می توانیم تعمیر کم شدن مکش جاروبرقی را خودمان حل کنیم؟


 

 

قدرت مکش یک جاروبرقی از طریق فن یک موتور ایجاد می شود که گرد و خاک و آشغال ها را از طریق یک محفظه یا لوله به داخل می کشد و آن را در یک کیسه خالی می کند. در برخی از مدل های جاروبرقی در کنار مکش، یک برس چرخنده هم هستند که گرد و خاک را از بین فرش جدا کرده و به مکش جاروبرقی کمک می کند. تاکنون دلیل اصلی و رایج کاهش مکش جاروبرقی که باعث می شود آشغال ها را به داخل نکشد گرفتگی لوله یا همین برس چرخنده است. برای تعمیر کاهش مکش جاروبرقی قدم های زیر را دنبال کنید. ممکن است تعمیر کم شدن مکش جاروبرقی را بتوانید با دنبال کردن این راهنمایی ها در خانه هم انجام دهید.  


تعمیر کم شدن مکش جاروبرقی

کیسه جاروبرقی را تعویض کنید یا محفظه آشغال را خالی کنید

بررسی کیسه زباله جاروبرقی باید مرتبا انجام شود و در صورتی که پر شده باشد باید سریعا خالی شود. در برخی موارد هم ممکن است نیاز باشد که یک کیسه جدید بگیرید. اگر با کاهش مکش جاروبرقی مواجه شدید در اولین قدم بهتر است که با تعویض یا خالی کردن کیسه زباله جاروبرقی شروع کنید. اگر جاروبرقی شما کیسه زباله ندارد قسمت های داخلی آن را که دسترسی دارید تمیز کنید و همه ی گرد و خاک را از بین ببرید. اگر فکر می کنید علت دیگری باعث این مشکل شده باشد می توانید برای تعمیر کاهش مکش جاروبرقی با یک نمایندگی رسمی تعمیرات جاروبرقی تماس بگیرید.

در برخی جاروبرقی ها قدرت مکش با پر شدن یک سوم کیسه زباله کم می شود. پس بهتر است در ابتدا کیسه زباله را خالی کنید.

در یک جاروبرقی کیسه دار هوا باید بتواند از بین همه ی گرد و خاک های درون کیسه عبور کند. زمانی که جاروبرقی کیسه را از آشغال و زباله پر می کند باید سخت تر کار کند تا بتواند هوا را انتقال دهد، در برخی مدل ها این مشکل با کیسه های لایه ای حل شده است و تا پر شدن کامل کیسه قدرت مکش جاروبرقی کم نمی شود ولی خوب در برخی مدل ها هم اینگونه نیست.

تعمیر کم شدن مکش جاروبرقی

فیلتر های کثیف را تمیز کنید، بشویید یا تعویض کنید

همانند کیسه زباله، هوا باید بتواند از بین فلیتر ها هم عبور کند تا عمل مکش به خوبی انجام شود. گرد و خاکی که فیلتر ها به خود می گیرند باید مرتبا تمیز شوند. یکی از دلایلیی که باعث نیاز به تعمیر کم شدن مکش جاروبرقی می شود همین کثیف بودن فیلتر هاست که می تواند در منزل هم انجام شود.

جاروبرقی های مدرن دارای دو فیلتر هستند که باید هردوی آن ها تعویض یا تمیز شود.

فیلتر های جاروبرقی در شکل ها و اندازه های مختلف وجود دارد و در برخی موارد هم دارای یک قالب پلاستیکی هستند.

  • برای تمیز کردن فیلتر های کارتریج و بیشتر فیلترهای HEPA تنها نیاز است آن ها را به لبه ی یک چیز سخت بزنید تا گرد و خاک آن جدا شود. تنها زمانی می توانید فیلترهای HEPA را شستشو دهید که در راهنمای مصرف کننده اشاره شده باشد می توانید این کار را انجام دهید.

  • سایر فیلتر ها ممکن است قابل شستشو باشند و با خشک شدن دوباره بتوان از آنها استفاده کرد.

  • اگر فیلتر های قابل شستشو دارید بهتر است یک زاپاس هم داشته باشید تا زمانی که یکی در حال خشک شدن است بتوانید از دیگری استفاده کنید. در صورتی که فیلتر ها آسیب دیده باشند باید حتما تعویض شوند.

مشکل رایج دیگری که اغلب خیلی بزرگنمایی می شود گرفتگی پوشش بیرونی فیلتر هاست. اگر این پوشش دچار گرفتگی شود از عبور هوا از بین فیلتر های تمیز شما جلوگیری می کند. پوشش را زیر نور بگیرید تا مطمئن شوید که شیار ها و سوراخ ها گرفته نباشند و به راحتی هوا را عبور دهند. اگر این قسمت را زیر شیر آب بگیرید، آب باید بتواند به راحتی از آن ها عبور کند.

 

تعمیر کم شدن مکش جاروبرقی

شیوه ی شستشوی فیلتر جاروبرقی

  • هردو فیلتر جاروبرقی را با آب سر بشویید و از مواد شوینده استفاده نکنید. همچنین فیلتر جاروبرقی را نباید در ماشین لباسشویی یا ظرفشویی قرار دهید.

  • مراحلی که در زیر نشان داده شده را آنقدر تکرار کنید تا آب صاف شود.

  • فیلتر باید با آب شسته شده و ضربه بخورد تا آب آن تمیز شود. سپس باید دوباره ضربه بخورد تا آب اضافی آن جدا شود. این کار تقریبا 10 بار باید انجام شود تا فیلتر به خوبی تمیز شود.

 

  • دقت داشته باشید که فیلتر الف را به صورت افقی قرار دهید تا خشک شود.

  • فیلتر را به مدت 24 ساعت در جایی گرم قرار دهید تا کاملا خشک شود.

هشدار: فیلتر را در مایکرویو  و یا با استفاده از شعله مستقیم آتش خشک نکنید.

در بسیاری از موارد تنها با یک تمیز کردن فیلتر می توان مشکل کم شدن مکش جاروبرقی را حل کرد. اما اگر نتوانستید این مشکل را حل کنید می توانید با نمایندگی رسمی تعمیرات جاروبرقی تماس بگیرید تا مشکل شما حل شود.

 

تعمیر کم شدن مکش جاروبرقی

گرفتگی های جاروبرقی را برطرف کنید

یکی دیگر از دلایل کاهش مکش جاروبرقی اجسام خارجی مانند پیچ و مهره، پلاستیک، سکه یا موارد دیگر است که در قسمتی از جاروبرقی گیر کرده و جلوی عبور هوا را گرفته اند.

در ابتدا لوله جاروبرقی را کاملا بکشید تا بیشترین طول خود را پیدا کند و یک چوب دراز یا هرچیز دیگری را وارد آن کنید تا ببینید که چیزی در آن گیر کرده است یا خیر. این عمل باعث می شود هر جسم خارجی که گیر کرده خارج شود و شاید بتوانید خودتان تعمیر کاهش مکش جاروبرقی را انجام دهید.

برای یک جاروبرقی عمودی می توانید این بررسی را با برعکس نگه داشتن آن انجام دهید. بیشتر جاروبرقی های عمودی دارای یک برس چرخنده هستند که باید برای بررسی دلیل کاهش مکش جاروبرقی، جدا شود. با استفاده از پیچ گوشتی می توانید پوششی که روی برس چرخنده قرار دارد را جدا کنید. با این کار به برس هم دسترسی دارید و می توانید آن را جدا کنید. با برداشتن برس به درون جاروبرقی دید خواهید داشت و می توانید مسیر عبور هوا را به خوبی ببینید و بررسی کنید تا چیزی جلوی آن را نگرفته باشد. هرگونه گرد و خاک و یا اجسام خارجی دیگر را تمیز کنید.

 

غلطک جاروبرقی نمی چرخد

قبل از اینکه چرخنده برس و تسمه جاروبرقی را در جای خود قرار دهید به خوبی بررسی کنید که سالم باشند. اگر کهنه یا خراب شده باشند و آن ها را تعویض کنید تفاوت زیادی در عملکرد جاروبرقی مشاهده خواهید کرد، بخصوص اگر مدت هاست که جاروبرقی خود را سرویس دهی نکرده اید.

البته اگر برس هنوز سالم به نظر می رسد و رولر برس هم به خوبی می چرخد می توانید آن را از گرد و خاک و نخ و مو تمیز کنید.

تسمه جاروبرقی باید حالت کشی داشته باشد و نباید سخت باشد. زمانی که آن را دور رولر برس قرار می دهید باید کاملا فیت باشد. اگر چرخنده ماشین لباسشویی شما به خوبی نمی چرخد به دلیل گشادی و خرابی تسمه جاروبرقی است که در بیشتر موارد منجر به کاهش مکش جاروبرقی می شود.

اگر فکر می کنید که به قطعات جدید نیاز دارید حتما به شماره مدل جاروبرقی خود دقت کنید. با تعویض مناسب و به موقع می توانید به راحتی تعمیر کاهش مکش جاروبرقی را انجام دهید.

 

مشکل نشتی هوا را حل کنید

اگر مراحل بالا را انجام داده باشید به احتمال زیاد مشکل حل شده است و نیازی به تعمیر کاهش مکش جاروبرقی توسط یک تکنسین نیست. اما ممکن است جاروبرقی دارای نشتی هوا باشد که در این صورت اگر همه ی مشکلات مانند گرفتگی یا کثیف بودن فیلتر ها را رفع کرده باشید باز هم مکش جاروبرقی پایین خواهد بود. نشتی هوا در لوله جاروبرقی مشکل رایجی است که ممکن است بخاطر سوراخ ها یا شکاف ها باشد و یا اتصال ضعیف بین لوله و جاروبرقی باشد.

با بررسی دقیق لوله و اتصالات آن می توانید خودتان قسمت های آسیب دیده را ببینید. اگر نمی توانید شکاف یا سوراخی پیدا کنید ولی باز هم مشکوک هستید، آن را با آب پر کنید و ببینید که جایی آب خارج می شود یا خیر. اگر مشکلی پیدا کردید ببینید که می توانید آن را تعمیر کنید یا نیاز به تعویض لوله دارد. شکاف های کوچک را می توانید با چسب هم برطرف کنید ولی این راه حل موقت است.

ممکن است نشتی های دیگر در قسمت های داخلی جاروبرقی هم وجود داشته باشد که باعث کم شدن مکش جاروبرقی باشد. همه ی بخش ها را بررسی کنید، در برخی موارد قرارگیری نامناسب کیسه زباله جاروبرقی یا فیلتر هم ممکن است دلیل این مشکل باشند.  

 

اگر نتوانستیم مشکل کاهش مکش جاروبرقی را حل کنیم چکار کنیم؟

ما در این مطلب راهنمایی های لازم را ارائه کردیم ولی گاهی اوقات ممکن است نتوانید مشکل را تشخیص داده و حل کنید. در چنین مواردی باید از یک تکنسین بخواهید تا تعمیرات جاروبرقی را انجام دهد. فراز پشتیبان به عنوان نمایندگی رسمی تعمیرات جاروبرقی از همه ی برند ها می تواند این کار را انجام دهد. ما برای هر برند تکنسین های حرفه ای را داریم که می توانند مشکل شما را خیلی سریع حل کنند.

تعمیر کم شدن مکش جاروبرقی


 

خدمات ما:

تعمیر ماشین لباسشویی

تعمیر یخچال

تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر قهوه ساز

تعمیر جاروبرقی

جدیدترین مقالات:

بررسی جاروبرقی های ایستاده الکترولوکس

لباس های خود را با بهترین ماشین های لباسشویی درب بالا شستشو دهید

بررسی و خرید ماشین لباسشویی زانوسی Zanussi ZWF01483WR

بررسی ماشین های لباس شویی بوش (بروز رسانی 2018)

بررسی و خرید ماشین لباس شویی الکترولوکس (بروزرسانی 2018

وسایل مناسب شستشو با ماشین ظرفشویی کدامند؟ شما چه چیزهایی را در ظرفشویی قرار می دهید؟

شاید بتوانید خودتان مشکل پر نشدن آب ماشین لباسشویی را حل کنید

چیزهایی که درباره کد ارور ماشین لباسشویی زانوسی باید بدانید

 


 

021-86024027 : تلفن تعمیرات
 

 

اگر جاروبرقی وکس خراب شد، چکار کنم؟

اگر جاروبرقی وکس خراب شد، چکار کنم؟ زمانی واقعا به ارزش جاروبرقی‌ وکس‌تان پی می‌برید که جارو برقی‌تان خراب شود. اگر قهوه، نمک یا شکر را روی کف آشپزخانه بریزید، جاروبرقی اولین چیزی ا‌ست ...
ادامه مطلب

تعمیر جاروبرقی؛ چه دلایلی باعث بیرون زدن آشغال از جاروبرقی می شود؟

تعمیر جاروبرقی؛ چه دلایلی باعث بیرون زدن آشغال از جاروبرقی می شود؟ همه ی جاروبرقی ها با تصور یک کارکرد اصلی ساخته می شوند، اینکه آشغال و گرد و خاک را از روی سطوح بکشند و در کیسه ی خود ذخیره کنند. برخی از از مدل های جاروبرقی ...
ادامه مطلب

جاروبرقی بدون کیسه | راه های اصولی نگه داری از این جاروبرقی

 جاروبرقی بدون کیسه | راه های اصولی نگه داری از این جاروبرقی این مطلب راهنمایی نگهداری از جاروبرقی بدون کیسه است تا به شما کمک کند از زنگ زدن غیر ...
ادامه مطلب

جاروبرقی من بوی بد می دهد! (نحوه درست تمیز کردن سطل جاروبرقی)

جاروبرقی من بوی بد می دهد! (نحوه درست تمیز کردن سطل) خیلی ها از من می پرسند که چرا جاروبرقی بو می دهد؟ می خواهم مطلبی درباره بوی بد جاروبرقی و نحوه رفع آن مطرح کنم. خوب، به طور کلی دو نوع بوی بد جاروبرقی وجود ...
ادامه مطلب

خرید کدام مدل جاروبرقی برای من بهتر است؟ (انواع جاروبرقی)

خرید کدام مدل جاروبرقی برای من بهتر است؟ (انواع جاروبرقی) انتخاب های زیادی در بازار برای خرید جاروبرقی وجود دارد و خانواده ها نیاز به کمی راهنمایی دارند تا بهترین مدل را برای خود انتخاب کنند. زمانی که به دنبال خرید جاروبرقی ...
ادامه مطلب

بررسی جاروبرقی های ایستاده الکترولوکس (بروزرسانی 2018)

بررسی جاروبرقی ایستاده الکترولوکس
ادامه مطلب

بررسی جاروبرقی مخزنی الکترولوکس (بروزرسانی 2018)

بررسی جاروبرقی مخزنی الکترولوکس (بروزرسانی 2018) جاروبرقی مخزن دار الکترولوکس مدل EL7063A این ...
ادامه مطلب

بررسی جاروبرقی دستی الکترولوکس/ جاروبرقی شارژی (بروزرسانی 2018)

جارو برقی شارژی الکترولوکس لیتیوم یون پلاس EL2055A   جاروبرقی الکترولوکس لیتیوم یون پلاس EL2055A یک جارو برقی دارای لوله و عالی برای تمیز کردن خوراکی ها و آشغال های بسیار ریز خانه است. این جاروبرقی ...
ادامه مطلب

تعمیر جاروبرقی هاردستون Hardstone

کمپانی هاردستون یک شرکت انگلیسی در تولید لوازم خانگی است. این شرکت در سال 2001 تاسیس شد و بعد از مدت کوتاهی توانست با برندهای برتر در تولید لوازم خانگی رقابت کند. علت موفقیت و ماندگاری هاردستون در بازار و محبوبیت بین مصرف کنندگان را می توان ...
ادامه مطلب

تعمیر جاروبرقی آریستونARISTON

کلمه جارو کردن عموما ما را به یاد خانه های قدیمی با دیوارهای کاهگلی و حیاط ها با حوض های بزرگ می اندازد که دور تا دور آن را مادربزرگ ها با یک جاروی چوبی تمیز می کردند و بعد نوبت به آب دادن گلدان ها و شمعدانی ها می رسید. قطعا یادآوری این تصاویر ...
ادامه مطلب

تعمیر جاروبرقی بوش Bosch

بوش یک شرکت آلمانی در تولید لوازم خانگی و برقی است که در سال 1886 در آلمان تاسیس شد. یخچال، جاروبرقی، مایکروفر، ماشین ظرفشویی و لباسشویی برخی از محصولات این شرکت هستند که در همه این سالها مشتریان زیادی تمایل به خرید آنها داشته اند. محصولات ...
ادامه مطلب

تعمیر جاروبرقی سامسونگ

امروزه جاروبرقی تبدیل به یکی از ضروری ترین و پرکاربردترین لوازم خانگی شده است به طوری که هیچ خانه ای را بدون این وسیله ی پر سر و صدا نمیتوان تصور کرد. سامسونگ یک برند نام آشنا در زمینه ی تولید انواع لوازم خانگی ست که توانسته طی سالیان دراز ...
ادامه مطلب

گرانترین جاروبرقی کدام است؟

در این مطلب قصد داریم تا چند جاروبرقی که گران قیمت ترین جاروبرقی ها در میان مدل های مختلف برند خود هستند را معرفی کنیم.
ادامه مطلب

تعمیر جاروبرقی آاگ

در ادامه قصد داریم تا در رابطه با عیب یابی و تعمیر جاروبرقی آاگ مطالبی را بیان کرده و شما را با یک مرکز معتبر تعمیر جاروبرقی آشنا کنیم.
ادامه مطلب

راهنمایی خرید جاروبرقی

جاروبرقی یکی از لوازم پرکاربرد در هر خانه ای است که چندین بار در طول هفته مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین بسیار مهم است که در خرید جاروبرقی نکاتی را رعایت کنید تا یک انتخاب خوب داشته باشید. در ادامه این مطلب راهنمایی جامع در مورد خرید ...
ادامه مطلب

ارتباط خدمات پس از فروش با خرید یک جاروبرقی مناسب

آیا قصد خرید یک جاروبرقی را دارید؟ آیا می دانید در خرید جارو برقی چه نکاتی حائز اهمیت است؟ در این مطلب قصد داریم تا ضمن بررسی مهم ترین نکات در خرید جارو برقی در مورد اهمیت خدمات پس از فروش در خرید جاروبرقی نیز صحبت کنیم.
ادامه مطلب

مقایسه برترین جاروبرقی های 2018

 انتخاب و خرید لوازم خانگی جزو حساس ترین خریدهای هر خانواده ای می باشد که در صورت اشتباه منجر به پرداخت هزینه های اضافی برای تعمیر لوازم خانگی و یا حتی تعویض این لوازم می شود. با توجه به انواع مختلف این محصولات تصمیم گرفتیم تا در این ...
ادامه مطلب

4 جارو برقی برتر سال 2018

اگر قصد خرید یک جارو برقی خوب و باکیفیت را دارید در این مطلب با ما همراه باشید تا تعدادی از بهترین جارو برقی های حال حاضر بازار را به شما معرفی کنیم. طی این معرفی شما متوجه خواهید شد که کدام نوع جارو برقی ها ارزش خرید بیشتری دارند.
ادامه مطلب

تفاوت های اصلی جارو برقی ها در برند های مختلف

ظهور جاروبرقی در حوزه لوازم خانگی باعث هر چه راحت تر شدن امور مربوط به پاکیزگی خانه ها شد. امروزه استفاده از جارو برقی کاملا رایج شده و خانه ای را پیدا نمی کنید که این وسیله در آن استفاده نشود. با توجه به کاربرد زیاد این کالا تعداد زیادی ...
ادامه مطلب

جارو برقی تان روشن نمیشود؟ حتما این مقاله را بخوانید

اگر به طور کاملا ناگهانی جارو برقی تاتن خاموش شد یا اصلا روشن نمیشود، بل از تماس با یک تعمیر کار ابتدا چند موارد زیر را بررسی کنید و اگر خود تان موفق به تعمیر آن نشدید با همکاران ما در فراز پشتیبان تماس بگیرید تا بهترین ...
ادامه مطلب

تعمیر جاروبرقی :: تعمیرگاه مرکزی

تعمیر جاروبرقی :: تعمیرگاه مرکزی
ادامه مطلب

تعمیر جاروبرقی ال جی (LG) :: تعمیرگاه مرکزی

تعمیر جاروبرقی ال جی (LG) :: تعمیرگاه مرکزی
ادامه مطلب

تعمیر جارو برقی بوش :: تعمیرگاه مرکزی

تعمیر جارو برقی بوش :: تعمیرگاه مرکزی
ادامه مطلب

تعمیر جاروبرقی سامسونگ ( samsung ) :: تعمیرگاه مرکزی

تعمیر جاروبرقی سامسونگ ( samsung )
ادامه مطلب