
تعمیر ظرفشویی بوش – تامین قطعات اورجینال بوش

تعمیر ماشین ظرفشویی – نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران

تعمیر ماشین ظرفشویی

مطالب مرتبط