۶ مشکل رایج در کولر گازی‌ و علت این مشکلات

کولر گازی‌ یکی از سیستم‌های تهویه مطبوع پرفروش است که نه تنها در خانه‌ها بلکه در ادارات، هتل‌ها، بیمارستان‌ها و… نیز استفاده می‌شود. اگر شما نیز این محصول را برای تأمین سرمایش یا گرمایش خانه خود انتخاب کرده‌اید، با ما همراه شوید و با مشکلاتی که ممکن است کولرهای گازی با آن مواجه شوند بیشتر آشنا شوید.

مشکل اول- کم شدن باد خنک تولید شده توسط کولر گازی

یکی از مشکلاتی که کاربران زیادی هنگام درخواست تعمیر کولر گازی به آن اشاره می‌کنند، کاهش قدرت سرمایش کولر و عدم تولید باد کافی به وسیله این محصول است. اگر کولر خانه شما نیز این مشکل را دارد، ممکن است ذرات گرد و غبار پراکنده در هوا به درون آن راه پیدا کرده باشند و سبب کثیف شدن فیلتر کولر شده باشند.

 برای برطرف کردن این مشکل باید پنل کولر را باز کرده و فیلتر را از درون آن خارج کنید و بشویید یا با ثبت درخواست سرویس کولر گازی از تعمیرکاران فراز پشتیبان برای انجام این کار کمک بگیرید.

از دیگر مواردی که هنگام بروز این مشکل باید به آن توجه کنید این است که باید میزان شارژ گاز کولر و عملکرد قطعات خنک کننده دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که اجزای خنک کننده کولر دچار مشکل شده باشند باید نسبت به تعویض آن‌ها اقدام نمایید تا کولر عملکردی مانند روزهای اولش داشته باشد.

کولر گازی‌
کولر گازی‌

مشکل دوم- کولر گازی روشن نمی‌شود.

این مشکل نیز بارها توسط کاربرانی که درخواست عیب یابی و تعمیر کولر گازی را دارند مطرح می‌شوند. اگر کولر روشن نمی‌شود در مرحله اول باید وصل بودن برق منزلتان را چک کنید.

در قدم دوم باید به این موضوع توجه داشته باشید که روشن نشدن کولر ممکن است به دلیل قطع شدن سیم برق کولر رخ داده باشد. بنابراین وضعیت سیم برق را چک کرده و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید.

در قدم سوم هنگام بروز این مشکل باید وضعیت قطعات الکترونیکی و سیم‌های درون کولر را چک کنید. اگر سیم‌ها دارای قطعی هستند باید آن‌ها را اصلاح نمایید و اگر برد کولر، موتور و… سوخته است، از تعمیرکاران فراز پشتیبان بخواهید که آن‌ها را با نمونه‌های فابریک تعویض کنند.

مشکل سوم- برفک گرفتن لوله‌های کولر گازی

همیشه یخچال فریزر نیست که هنگام استفاده برفک می‌بندد، بلکه لوله‌های درون کولر گازی نیز به دلیل استفاده این دستگاه از گاز مبرد دچار مشکل برفک زدگی می‌شوند.

اگر کولر منزلتان برفک گرفته باشد چند موضوع را باید بررسی کنید. اولین گزینه‌ای که در این زمان باید به آن توجه داشته باشید بررسی میزان شارژ گاز دستگاه است. در صورتی که شارژ گاز کولر از مقدار تعیین شده کمتر باشد، احتمال برفک گرفتن لوله‌های دستگاه وجود دارد.

در صورتی که از زمان انجام شارژ گاز کولر زمان زیادی گذشته باید نسبت به شارژ گاز دستگاه اقدام نمایید، اما در صورتی که اخیراً خدمات شارژ گاز کولر را دریافت کرده‌اید، احتمال این که نشتی گاز وجود داشته باشد و سبب برفک زدگی لوله‌ها شده باشد وجود دارد. برای برطرف کردن این مشکل باید نسبت به بررسی مخزن دستگاه و تعمیرات کولر گازی اقدام نمایید.

مشکل چهارم- تولید صدای غیرطبیعی توسط کولر گازی

برخی از کاربران هنگام ثبت درخواست تعمیر کولر این مشکل را با کارشناسان فراز پشتیبان مطرح می‌کنند که کولر هنگام استفاده صدای غیرطبیعی تولید می‌کند.

این مشکل می‌تواند به این دلیل رخ داده باشد که هنگام نصب کولر به تراز بودن آن روی دیوار دقت نکرده‌اید. همچنین در صورتی که پنل های کولر گازی به درستی نصب نشده باشند، این دستگاه هنگام استفاده سر و صدای زیادی تولید خواهد کرد.

تعمیرات کولر گازی
تعمیرات کولر گازی

مشکل پنجم- ریموت کنترل کولر گازی خراب شده است

از جمله مشکلاتی که سبب از کار افتادن کولر گازی و عدم امکان استفاده از آن می‌شود می‌توان به از کار افتادن ریموت کنترل دستگاه اشاره کرد. در صورتی که ریموت کنترل کولر از کار بیفتد نمی‌توانید دستگاه را برای استفاده روشن کنید و تنظیمات مربوط به آن را انجام دهید.

تعمیرکاران فراز پشتیبان در این زمینه نیز متخصص هستند و می‌توانند مشکلات مربوط به ریموت کنترل کولر را برطرف کنند.

مشکل ششم-برق گرفتگی بدنه کولر گازی

از بین مشکلات متداول کولرهای گازی که کاربران هنگام ثبت درخواست تعمیر کولر آن را با نمایندگی در میان می‌گذارند، برق گرفتگی بدنه دستگاه است. در صورتی که کولر با این مشکل مواجه شده سه احتمال وجود دارد. اولین احتمال بریده بودن سیم برق کولر و اتصال برق به بدنه دستگاه است. دومین مشکل اتصالی در برد دستگاه است و سومین مشکل مربوط به بروز اتصالی در سیم کشی کولر می‌باشد.

مطالب مرتبط