تعمیر گاه مرکزی لباسشویی آاگ (AEG )تعمیر گاه مرکزی لباسشویی آاگ

 

 

 

 

 

 

 

 

تعمیرگاه مرکزی ماشین های لباسشویی و ظرفشویی آاگ(AEG).بدون تعطیل، تعمیر و نگهداری لوازم خانگی آاگ با ،قطعات اورجینال،و24  ماه ضمانت کتبی. در هنگام نصب دستگاه شما لطفا از طریق شماره تماس های ذکر شده در قسمت تماس با ما و یا پایین صفحه یا منوی بالای صفحه با ما تماس حاصل نمایید تا در اسرع وقت خدمات نوین را تجربه نمایید..

فرازپشتیبان بعنوان تعمیرگاه و نمایندگی مجاز لوازم خانگی آاگ (AEG) در ایران و با سالها سابقه کاری موفق در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی آاگ و همچنین ماشین ظرفشویی و... با اطمینان کامل  تعمیر ماشین لباسشویی آاگ خود را به تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی آاگ در ایران به فرازپشتیبان بسپارید و مطمئن باشید که با تمام وجود پاسخ اطمینان شما را خواهیم داد.

قابل ذکر میباشد که طرز کار کلیه محصولات AEG , ELECTROLUX ترجمه شده به زبان فارسی در این سایت موجود میباشد

 

درباره آاگ

 اکنون بیش از 45% از ماشین های لباسشویی و ظرفشویی مورد استفاده در خانه ها را برند آلمانی آاگ در بر می گیرد.شایسته است این برند برتر (aeg) از خدمات پس از فروش برتری نیز بهره مند گردد.و این وظیفه خطیر تعمیرات مسئولیت ما را 2چندان کرده است.که این وظیفه بر عهده تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی آاگ می باشد!

همچنین شما می توانید تعمیرات انواع لوازم خانگی دیگر خود در انواع برندهای دیگر لوازم خانگی خود را به ما بسپارید از جمله تعمیرات ماشین لباسشویی بوش و همچنین تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ و سایر محصولات شما در انواع برندها.

 

 

 

تعمیر گاه مرکزی لباسشویی آاگ

 

 قسمت هاي مكانيكي ماشين لباسشويي تمام اتوماتيك

1- بدنه خارجي - معمولا" از ورق هاي مقاوم فلزي انتخاب شده و به منظور افزايش مقاومتش در برابر اكسيد شدگي ابتدا ضد زنگ و سپس رنگ آميزي مي شود.ساير اجزاء مكانيكي و الكتريكي بر روي بدنه كه در واقع شاسي دستگاه مي باشد، مستقر مي شوند.

2 - مخزن فرعي ( چليك ) - جنس اين مخزن معمولا" ورق گلوانيزه لعاب كاري شده است تا در برابر زنگ زدگي مصون بماند.چليك وظيفه نگهداري آب را بر عهده داشته و بعضي از قطعات مانند، هيتر ، صفحه منعكس كننده حرارت هيتر استات در اين مخزن قرار مي گيرد.خروجي آب جاپودري به اين مخزن ريخته مي شود و همچنين آب كثيف ناشي از شستشوي لباس ها، از اين مخزن بطرف پمپ تخليه جاري مي گردد. ماداميكه در پوش پشت و يا در پوش فوقاني ماشين برداشته نشود، چليك ديده نمي شود.

3 - مخزن اصلي ( درام ) - به منظور حفظ زيبايي دستگاه و همچنين حفاظت مخزن در برابر زنگ زدگي، درام را عموما" از ورقه هاي استيل انتخاب نموده و به منظور راه يابي آب مخزن فرعي به لباس هاي درون اين مخزن ، بدنه درام داراي سوراخ هاي متعدد است. از آنجا كه درام توسط نيروي الكتروموتور مرتبا" در حال چرخش به چپ و راست است تا لباس ها مرتبا" غلطانده شوند، براي جلوگيري از ليز خوردن البسه معمولا" در بدنه درام بر آمدگي هايي را ايجاد مي كنند.

4 - محور درام - ميله اي توپر ، معمولا"از جنس برنج و يا فلزات ديگر كه از يكسو به مخزن متصل شده و از سوي ديگر به آن پولي بزرگ بسته مي شود . در بعضي از لباسشويي ها محور درام به يك نگهدارنده سه بازو بسته مي شود كه درام به اضلاع آن با پيچ و مهره اتصال مي يابد. اخيرا" لباسشويي هايي طراحي گرديده كه فاقد تسمه پروانه و پولي مي باشد و موتور مستقيما" به محور متصل مي گردد.

5 -ياتاقان هاي محور درام - جهت ايجاد سهولت در گردش درام معمولا" محور درام را از درون ياتاقان هاي ساچمه اي (بلبرينگ ) عبور مي دهند.تعداد بلبرينگ ها در عموم ماشين ها دو عدد است. سپس بلبرينگ ها در محل خود قرار گرفته و زمينه چرخش راحت را براي درام فراهم مي آورند.

6 - پولي بزرگ - اين پولي به محور درام بسته شده و بوسيله تسمه و پولي كوچك، چرخش الكتروموتور را به درام منتقل مي سازد.

7 - كاسه نمد (محافظ ياتاقان ) - به منظور حفاظت از ياتاقان در برابر نفوذ رطوبت و آب و در نتيجه خرابي آن،از كاسه نمد استفاده مي شود . كاسه نمد در ماشين هاي مختلف متفاوت است به همين جهت همواره به هنگام تعويض بلبرينگ نياز است كاسه نمد نيز با مشابه خود تعويض شود.

8 - پولي كوچك - اين پولي بر روي محور الكتروموتور دو دور بسته مي شود و در واقع اختلاف سايز دو پولي بزرگ و كوچك سبب افت دور (سرعت) درام مي باشد.

9 - تسمه - تسمه واسطه بين دو پولي است. آسيب ديدگي تسمه مي تواند صداي ماشين را به هنگام كار افزايش دهد. شل بودن بيش از حد آن انرژي موتور را اتلاف نموده و اگر بيش از اندازه سفت بسته شود.به موتور آسيب مي رساند. روش تنظيم تسمه در لباسشويي همانند تنظيم در كولر آبي است به هنگام تعويض تسمه لازمست،تسمه معيوب را به همراه داشته باشيد تا يقين حاصل شود تسمه جديد، همان سايز تسمه قبلي را داراست.

10 -وزنه سيماني يا لنگر هاي بتوني - به منظور ايجاد تعادل چليك به هنگام گردش درام از اين وزنه ها استفاده مي شود.قرار گيري وزنه بر روي چليك در ماشين ها عموميت دارد ولي اضافه نمودن لنگر ها در ماشين ها شرايط خودشان را داراست. وجود وزنه ها در دور تند موتور ضرورت مضاعفي را طلب مي كند.

11 - نگهدارنده فنري و كمك فنر ها - به منظور ايجاد تعديل دستگاه به هنگام بالا و پايين و يا چپ و راست حركت كردن لباس ها چند فنر ارتباط مكانيكي چليك با شاسي را بر عهده مي گيرند. جهت ايجاد انعطاف بيشتر در حركت چليك معمولا"در زير آن از دو و يا چند كمك فنر نيز استفاده مي شود.

12 - درب - جهت ريختن لباس درون ماشين ، همچنين جلوگيري از پرتاب لباس به بيرون از ماشين در حال كار ، از درب استفاده مي شود.معمولا" براي آن كه وضعيت شستشو براحتي از بيرون ديده شود درب را از نوع شيشه دار مي سازند.

13 - قفل درب - به كمك قفل ، درب بسته مي شود و ماداميكه ضامن آن رها نشود، در همين وضعيت خواهد ماند.

14 - لاستيك دور درب - محيط مخزن فرعي (چليك) و همچنين محيط درب ماشين بتوسط اين لاستيك آب بندي مي شود . شكل و صورت خاص اتصال در ماشين ها متفاوت است از اينرو ضرورت دارد هنگام تهيه لاستيك جديد، لاستيك معيوب را نيز همراه داشته باشيد.

15 - شيلنگ ورودي آب - بوسيله شيلنگ رابط ، آب به شير الكتريكي رسيده و پس از آن به جاپودري و سپس به مخزن فرعي ( چليك ) مي ريزد.

16 -شيلنگ تخليه- بوسيله اين شيلنگ، آبي كه توسط پمپ تخليه از چليك مكيده شده به فاظلاب ريخته مي شود . همنگونه كه قبلا" نيز ذكر شد ارتفاع شيلنگ تخليه از سطح زمين نبايد از 40 سانتي متر كمتر واز 90 سانتي متر بيشتر باشد.

17 - شيلنگ ايمني - بتوسط اين شيلنگ بخار آب ايجاد شده توسط هيتر از ماشين خارج مي گردد. هم چنين در صورت استفاده از پودر هاي غير استاندارد،كف زياد توليد شده از اين مجرا خارج خواهد شد. لازم است ذكر گردد كه اكثر سازندگان ماشين ها ، اين شيلنگ را مورد استفاده قرار نمي دهند و از جمله ماشين هايي كه به اين شيلنگ مجهز هستند ماشين آزمايش 2001 است.

18 - شيلنگ لاستيكي رابط مخزن به فيلتر - اين شيلنگ خرطومي شكل ، تا حدودي فنري است تا بر اثر حركات متعدد چليك آسيب نبيند. اين شيلنگ آب كثيف را از مخزن فرعي به فيلتر پمپ تخليه منتقل مي كند ودر قسمت تحتاني مخزن قرار دارد.

19 - فيلتر پمپ تخليه - از آن جا كه ممكن است نخ و كرك لباس هاي شسته شده و همچنين خروج اشيايي مانند ميخ،سكه و ...از جيب لباس ها ، به پروانه واتر پمپ آسيب رساند، ضروريست قبل از زسيدن آب به پروانه، فيلتري وجود داشته باشد. به علل گفته شده،ضروريست در فواصل زماني معيين از محل استقرارش خارج و پس از شستشو در جاي خود قرار گيرد.

20 - محفظه پودر يا جاپودري - جاپودري در ماشين ها ي مختلف داراي خانه هاي متعددي است در بعضي ماشين ها جاپودري با سه قسمت تفكيك شده از يكديگر جهت ريختن پودر و در بعضي ماشين ها علاوه بر سه قسمت مذكور ، قسمت مخصوصي كه به يك شير الكتريكي مجزا متصل است جهت ريختن نيل و غيره تعبيه شده است. مقدار پودر خانه هايي كه مي بايست در آن ها پودر ريخته شود در برنامه هاي مختلف بر اساس دفترچه راهنما، انتخاب مي شود. 

سرويس و نگهداري ماشين لباسشويي:

1- لباسشويي بايد درمكان خود به طور صحيح تراز باشد،براي تراز كردن از پيچ هاي زير ماشين استفاده مي شود.

2- از نصب ماشين در مكاني كه مستقيما" در معرض اشعه آفتاب يا بارندگي باشد خود داري كنيد.

3- لباسشويي را طوري نصب كنيد كه از سطج ديوار بيش از 5 سانتيمتر فاصله داشته باشد.

4- هيچوقت ولوم تايمر را در جهت خلاف عقربه هاي ساعت نچرخانيد زيرا دنده هاي چرخ دنده هاي آن شكسته مي شود.

5- زماني كه ماشين كار مي كند و تايمر طبق برنامه زمان بندي شده خود عمل مي كند ، ولوم تايمر را تغيير ندهيد زيرا پلاتين هاي جريان دار ضمن قطع شدن جرقه مي زند كه قسمت گردان كليد برنامه را خال مي اندازد.

6- از پودر هايي كه زياد كف مي كنند استفاده نشود.

7- از پودر با كف كنترل شده استفاده نماييد.

8- قبل از توقف كامل مخزن شستشو درب لباسشويي را باز نكنيد.

9- هنگام تغيير برنامه ماشين ، ابتدا ماشين را خاموش سپس اقدام به تغيير برنامه نماييد.

10- هنگامي كه ماشين خاموش است فلكه شير تغذيه را ببنديد.

11- بعد از شستشو توسط پارچه نرم آب باقيمانده در لاستيك دور درب را تخليه و سپس آن را خشگ نماييد.

12- اتصال زمين لباسشويي را مطابق استاندارد وصل كنيد.

13- لباس هاي پاره شده را قبل از شستشو بدوزيد.

14- دكمه هاي شل شده لباس را محكم كرده و زيپ هاي باز را ببنديد.

15- لباس ها را از نظر عدم وجود اشياء فلزي نظير سوزن ، سكه،كليد و غيره مورد باز رسي قرار دهيد.

16- بيشتر از حد مجاز لباس در لباسشويي نريزيد.

17- لباس هايي كه لب دوزي نشده اند يا پارچه هاي رشته رشته شده را با ماشين لباسشويي نشوييد.

18- مطمئن شويد كه ماشين لباسشويي به برق متصل است.

19- مطمئن شويد كه ماشين لباسشويي به شير آب متصل و شير آب باز است.

20- مطمئن شويد لوله تخليه يا شيلنگ خروجي وصل بوده و مسير خروج آب مسدود نباشد.

21- درب لباسشويي كاملا" بسته باشد.

22- تكه هاي كوچك نظير روسري ، جوراب و غيره را داخل كيسه توري قرار داده يا درون لباس هاي بزرگ گذاشته داخل ماشين لباسشويي بگذاريد. و لباس ها را آزاد و بدون تا خوردن داخل ماشين قرارندهيد.

23- هنگام تعمير لباسشويي وقتي آب داخل مخزن نيست نگذاريد هيتر وصل شود.

24- هنگام باز كردن شير الكتريكي اطمينان حاصل كنيد كه فلكه شير آب تغذيه بسته است.

25- بعد از هر شستشو درب ماشين را باز بگذاريد تا هواي تازه داخل ماشين گردش نمايد.

26- هر چند وقت يكبار برنامه كامل شستشو را بدون ريختن لباس در ماشين با استفاده از يك ماده حلال كلسيم انجام دهيد تا رسوبات ماشين پاك شود.

27- هر چند وقت يكبار محفظه جاپودري را در آورده و آن را تميز نماييد.

28- هر چند وقت يكبار فيلتر مكانيكي جلوي لباسشويي را باز كرده و كرك و قطعات كوچك را كه از لباس هاي شسته شده باقي مانده خارج كنيد.

29- براي دو شستشوي كامل متوالي حد اقل يك ساعت فاصله قرار دهيد.

30- از مخفي كردن اشياء در داخل لباسشويي جدا" خود داري كنيد.

31- هنگام شستشو لباس ها را با توجه به نوع پارچه ، رنگ و ميزان چرك بودن داخل ماشين قرار دهيد.

32- هنگام شستشوي لباس ها به بر چسب آن ها توجه شود و ترموستات را در درجه مناسب تنظيم كنيد.

33- پودر مناسب در محفظه هاي مختلف لباسشويي بريزيد ..

 

روش تراز کردن دستگاه های لباسشویی


ایجاد سروصدای شدید.لرزش و حرکت دستگااه در هنگام چرخش(خشک شدن البسه) از اثرات عدم تراز صحیح دستگاه میباشد
شما میتوانید با استفاده از یک آچار(آچار مخصوص پایه های لباسشویی)مهره قفل کننده پایه را در جهت عقربه های ساعت چرخانده و شل نمایید. با چرخاندن پایه دستگاه نسبت به تغییرارتفاعآن اقدام نمایید
نکته مهم: هر چهار پایه لباسشویی باید کاملا روی زمین قرار داشته باشند تا لباسشویی لق نزند . با استفاده از یک تراز حبابدارسطح ماشین لباسشویی را چک کنید و در صورت لزوم سطح دستگاه را تنظیم نمایید . سپس مهره قفل شو را تا حد مماس بدنه محکم کنید و ارتفاع را تنظیم نمایید

احتیاط: مهره های قفل شوی هر چهار پایه دستگاه را تا حد بدنه محکم کنید .

 

آیا میدانید


آیا میدانیدآب لوله کشی شده ای که به دستگاه های لباسشویی و ظرقشویی های ما وصل میباشند دارای سختی و جرم خیلی زیادی هستند و این سختی وجرم باعث خرابی دستگاه های فوق میگردند
حتما امروز درب لباسشویی خود را بازکنید مشاهده خواهید کردکه روی لاستیک دوردرب گل ولای میباشد حتی بعضی اوقات گل ولای ها تبدیل به قارچ میشوند که باعث تغییر رنگ لاستیک دور درب میگردد که این میتواند از لحاظ بهداشتی برای پوست بدن بسیار مضر باشد
جهت پیشگیری باید از جرم گیرهای مخصوص استفاده نمایید
طرز استفاده: یک بسته (که حاوی 50 گرم ) جرم گیر را در مخزن اصلی جاپودری ریخته و برنامه لباسشویی را روی پروگرام نخی وکتان قراردهید وبا دمای 60 درجه سانتی گراد بدون لباس روشن نمایید.
این عملیات راچنانچه دستگاه خود را تازه خریداری کرده اید هر دوماه یکبار انجام دهید در غیر اینصورت ماهی یکبار تکرار نمایید
جرم گیرهای مخصوص لباسشویی های AEG وBOSCH در شرکت فرازپشتیبان موجود میباشدکافیست با یک تلفن این محصول را در درب منزل خود از ما تحویل بگیرید.       
                              
                                       با تشکر از حسن انتخاب شما مشترک گرامی

 

 

تاریخچه لباسشویی

 


تاریخچه اصلی لباسشویی از زمانی شروع شد که لباس ها داخل کیسه قرار گرفت و پشت کشتی بسته شد و به این ترتیب با گذشتن آب از جداره های لباس اولین نوع لباس شستن شناخته شده است .یکی از مشکل ترین کارها برای زنان آن زمان شستن لباس بود زمانی که برق و آب و گاز نبود (شستشو بسیار سخت بود) اول حمل آب که در آن زمان حدود 200 لیتر آب مصرفی جهت شستن و بعد آبکشی لباس به جهت آوردن آب از چاه یا رودخانه . در مرحله بعد چلاندن لباس ها و نهایتا حمل لباس های خیس با دیگ های چوبی آن زمان و پهن کردن که موجب دست درد شدید خانم ها می گردید

اولین لباسشویی به صورتی ساخته شد که لباس ها را روی تخته می زدند که در سال 1846 در آمریکا ثبت شد . در سال 1900 اولین لباسشویی با موتور ساخته شد که دو مشکل داشت یکی چون موتور دستگاه بیرون بود هم سوختگی زیادی داشت و هم برق گرفتگی ایجاد می کرد... (ادامه مطلب)

 

 

 

توجه :

 راهنمای استفاده و عیب یابی محصولات آاگ در سایت گنجانده شده است قبل از تماس با شرکت می توانید از مطالب رایگان استفاده نمایید .

 کلیه خدمات ارائه شده توسط شرکت دارای کد ثبت کامپیوتری و فاکتور سربرگ دار بوده که به صورت اس ام اس ارسال می گردد.

 این شرکت هیچ مسولیتی در قبال تعمیرکاران متفرقه که با نام نمایندگی آاگ اقدام به تعمیر و دریافت وجه از مشتری می نمایند را ندارد . (تنها شماره و آدرس موجود در سایت مورد تایید است)

 

 تعمیر ماشین لباسشویی

021-86024027 : تلفن تعمیرات
 

 

پیام مدیریت : سید فرهاد امام جمعه

پیام مدیریت
ادامه مطلب

نمایندگی آ ا گ (AEG ) :: تعمیرگاه مرکزی

نمایندگی آاگ (AEG ) :: تعمیرگاه مرکزی
ادامه مطلب

مشاوره خرید لوازم خانگی :: فراز پشتیبان

مشاوره خرید لوازم خانگی
ادامه مطلب

تعمیر جاروبرقی آاگ (AEG) :: تعمیرگاه مرکزی

تعمیر جاروبرقی آاگ (AEG)
ادامه مطلب

نمایندگی سامسونگ ( samsung ) :: تعمیرگاه مرکزی

نمایندگی سامسونگ ( samsung ) :: تعمیرگاه مرکزی
ادامه مطلب

تعمیرات لوازم خانگی :: تعمیرگاه مرکزی

تعمیرات لوازم خانگی :: تعمیرگاه مرکزی
ادامه مطلب

نمایندگی آریستون (ARISTON) :: تعمیرگاه مرکزی

نمایندگی آریستون (ARISTON) :: تعمیرگاه مرکزی
ادامه مطلب

نمایندگی نف (NEFF) :: تعمیرگاه مرکزی

نمایندگی نف (NEFF) :: تعمیرگاه مرکزی
ادامه مطلب

نمایندگی جنرال الکتریک (General Electric) :: تعمیرگاه مرکزی

نمایندگی جنرال الکتریک (General Electric)
ادامه مطلب

نمایندگی الکترولوکس (Electrolux) :: تعمیرگاه مرکزی

نمایندگی الکترولوکس (Electrolux)
ادامه مطلب

نمایندگی بوش (BOSCH) :: تعمیرگاه مرکزی

نمایندگی بوش (BOSCH)
ادامه مطلب

تعمیر لوازم خانگی بکو ( beko ) :: تعمیرگاه مرکزی

تعمیر لوازم خانگی بکو ( beko ) :: تعمیرگاه مرکزی
ادامه مطلب

نمایندگی زانوسی ( zanussi ) :: تعمیرگاه مرکزی

نمایندگی زانوسی ( zanussi ) :: تعمیرگاه مرکزی
ادامه مطلب

تاریخچه لباسشویی :: آشنایی مختصری بادستگاههای ماشین لباسشویی وظرفشویی

تاریخچه لباسشویی :: آشنایی مختصری بادستگاههای ماشین لباسشویی وظرفشویی
ادامه مطلب

تعمیر گاه مرکزی بوش (BOSCH) - تاریخچه شرکت بوش

تعمیر گاه مرکزی بوش (BOSCH) - تاریخچه شرکت بوش
ادامه مطلب

تعمیر گاه مرکزی آریستون (ARISTON)

تعمیر گاه مرکزی آریستون (ARISTON)
ادامه مطلب

تعمیرگاه مرکزی الکترولوکس (Electrolux)

تعمیرگاه مرکزی الکترولوکس (Electrolux)
ادامه مطلب

تعمیر گاه مرکزی نف (NEFF)

تعمیر گاه مرکزی نف (NEFF)
ادامه مطلب

تعمیر گاه مرکزی بوش (BOSCH)

تعمیر گاه مرکزی بوش (BOSCH)
ادامه مطلب

تعمیرگاه مرکزی آ.ا.گ (aeg)

تعمیرگاه مرکزی آ.ا.گ (aeg)
ادامه مطلب

تعمیر گاه مرکزی قهوه ساز آریستون (ARISTON)

تعمیر گاه مرکزی قهوه ساز آریستون
ادامه مطلب

تعمیر گاه مرکزی ماکروویو نف (NEFF)

تعمیر گاه مرکزی ماکروویو نف (NEFF)
ادامه مطلب

تعمیر گاه مرکزی فر آریستون (ARISTON)

تعمیر گاه مرکزی فر آریستون (ARISTON)
ادامه مطلب

تعمیر گاه مرکزی جاروبرقی الکترولوکس (Electrolux)

تعمیر گاه مرکزی جاروبرقی الکترولوکس (Electrolux)
ادامه مطلب

تعمیر گاه مرکزی ظرفشویی بوش (BOSCH)

تعمیر گاه مرکزی ظرفشویی بوش (BOSCH)
ادامه مطلب

فراز پشتیبان :: تعمیرگاه مرکزی آاگ - بوش - آریستون - نف و الکترو لوکس

فراز پشتیبان :: تعمیرگاه مرکزی  آاگ - بوش - آریستون - نف و الکترو لوکس
ادامه مطلب