نکات طلایی برای تعمیر قهوه ساز!

تعمیر قهوه ساز

نکات طلایی برای تعمیر قهوه ساز!

قهوه سازها یکی از وسایل برقی محبوب هستند که به صورت روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. از این رو تعمیر قهوه ساز یکی از بخش‌های اصلی مجموعه‌ی فراز پشتیبان محسوب می‌شود. قبل از پرداختن به موضوع تعمیرات دستگاه‌های قهوه ساز بهتر است درباره‌ی ایرادات متداول این دستگاه‌ها بدانیم.

 تعمیر قهوه ساز
تعمیر قهوه ساز

 

به طور کلی ایرادات متداول دستگاه‌های مذکور در شش بخش فنی و ساختاری دسته بندی می‌شوند.

دسته‌ی اول: زمانی چراغ عملکردی دستگاه روشن می‌شود اما عملکرد قهوه ساز مختل شده است.

دسته‌ی دوم: زمانی که چراغ عملکردی دستگاه روشن نمی‌شود و همزمان عملکرد قهوه ساز نیز مختل شده است.

دسته‌ی سوم: قهوه ساز نمی‌تواند به صورت اتوماتیک عمل کند و فقط تنظیمات دستی را می‌پذیرد.

دسته‌ی چهارم: کلید یا کلیدهای دستگاه قهوه ساز کار نمی‌کنند.

دسته‌ی پنجم: خرابی المنت‌های داخلی و سیم کشی درونی دستگاه قهوه ساز مانع عملکرد صحیح آن می‌شود.

دسته‌ی ششم: خرابی کابل برق و سیم کشی خارجی دستگاه قهوه ساز عملکرد صحیح آن را مختل کرده است.

 

سایر مشکلات رایج در زمینه‌ی تعمیر قهوه ساز

مشکلات دیگری نیز وجود دارد که بسیار متداول و شایع است. به طور مثال ممکن است دستگاه نیاز به جرم زدایی یا DESCALE داشته باشد. علت این موضوع آن است که آب مصرفی دستگاه قهوه ساز در قسمت گرم‌کن، املاح مازاد را به صورت رسوب بر جای گذاشته است و دستگاه پس از ۲۵۰ الی ۳۰۰ بار استفاده، نیاز به جرم زدایی اصولی دارد.

جرم زدایی به شیوه‌های گوناگون صورت می‌گیرد و فرآیند انجام آن با استفاده از مواد شوینده‌ی مخصوص مایع یا قرص است.

مشکل دیگری که در رابطه با دستگاه‌های قهوه ساز وجود دارد، پیام CLEEN BROWUNIT یا شستشوی بخش دم کن قهوه ساز است. علت ظاهر شدن این پیام بر مانیتور پر شدن حفره‌های دم کن دستگاه قهوه ساز بر اثر میزان چربی یا روغن قهوه است.

یکی دیگر از مشکلات رایج در دستگاه‌های قهوه ساز، مشکل پمپ ساکشن یا پمپ مکنده است. به این صورت که اگر مدتی از دستگاه قهوه ساز استفاده نشود، پمپ ساکشن به سمت بالا حرکت کرده و عمل مکش آب را انجام نمی‌دهد. بنابراین باید تعمیر و در غیر این صورت تعویض شود.

 

تعمیر قهوه ساز در مارک‌ها و مدل‌های گوناگون با مجموعه‌ی فراز پشتیبان

برندهای متداول در زمینه‌ی طراحی، ساخت و تولید قهوه ساز عبارتند از: آرچلیک Arcelik، برویل Breville،  دلونگی Delonghi، کیچن اید Kitchen aid، فلاویا Flavia، مولینکس Moulinx، بوش Bosch، فلر Feller، تکنو Tecno، ساپر Sapor، کنوود Kenwood، تفأل Tefal، تی اند دی T & D، روونتا Rowenta، اخوان Akhavan،     گوسونیک Gosonic، دلمونتی Delmonti، بکو Beko، فیلیپس Philips، هاردستون Hardstone، فاستر Foster، ویداس Vidas و غیره که ساختار اصلی تمامی این دستگاه مبتنی بر یک ترکیب فنی و چیدمان الکتریکی می‌باشد و فقط تفاوت‌های جزئی بین نحوه‌ی چیدمان، نوع و جنس قطعات وجود دارد.

 

فرآیند تعمیر قهوه ساز در مجموعه‌ی فراز پشتیبان

در این بخش بهتر است کمی با مراحل تعمیر دستگاه قهوه ساز در مجموعه‌ی ما آشنا شوید.

قهوه ساز مورد نظر پس از پذیرش در قسمت تعمیر قهوه ساز، توسط کارشناسان فنی به طور کامل بررسی و عیب یابی می‌شود. سپس هزینه‌ی تعمیر برآورد شده و به اطلاع مشتری می‌رسد تا نسبت به تعمیر یا عدم تعمیر آن تصمیم گیری شود.

پس از تأیید مشتری، فرآیند تعمیر دستگاه شروع می‌شود. کارشناسان فنی مجموعه‌ی فراز پشتیبان تلاش می‌کنند تا در کمترین زمان ممکن، نسبت به تعمیر اصولی و حرفه‌ای دستگاه مشتری اقدام نمایند.

پس از تعمیر قهوه ساز، تست سلامت محصول برای مشتری انجام می‌شود تا از عملکرد صحیح دستگاه اطمینان حاصل شود.

 

آشنایی با کارشناسان فنی در مجموعه‌ی فراز پشتیبان

کارشناسان این مجموعه به تمام نقاط قوت و ضعف و ایرادات احتمالی در تعمیر دستگاه‌های قهوه ساز صنعتی، کافی شاپی، هتلی، خانگی و حتی دستگاه‌های اسپرسو ساز آشنایی کامل و کافی دارند و در صورت وجود هرگونه مشکل در این نوع دستگاه‌ها در زمان بسیار کمی نسبت به رفع آن اقدام می‌نمایند.

تمامی کارشناسان فنی و تعمیرکاران مجموعه‌ی فراز پشتیبان از حرفه‌ای‌ترین افراد در زمینه‌ی تعمیر دستگاه‌های قهوه ساز بوده و به طور سالانه دوره‌های عملی منظم را می‌گذرانند تا آشنایی با محصولات جدید و شیوه‌های تعمیری جدید را کسب نمایند.

 

 

 

مقالات خواندنی:

تعمیر یخچال / خرابی یخچال / چگونه تعمیر کنیم؟

مرکز تخصصی خدمات تعمیرات جاروبرقی

مرکز تخصصی تعمیرات‌ یخچال ساید‌ بای‌ ساید

تعمیر ماشین لباسشویی و نکات مهم در نگه‌داری از لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی /چه زمانی به تعمیر ماشین لباسشویی نیاز داریم؟

تعمیر ماشین لباسشویی و نکات مهم در نگه‌داری از لباسشویی

مطالب مرتبط