۷ راهکار برای استفاده درست از یخچال فریزر

 اگر می‌خواهید یخچال منزلتان سال‌ها سالم باشد و هنگام استفاده از آن با حوادث پیش بینی نشده مواجه نشوید، به شما پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را برای یاد گرفتن راهکارهای استفاده درست از یخچال فریزر مطالعه کنید.

راهکار اول- قبل از جابجایی یخچال آن را چند ساعت از برق خارج کنید.

گاز مبرد اصلی‌ترین عنصر تأمین سرمایش یخچال است. این گاز مدام در یخچال در حرکت است و سرمای فراهم شده توسط اواپراتور را از طریق کندانسور به درون یخچال می‌رساند. برای این که یخچال هنگام استفاده دچار مشکل نشود، قبل از جابجایی یخچال فریزر بهتر است چند ساعت آن را خاموش کنید و پس از این که گاز مبرد به حالت ساکن در آمد، یخچال را به مکان جدید منتقل کنید.

راهکار دوم- وسایل گرمازا را از یخچال فریزر دور نگه دارید.

برای این که یخچال همیشه عملکرد مطلوبی داشته باشد، بهتر است این محصول را در فاصله مناسبی از گاز، پکیج دیواری و آب گرم‌کن که گرما تولید می‌کنند نصب کنید. گرمای تولید شده از این وسایل سبب افزایش حرارت اطراف یخچال و وارد شدن فشار بیش از حد به موتور دستگاه می‌شود.

یخچال فریزرراهکار سوم- درب یخچال را مرتب باز و بسته نکنید.

با توجه به این که یخچال گنجینه نگهداری مواد غذایی است، افراد خانواده ممکن است بارها در طول روز یخچال و فریزر را بدون که نیاز به مواد غذایی خاصی داشته باشند باز و بسته کنند. رصد کردن هر آنچه در یخچال وجود دارد، یک سندرم دیرینه است.

اگر اعضای خانواده به این مشکل دچار هستند به آن‌ها این موضوع را گوشزد کنید که با هر بار و بسته کردن درب یخچال سبب خارج شدن سرمای تولید شده از درون دستگاه می‌شوند. با خارج شدن سرما از درون یخچال، باید موتور با قدرت بیشتری برای تأمین مجدد خنکی مورد نیاز کار کند. با انجام این کار ساده تعمیر یخچال فریزر را زودتر آنچه که تصورش را می‌کرده‌اید نیاز خواهید داشت.

راهکار چهارم- اجازه دهید که برفک‌های درون یخچال به مرور آب شوند.

برخی از افراد هنگام تمیز کردن یخچال فریزر یک چاقوی تیز بر می‌دارند و به جان یخچال می‌افتند. با توجه به این که برفک‌ها محکم به یخچال چسبیده‌اند، تمیز کردن آن‌ها با استفاده از چاقو سبب صدمه دیدن بدنه یخچال می‌شود و حتی ممکن است گاز مبرد درون یخچال نیز به دلیل استفاده از چاقو خالی شود.

برای این که به تعمیرات یخچال فریزر نیاز پیدا نکنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم هنگام برفک گرفتن یخچال آن را از برق بکشید و اجازه بدهید که یخ‌های موجود در یخچال به مرور آب شوند.

یخچال فریزر راهکار پنجم- قابلمه‌های سنگین یا بطری‌های سنگین را درون یخچال قرار ندهید.

برخی از کاربران تصور می‌کنند چون طبقات یخچال بزرگ طراحی شده، به همین دلیل می‌توان هر قابلمه یا ظرفی را که حاوی مواد غذایی یا میوه است درون یخچال قرار داد. توجه داشته باشید که قفسه‌های طراحی شده برای یخچال توان تحمل وزن مواد غذایی را تا حد مشخصی دارند.

اگر قابلمه‌های بزرگ را درون یخچال قرار دهید، این احتمال وجود دارد که قفسه طراحی شده برای نگهدارای مواد غذایی بشکند و به یخچال آسیب جدی وارد شود.

راهکار ششم- یخچال فریزر را بیش از حد پر نکنید.

از دیگر نکاتی که سبب کاهش طول عمر یخچال فریزر می‌شود می‌توان به این موضوع اشاره کرد که کاربران بدون توجه به ظرفیت یخچال مواد غذایی درون آن قرار می‌دهند. افزایش حجم مواد غذایی سبب وارد شدن فشار بیش از حد به موتور و قسمت‌های مختلف یخچال می‌شود. همچنین با توجه به این که میوه‌ها و… به هم فشرده می‌شوند، مواد غذایی سریع‌تر فاسد خواهند شد.

برای این که یخچال عملکرد مناسبی داشته باشد بهتر است مواد غذایی را به نحوی درون آن قرار دهید که هوای خنک به خوبی درون یخچال جریان داشته باشد.

راهکار هفتم- در بسته بندی مواد غذایی دقت کنید.

اگر می‌خواهید یخچال همیشه بوی تازگی داشته باشد، بسته بندی مواد غذایی را به بهترین نحو ممکن انجام دهید. اگر در بسته بندی مواد غذایی فریزی و مواد غذایی که می‌خواهید چند روز آن‌ها را در یخچال نگهداری کنید دقت کافی به خرج ندهید، هنگام باز کردن درب یخچال بوی تندی از درون آن به مشام خواهد رسید.

در یخچال‌هایی که بوگیر ندارد این بو حتی پس از تمیز کرد یخچال نیز درون آن باقی می‌ماند و دیگر از یخچال فریزر بوی مواد غذایی تازه به مشام نخواهد رسید.

مطالب مرتبط