آیا تمیز کردن قهوه ساز ضروری است؟

تمیز کردن قهوه ساز


هیچ چیزی لذت بخش تر از یک لیوان قهوه نیست. ولی دوست نداریم که باقی مانده ی قهوه های قبلی طعم واقعی آن را خراب کند. این اتفاق زمانی می افتد که تمیز کردن قهوه ساز بصورت مرتب انجام نمی شود و مقداری از قهوه در آن باقی می ماند و رفته رفته جرمی داخل قهوه ساز تشکیل می شود که در نهایت طعم قهوه فرق می کند.

 

تقریبا نصف کسانی که قهوه ساز دارند بدلیل اینکه کار تمیز کردن قهوه ساز خود را به خوبی انجام نمی دهند جرمی از قهوه در مخزن آن تشکیل می شود. در دستگاه های خانگی این میزان بیشتر بوده است و حتی جایی شده اند برای باکتری های مضر برای بدن.

 

متخصصان در آزمایشاتی که انجام دادند متوجه حقایق بالا شدند. این متخصصان می گویند: «قهوه ساز ها مکانی مرطوب و گرم هستند که باکتری ها در آن رشد زیادی دارند. البته بدن ما می تواند با آن ها به خوبی مقابله کند ولی باز هم میزان زیاد آن ها چندان خوب نیست.»

 

آب گرم مشکل را حل می کند؟

بیشتر افراد فکر می کنند که اگر با آب داغ شستشو را انجام دهند قهوه ساز کاملا تمیز می شود اما اینطوری نیست.

 

 

برای تمیز کردن قهوه ساز چکار کنیم و از چه چیزی استفاده کنیم؟

تمیز کردن قهوه ساز


زمانی که از متخصصان این سوال را پرسیدیم چیزی که خیلی توصیه کردند سرکه بود. سرکه در کنار اینکه به لحاظ بهداشتی مناسب است می تواند رسوباتی که از آب به جا می مانند را هم از بین ببرد. همچنین استفاده از سرکه برای تمیز کردن قهوه ساز موجب کلسیم زدایی از شیر آب نیز می شود.

 

اگر یک قهوه ساز کلاسیک دارید بهتر است که هر روز آن را به آرامی تمیز کنید و کلسیم زدایی کنید. البته این کلسیم زدایی بستگی به کیفیت آب مکانی که در آن زندگی می کنید هم دارد.هر چند وقت یکبار به تمیز کردن قهوه ساز بپردازیم؟

تمیز کردن قهوه ساز

 

تنگ، درپوش و فیلتر قهوه ساز را هر روز با آب گرم و کفی شستشو دهید. برای کسانی که هر روز از دستگاه قهوه ساز استفاده می کنند هم باید بصورت ماهانه حداقل یکبار دستگاه خود را کلسیم زدایی کنند.

 

این موارد را باید برای هر نوع دستگاه قهوه سازی رعایت کرد. رسوبات ممکن است درز ها و شکاف ها را مسدود کند.

 

در حقیقت بستگی به میزان استفاده شما از دستگاه قهوه ساز دارد که آن را چند وقت یکبار تمیز کنیم. رسوبات و باکتری ها مکان های مرطوب را دوست دارند پس دستگاه قهوه ساز شما مکان مناسبی برای آن هاست بخصوص که چند وقت باشد آن را نشسته باشید.

 

شیوه ی کلسیم زدایی در تمیز کردن قهوه ساز

 

تمیز کردن قوه ساز

فرقی نمی کند که چندبار در روز یا هفته از قهوه ساز خود استفاده می کنید، اگر کلسیم زدایی قهوه ساز که در ادامه بیان کردیم را انجام دهید قهوه هایی بهتری درست خواهید کرد.

 

  1. ترکیبی از مساوی از سرکه سفید و آب را درست کرده و در مخزن آب قهوه ساز ریخته و آن را پر کنید. با استفاده از یک فیلتر کاغذی آن ها را دم کنید تا نصف مخزن خالی شود.

  2. قهوه ساز را خاموش کنید و تا 30 دقیقه به همین حالت باشد و سپس دم کردن را تمام کنید.

  3. قهوه ساز را با استفاده از یک فیلتر کاغذی جدید تمیز کنید و یک کتری آب تمیز دم کنید. این کار را دو بار انجام دهید.

  4. تنگ را با آب گرم کفی پر کنید و مقداری برنج هم درون آن به عنوان پاک کننده بریزید. مخلوط را در محفظه بچرخانید و از یک اسفنج موادی که چسبیده اند را پاک کنید. سپس با آب شستشو داده و خشک کنید.

  5. قسمت بیرونی قهوه ساز را با استفاده از یک پارچه مرطوب تمیز کنید. (به یاد داشته باشید که این کار را باید هر روز انجام دهید.)

 

تمیز کردن قهوه ساز و کلسیم زدایی آن تمام شد! فرازپشتیان به عنوان نمایندگی رسمی تعمیرات قهوه ساز از همه ی برند ها می تواند در صورت نیاز به راهنمایی به شما کمک کند.

خدمات ما:
تعمیر ماشین لباسشویی

تعمیر یخچال

تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر قهوه ساز

تعمیر جاروبرقی

 

جدیدترین مقالات:

جاروبرقی من بوی بد می دهد!

خرید کدام مدل جاروبرقی برای من بهتر است؟ (انواع جاروبرقی)

تعمیر ماشین لباسشویی خود را به چه شرکتی بسپارم؟

می توانیم تعمیر کم شدن مکش جاروبرقی را خودمان حل کنیم؟

بررسی جاروبرقی مخزنی الکترولوکس (بروزرسانی 2018)

بررسی جاروبرقی های ایستاده الکترولوکس

لباس های خود را با بهترین ماشین های لباسشویی درب بالا شستشو دهید

بررسی و خرید ماشین لباسشویی زانوسی Zanussi ZWF01483WR

بررسی ماشین های لباس شویی بوش (بروز رسانی 2018)

بررسی و خرید ماشین لباس شویی الکترولوکس (بروزرسانی 2018

وسایل مناسب شستشو با ماشین ظرفشویی کدامند؟ شما چه چیزهایی را در ظرفشویی قرار می دهید؟

شاید بتوانید خودتان مشکل پر نشدن آب ماشین لباسشویی را حل کنید

چیزهایی که درباره کد ارور ماشین لباسشویی زانوسی باید بدانید

بررسی جاروبرقی ایستاده الکترولوکس (بروزرسانی 2018)

021-86024027 : تلفن تعمیرات
 

 

تعمیر قهوه ساز دلونگی

میزان مصرف قهوه در کشور ما روز به روز در حال افزایش است و این روزها نوشیدن قهوه کم کم در حال تبدیل شدن به یک فرهنگ رایج میباشد. دستگاه های قهوه ساز به شما این امکان را می دهند که به راحتی و مطابق میل خود قهوه مورد نظر خود را تهیه کرده و از ...
ادامه مطلب

تعمیر قهوه ساز بوش

یکی از لوازمی که به ویژه در چند سال اخر در بسیاری از خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد قهوه ساز است. قهوه ساز به طور مداوم و چندباره در طول روز استفاده می شود و به همین دلیل هم احتمال بروز ایراد در آن کم نیست. در این مطلب قصد داریم تا شما ...
ادامه مطلب

بررسی قیمت قهوه ساز

در چند سال اخیر استفاده از قهوه ساز در خانه ها بسیار بیشتر از گذشته شده است و در نتیجه قهوه ساز به عنوان یکی از لوازم خانگی پرکاربرد مطرح شده است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا چند مدل از انواع قهوه ساز مدرن را معرفی کرده و قیمت های آنها را ...
ادامه مطلب

نکات مهم در خرید قهوه ساز

اگر قصد خرید یک قهوه ساز مدرن و حرفه ای را دارید باید با یک سری نکات آشنایی داشته باشید. در این مطلب قصد داریم تا برخی نکات مهم در خرید قهوه ساز از جمله خدمات پس از فروش را به شما معرفی کنیم. پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.
ادامه مطلب

مقایسه برترین قهوه سازهای 2018

 یکی از لوازم خانگی که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است قهوه ساز می باشد. نوشیذن یک فنجان قهوه در طول روز می تواند به رفع خستگی و سرحال شدن کمک نماید و به همین دلیل وجود یک قهوه ساز در منزل به درست کردن یک قهوه خوش طعم ...
ادامه مطلب

6 قهوه ساز برتر سال 2018

یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در تمام جهان قهوه است که یک نوشیدنی تمام عیار برای رفع خستگی و ایجاد آرامش محسوب می شود. در کشور ما نیز بسیاری از مردم عادت دارند که در طول روز یک یا چند فنجان قهوه بنوشند. نکته مهم در درست کردن قهوه استفاده از ...
ادامه مطلب

تعمیر قهوه جوش :: تعمیرگاه مرکزی

تعمیر قهوه جوش
ادامه مطلب

تعمیر قهوه ساز دلونگی (Delonghi) :: تعمیرگاه مرکزی

تعمیر قهوه ساز دلونگی (Delonghi)
ادامه مطلب

تعمیر قهوه ساز :: تعمیرگاه مرکزی

تعمیر قهوه ساز :: تعمیرگاه مرکزی
ادامه مطلب

قهوه و قهوه ساز

قهوه و قهوه ساز
ادامه مطلب