خرید کدام مدل جاروبرقی برای من بهتر است؟ (انواع جاروبرقی)

انتخاب های زیادی در بازار برای خرید جاروبرقی وجود دارد و خانواده ها نیاز به کمی راهنمایی دارند تا بهترین مدل را برای خود انتخاب کنند. زمانی که به دنبال خرید جاروبرقی مناسب خود هستید دانستن انواع مختلف جاروبرقی و نظرات موافقان و مخالفان هر کدام به شما کمک خواهد کرد.

کدام جاروبرقی را بخرم؟

باید اندازه ی منزل خود را در نظر داشته باشید و همچنین بدانید که چه نوع سطحی را قرار است جارو بکشید. دو فاکتور دیگری که باید در نظر داشته باشید هم این است که آیا در منزل شما حیوان خانگی وجود دارد و همچنین آیا کسی در منزل هست که آلرژی داشته باشد؟ ضمنا باید بودجه ای که برای خرید جاروبرقی مناسب را هم در نظر داشته باشید که البته این مورد چندان سخت نیست چون هر برندی دارای مدل های مختلفی است که قیمت های مختلفی دارد.

 


کدام مدل جاروبرقی بخرم؟
جاروبرقی ایستاده

جاروبرقی ایستاده نوع سنتی این دستگاه ها هستند. این نوع از جاروبرقی نیز طرفداران خود را دارد. از آنجایی که این جاروبرقی ها ایستاده هستند برای کسانی که نمی خواهند به هنگام جارو کشیدن خم شوند بسیار مناسب هستند.

جاروبرقی ایستاده

این مدل از جاروبرقی در کشور های انگلیس، آمریکا و همچنین کشور های مشترک المنافع بسیار رایج است.

 

برای تمیز کردن قالی ها جاروبرقی ایستاده نسبت به سایر مدل ها عملکرد بسیاری بهتری دارد البته می توان در مدل های دیگر جاروبرقی قدرت موتور را برای سطوح مختلف مانند قالی تنظیم کرد. در مدل ایستاده جاروبرقی دارای یک برس چرخنده هستند که با لرزش یا چرخیدن گرد و خاک درون فرش را بیرون می آورند و کار تمیز کردن را راحت تر می کنند.

 

این مدل ها دارای موتوری هستند که هم کار مکش و هم کار چرخاندن برس را انجام می دهند. البته در برخی مدل ها هم برای هرکدام از این کارها موتور جداگانه ای در نظر گرفته شده است. شرکت های مختلف قابلیت های مختلفی را برای دستگاه جاروبرقی ایستاده خود قرار می دهند. در برخی موارد این مدل ها دارای کیسه هستند که زباله در آن جمع می شود و در برخی موارد هم بجای کیسه یک مخزن وجود دارد. اگر جاروبرقی ایستاده شما خراب شده باشد می توانید به فراز پشتیبان به عنوان نمایندگی رسمی تعمیرات جاروبرقی و همچنین خدمات پس از فروش بسیاری از برند های معتبر تماس بگیرید.

 

خلاصه

 • جاروبرقی ایستاده نیاز به فضای نگهداری درازی دارد.

 • برتری اصلی این جاروبرقی ها تمیز کردن فرش هاست پس برای منزل هایی که دارای فضای فرش شده ی زیادی هستند مناسب است.

 • سنگین ترین نوع جاروبرقی ها هستند پس اگر دارای منزلی با پلکان هستید بهتر است به دنبال مدل های سبک تر باشید.

 • جاروبرقی ایستاده با کیسه ارزان تر از مدل ایستاده مخزن دار است.جاروبرقی مخزن دار یا مخزنی

جاروبرقی های مخزن دار رایج ترین نوع جاروبرقی در اروپا هستند. این مدل جاروبرقی ها دارای موتور و جمع کننده گرد و خاک در یک واحد جدا هستند که اکثرا روی چرخ قرار دارد. این قسمت به سر جاروبرقی بوسیله ی یک لوله متصل است. سر جاروبرقی می تواند به راحتی به زیر اسباب اثاثیه دسترسی داشته باشد. جارو زدن پلکان و سطوح عمودی به دلیل وزن کم جاروبرقی مخزن دار و اندازه ی کوچک تر آن ها خیلی راحت است. بسیار از جاروبرقی های مخزن دار دارای قسمت سری استانداردی هستند ولی برای سطوح مختلف تجهیزات دیگری هم هستند که می توان برای سطوحی مانند فرش از آن ها استفاده کرد. به این ترتیب این جاروبرقی ها هم می توانند به خوبی سطوحی مانند فرش را تمیز کنند.

 

اگر جاروبرقی مخزن دار شما خراب شده باشد باید آن را به دست تکنسین های حرفه ای بسپارید تا کار تعمیر را انجام دهند، به این منظور می توانید با فراز پشتیبان به عنوان نمایندگی رسمی تعمیرات جاروبرقی تماس بگیرید.

 

خلاصه

 • نسبت به جاروبرقی های ایستاده می توان راحت تر با آن ها کار کرد و از این طرف به آن طرف برد، وزن کمتری هم دارند ولی در عین حال قدرت تمیز کردن آن ها تقریبا یکسان است.

 • کاربران جاروبرقی مخزن دار باید نسبت به کار کردن با جاروبرقی ایستاده به دفعات بیشتری خم شوند.

 • شیوه ی تمیز کردن های مختلفی را می توانید انتخاب کنید که بستگی به نیاز شما دارد.جاروبرقی استیک

جاروبرقی استیک مانند جاروبرقی های ایستاده هستند اما هیچ چیزی به آن ها متصل نمی شوند. این مدل ها اکثرا بدون سیم هستند و دارای باتری قابل شارژ هستند. برتری های اصلی این جاروبرقی ها این است که راحت تر می تواند آن ها را نگهداری کنید، وزن بسیار کمی دارند و نیازی نیست خودتان را با حمل کردن آن ها و وصل کردن به پریز خسته کنید. خرید جاروبرقی استیک برای کسانی که منزل کوچکی دارند و یا در کنار جاروبرقی های دیگر به مدل دیگری هم نیاز دارند خیلی خوب است. قدرت مکش این جاروبرقی ها نسبت به سایر مدل ها کمتر است اما برند های برتر آن دستگاه هایی را تولید کرده اند که مکش بسیاری خوبی دارند.

 

خلاصه

 • بدلیل داشتن باتری و بدون سیم بودن خرید جاروبرقی استیک نهایت راحتی را در کارکردن قسمت های مختلف خانه را در اختیار شما قرار می دهد.

 • اکثرا قدرت مکش بالایی ندارند و بهتر است بیشتر برای سطوح سخت استفاده شوند تا فرش.

 • برای کسانی که قدرت بدنی چندانی ندارند خیلی مناسب است، همچنین اگر می خواهید خیلی سریع قسمتی از خانه را تمیز کنید می توانید این مدل ها را خریداری کنید.

 

جاروبرقی دستی

این جاروبرقی های مینی راه حل مناسبی برای تمیز کردن قسمت های کوچک هستند. جاروبرقی دستی اکثرا بدون سیم هستند و شارژ می شوند. بدلیل اندازه و وزن کمی که دارند برای تمیز کردن قسمت کوچکی از منزل مانند روی میز پس از صرف غذا مناسب هستند. مثلا اگر بخواهید روی تشک یا مبل را تمیز کنید هم خرید جاروبرقی دستی راه حل شما خواهد بود.

جاروبرقی دستی

اگر می خواهید داخل ماشین را هم تمیز کنید این مدل ها خیلی راحت این کار را برای شما انجام می دهند؛ حتی می توانید جاروبرقی دستی خود را در ماشین و همراه خود داشته باشید تا هر وقت که نیاز بود کار تمیز کردن را انجام دهید. برخی از این مدل ها دارای کارکرد تمیز کردن تر و خشک هستند؛ در بیشتر موارد بهتر است که پس از تمیز کردن آشغال های تر محفظه ی آن را خالی کرده و تمیز کنید تا از بوی بد پیشگیری کنید. خرید یک جاروبرقی دستی در کنار جاروبرقی اصلی شما می تواند مقدار زیادی در زمان شما برای تمیز کردن صرفه جویی کند.  

 

این جاروبرقی ها به دلیل اندازه ی ریز تر و تکنولوژی پیشرفته تری که دارند باید در تعمیر آن ها دقت لازم را داشت. در چنین مواردی بهتر است که کار به یک تکنسین حرفه ای محول کنید. فراز پشتیبان به عنوان نمایندگی رسمی تعمیرات جاروبرقی دستی مجموعه ای است از تکنسین های حرفه ای که از قطعات اورجینال برای تعمیرات استفاده می کنند.

 

خلاصه

 • ابزار تکمیلی خوبی برای تمیز کردن هستند.

 • مدل های مختلف با سیم و بدون سیم را می توانید بر اساس نیاز و بودجه ی خود خریداری کنید.

 • برای تمیز کردن ماشین خیلی عالی هستند.

 • مدل های گرانتر دارای مکش بیشتر و عمر باتری بیشتری هستند.

 

جاروبرقی های قابل تبدیل

این جاروبرقی ها به دلیل اینکه می توانند از یک نوع به نوع دیگری تبدیل شوند به این نام شناخته می شوند. برخی مدل ها از حالت استیک به دستی تبدیل می شوند و برخی هم از حالت ایستاده به مخزنی تبدیل می شوند. با خرید جاروبرقی قابل تبدیل می توانید انواع اقسام نیاز های نظافت خود را حل کنید.

 

جاروبرقی های رباتی

 در اوایل 2000 میلادی بود که ربات های جاروبرقی وارد بازار شدند و پیش بینی می شود که روز به روز هم سهم آنها در بازار بیشتر شود. این جاروبرقی ها یا ربات های جاروبرقی روی سطح منزل حرکت کرده و گرد و خاک را جمع می کنند؛ زمانی هم که باتری آنها نیاز به شارژ داشته باشید به قسمت مخصوص می روند تا شارژ شوند. در برخی از این مدل ها خودشان مخزن آشغال خود را هم خالی می کنند.

جاروبرقی رباتی

 

ربات های جاروبرقی توسط شرکت های بزرگی مانند iRobot تولید می شوند. مدتی است که سامسونگ هم وارد این عرصه شده است. ورود شرکت های بزرگ به این حوزه در سال های آتی بیشتر هم خواهد شد.

 

خلاصه

 • بدون سیم، دارای باتری برای شارژ شدن. این جاروبرقی ها در می توانند برای تکمیل کارهای جاروبرقی دیگر به کار گرفته شوند.

 • کنترل شده با سنسور، قابلیت برنامه ریزی، در مدل های مختلف می توان شیوه های تمیز کردن مختلفی را امتحان کرد.  

 • می توانند هم سطح های خالی و هم فرش ها را تمیز کنند.

 • نیاز به نظارت و آماده کردن سطح اتاق قبل از شروع به کار تمیز کردن؛ برای مثال لوازم ریزی که کف اتاق هستند ممکن است توسط ربات جمع شوند.

 • جاروبرقی ایستاده

 

در پایان

در این مطلب سعی شد مدل های کلی جاروبرقی معرفی شود. با کمک مواردی که بیان شد می توانید جاروبرقی مناسب نیاز های خود را تهیه کرده و اقدام به خرید کنید. اگر جاروبرقی خود را خریداری کرده اید و نیاز به خدمات پس از فروش دارد می توانید با فراز پشتیبان تماس بگیرید تا کار تعمیر را در کمترین زمان ممکن انجام دهیم. فراز پشتیبان نمایندگی رسمی تعمیرات جاروبرقی برند های مختلف است و می توانید کار تعمیر را به تکنسین های ما بسپارید.


خدمات ما:

تعمیر ماشین لباسشویی

تعمیر یخچال

تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر قهوه ساز

تعمیر جاروبرقی

 

جدیدترین مقالات:

تعمیر ماشین لباسشویی خود را به چه شرکتی بسپارم؟

می توانیم تعمیر کم شدن مکش جاروبرقی را خودمان حل کنیم؟

بررسی جاروبرقی مخزنی الکترولوکس (بروزرسانی 2018)

بررسی جاروبرقی های ایستاده الکترولوکس

لباس های خود را با بهترین ماشین های لباسشویی درب بالا شستشو دهید

بررسی و خرید ماشین لباسشویی زانوسی Zanussi ZWF01483WR

بررسی ماشین های لباس شویی بوش (بروز رسانی 2018)

بررسی و خرید ماشین لباس شویی الکترولوکس (بروزرسانی 2018

وسایل مناسب شستشو با ماشین ظرفشویی کدامند؟ شما چه چیزهایی را در ظرفشویی قرار می دهید؟

شاید بتوانید خودتان مشکل پر نشدن آب ماشین لباسشویی را حل کنید

چیزهایی که درباره کد ارور ماشین لباسشویی زانوسی باید بدانید

بررسی جاروبرقی ایستاده الکترولوکس (بروزرسانی 2018)

021-86024027 : تلفن تعمیرات
 

 

اگر جاروبرقی وکس خراب شد، چکار کنم؟

اگر جاروبرقی وکس خراب شد، چکار کنم؟ زمانی واقعا به ارزش جاروبرقی‌ وکس‌تان پی می‌برید که جارو برقی‌تان خراب شود. اگر قهوه، نمک یا شکر را روی کف آشپزخانه بریزید، جاروبرقی اولین چیزی ا‌ست ...
ادامه مطلب

تعمیر جاروبرقی؛ چه دلایلی باعث بیرون زدن آشغال از جاروبرقی می شود؟

تعمیر جاروبرقی؛ چه دلایلی باعث بیرون زدن آشغال از جاروبرقی می شود؟ همه ی جاروبرقی ها با تصور یک کارکرد اصلی ساخته می شوند، اینکه آشغال و گرد و خاک را از روی سطوح بکشند و در کیسه ی خود ذخیره کنند. برخی از از مدل های جاروبرقی ...
ادامه مطلب

جاروبرقی بدون کیسه | راه های اصولی نگه داری از این جاروبرقی

 جاروبرقی بدون کیسه | راه های اصولی نگه داری از این جاروبرقی این مطلب راهنمایی نگهداری از جاروبرقی بدون کیسه است تا به شما کمک کند از زنگ زدن غیر ...
ادامه مطلب

جاروبرقی من بوی بد می دهد! (نحوه درست تمیز کردن سطل جاروبرقی)

جاروبرقی من بوی بد می دهد! (نحوه درست تمیز کردن سطل) خیلی ها از من می پرسند که چرا جاروبرقی بو می دهد؟ می خواهم مطلبی درباره بوی بد جاروبرقی و نحوه رفع آن مطرح کنم. خوب، به طور کلی دو نوع بوی بد جاروبرقی وجود ...
ادامه مطلب

بررسی جاروبرقی های ایستاده الکترولوکس (بروزرسانی 2018)

بررسی جاروبرقی ایستاده الکترولوکس
ادامه مطلب

بررسی جاروبرقی مخزنی الکترولوکس (بروزرسانی 2018)

بررسی جاروبرقی مخزنی الکترولوکس (بروزرسانی 2018) جاروبرقی مخزن دار الکترولوکس مدل EL7063A این ...
ادامه مطلب

می توانیم تعمیر کم شدن مکش جاروبرقی را خودمان حل کنیم؟

می توانیم تعمیر کم شدن مکش جاروبرقی را خودمان حل کنیم؟       قدرت مکش یک جاروبرقی از طریق فن یک موتور ایجاد می شود که گرد و خاک و آشغال ها را از ...
ادامه مطلب

بررسی جاروبرقی دستی الکترولوکس/ جاروبرقی شارژی (بروزرسانی 2018)

جارو برقی شارژی الکترولوکس لیتیوم یون پلاس EL2055A   جاروبرقی الکترولوکس لیتیوم یون پلاس EL2055A یک جارو برقی دارای لوله و عالی برای تمیز کردن خوراکی ها و آشغال های بسیار ریز خانه است. این جاروبرقی ...
ادامه مطلب

تعمیر جاروبرقی هاردستون Hardstone

کمپانی هاردستون یک شرکت انگلیسی در تولید لوازم خانگی است. این شرکت در سال 2001 تاسیس شد و بعد از مدت کوتاهی توانست با برندهای برتر در تولید لوازم خانگی رقابت کند. علت موفقیت و ماندگاری هاردستون در بازار و محبوبیت بین مصرف کنندگان را می توان ...
ادامه مطلب

تعمیر جاروبرقی آریستونARISTON

کلمه جارو کردن عموما ما را به یاد خانه های قدیمی با دیوارهای کاهگلی و حیاط ها با حوض های بزرگ می اندازد که دور تا دور آن را مادربزرگ ها با یک جاروی چوبی تمیز می کردند و بعد نوبت به آب دادن گلدان ها و شمعدانی ها می رسید. قطعا یادآوری این تصاویر ...
ادامه مطلب

تعمیر جاروبرقی بوش Bosch

بوش یک شرکت آلمانی در تولید لوازم خانگی و برقی است که در سال 1886 در آلمان تاسیس شد. یخچال، جاروبرقی، مایکروفر، ماشین ظرفشویی و لباسشویی برخی از محصولات این شرکت هستند که در همه این سالها مشتریان زیادی تمایل به خرید آنها داشته اند. محصولات ...
ادامه مطلب

تعمیر جاروبرقی سامسونگ

امروزه جاروبرقی تبدیل به یکی از ضروری ترین و پرکاربردترین لوازم خانگی شده است به طوری که هیچ خانه ای را بدون این وسیله ی پر سر و صدا نمیتوان تصور کرد. سامسونگ یک برند نام آشنا در زمینه ی تولید انواع لوازم خانگی ست که توانسته طی سالیان دراز ...
ادامه مطلب

گرانترین جاروبرقی کدام است؟

در این مطلب قصد داریم تا چند جاروبرقی که گران قیمت ترین جاروبرقی ها در میان مدل های مختلف برند خود هستند را معرفی کنیم.
ادامه مطلب

تعمیر جاروبرقی آاگ

در ادامه قصد داریم تا در رابطه با عیب یابی و تعمیر جاروبرقی آاگ مطالبی را بیان کرده و شما را با یک مرکز معتبر تعمیر جاروبرقی آشنا کنیم.
ادامه مطلب

راهنمایی خرید جاروبرقی

جاروبرقی یکی از لوازم پرکاربرد در هر خانه ای است که چندین بار در طول هفته مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین بسیار مهم است که در خرید جاروبرقی نکاتی را رعایت کنید تا یک انتخاب خوب داشته باشید. در ادامه این مطلب راهنمایی جامع در مورد خرید ...
ادامه مطلب

ارتباط خدمات پس از فروش با خرید یک جاروبرقی مناسب

آیا قصد خرید یک جاروبرقی را دارید؟ آیا می دانید در خرید جارو برقی چه نکاتی حائز اهمیت است؟ در این مطلب قصد داریم تا ضمن بررسی مهم ترین نکات در خرید جارو برقی در مورد اهمیت خدمات پس از فروش در خرید جاروبرقی نیز صحبت کنیم.
ادامه مطلب

مقایسه برترین جاروبرقی های 2018

 انتخاب و خرید لوازم خانگی جزو حساس ترین خریدهای هر خانواده ای می باشد که در صورت اشتباه منجر به پرداخت هزینه های اضافی برای تعمیر لوازم خانگی و یا حتی تعویض این لوازم می شود. با توجه به انواع مختلف این محصولات تصمیم گرفتیم تا در این ...
ادامه مطلب

4 جارو برقی برتر سال 2018

اگر قصد خرید یک جارو برقی خوب و باکیفیت را دارید در این مطلب با ما همراه باشید تا تعدادی از بهترین جارو برقی های حال حاضر بازار را به شما معرفی کنیم. طی این معرفی شما متوجه خواهید شد که کدام نوع جارو برقی ها ارزش خرید بیشتری دارند.
ادامه مطلب

تفاوت های اصلی جارو برقی ها در برند های مختلف

ظهور جاروبرقی در حوزه لوازم خانگی باعث هر چه راحت تر شدن امور مربوط به پاکیزگی خانه ها شد. امروزه استفاده از جارو برقی کاملا رایج شده و خانه ای را پیدا نمی کنید که این وسیله در آن استفاده نشود. با توجه به کاربرد زیاد این کالا تعداد زیادی ...
ادامه مطلب

جارو برقی تان روشن نمیشود؟ حتما این مقاله را بخوانید

اگر به طور کاملا ناگهانی جارو برقی تاتن خاموش شد یا اصلا روشن نمیشود، بل از تماس با یک تعمیر کار ابتدا چند موارد زیر را بررسی کنید و اگر خود تان موفق به تعمیر آن نشدید با همکاران ما در فراز پشتیبان تماس بگیرید تا بهترین ...
ادامه مطلب

تعمیر جاروبرقی :: تعمیرگاه مرکزی

تعمیر جاروبرقی :: تعمیرگاه مرکزی
ادامه مطلب

تعمیر جاروبرقی ال جی (LG) :: تعمیرگاه مرکزی

تعمیر جاروبرقی ال جی (LG) :: تعمیرگاه مرکزی
ادامه مطلب

تعمیر جارو برقی بوش :: تعمیرگاه مرکزی

تعمیر جارو برقی بوش :: تعمیرگاه مرکزی
ادامه مطلب

تعمیر جاروبرقی سامسونگ ( samsung ) :: تعمیرگاه مرکزی

تعمیر جاروبرقی سامسونگ ( samsung )
ادامه مطلب