۴ راهکار برای استفاده درست از مایکروویو

استفاده درست از مایکروویو را هنوز بسیاری از کاربران نمی­دانند. مایکروویو یکی از وسایل پرکاربرد در پخت و پز است که نه تنها در خانه‌ها بلکه در ادارات و … نیز استفاده می‌شود. سال‌ها از زمانی که انسان توانست آتش را برای پختن غذا کشف کند می‌گذرد. پس از کشف آتش انسان‌ها بسیار خوشحال بودند که از خام خواری نجات پیدا کرده‌اند و دیگر می‌توانند غذاهایی مانند گوشت را بپزند و با طعم و مزه بهتری آن‌ها را بخورند.

جهان در همان زمان متوقف نشد و با پیشرفت تکنولوژی اجاق گازهای مختلف توسط کمپانی‌های سازنده لوازم خانگی طراحی و به بازار عرضه شدند. اجاق گازهای رومیزی و مبله هر یک دارای ویژگی‌های مخصوص به خود هستند و کاربران با توجه به نیازی که دارند نسبت به خرید آن‌ها اقدام می‌کنند.

پس از اجاق گازها و پیشرفته‌تر شدن فناوری مایکروویو متولد شد. وسیله‌ای که غذا را سریع‌تر از آتش و اجاق گاز آماده می‌کند و یک وسیله مناسب برای زندگی‌های پیچیده و شلوغ امروزی است. با کمک این دستگاه می‌توانید غذاهای خوشمزه و هیجان انگیز را در عرض چند دقیقه آماده کنید و نیازی نیست که برای سرخ کردن سیب زمینی یا تهیه جوجه کباب ساعت‌ها پای گاز یا کنار زغال گداخته منتظر بمانید.

مایکروویو مواد اولیه را می‌گیرد و مانند یک آشپز توانمند و ماهر که هر انگشتش هزار هنر می‌ریزد غذا را در کمترین زمان ممکن آماده می‌کند. اگر علاقه‌مند شده‌اید که این محصول را خریداری کنید یا از قبل آن را تهیه کرده‌اید و می‌خواهید برای پخت های غذای متنوع از این دستگاه استفاده کنید. با ما همراه باشید و با چهار راهکاری که برای استفاده درست از مایکروویو ارائه شده بیشتر آشنا شوید.

استفاده درست از مایکروویوراهکار اول استفاده درست از مایکروویو -مایکروویوی را بخرید که بدنه مناسبی داشته باشد

این گزینه شاید برای برخی از کاربران بسیار ساده و پیش و پا افتاده به نظر برسد؛ زیرا این افراد تصور می‌کنند که تولید کنندگان حتماً درباره این دستگاه و عملکرد آن اطلاعات کافی دارند و از بهترین مواد اولیه برای ساخت بدنه مایکروویو و قسمت درونی آن استفاده کرده‌اند.

با وجود این که تولید کنندگان این وسیله رقابت تنگاتنگی با هم دارند و می‌خواهند مایکروویوی کارآمد و با کیفیت را برای برطرف کردن نیاز کاربران ارائه کنند، اما این افراد معتقد هستند که استفاده درست از مایکروویو سبب افزایش طول عمر محصول می‌شود. به همین دلیل همه مایکروویوهای موجود در بازار جنس خوبی ندارند و برخی از آن‌ها در طول مدت زمان استفاده تغییر رنگ می‌دهند و ممکن است بدنه داخل مایکروویو اکسید شود و زنگ بزند.

مایکروویوی را خریداری کنید که بیرون آن را رنگی پوشانده که در برابر گرما و حرارت مقاوم است و درون آن از فولاد ضد زنگ استفاده شده. این فولاد در برابر گرما و خوردگی مقاوم است و مایکروویو همیشه کیفیت اولیه‌اش را حفظ خواهد کرد.

راهکار دوم استفاده درست از مایکروویو اجسام فلزی را درون مایکروویو قرار ندهید

همان‌طور که میدانید مایکروویو از اشعه برای پخت غذا استفاده می‌کند. در صورتی که اجسام فلزی را درون این دستگاه قرار دهید یا غذاها را درون فویل آلومینیومی پیچیده و درون مایکروویو بگذارید، اشعه‌های تابیده شده به سمت بدنه دستگاه باز می‌گردد و همین امر سبب می‌شود که مایکروویو آسیب جدی ببیند.

برای استفاده درست از مایکروویو، حتماً غذاها را درون ظروف مخصوص مایکروویو قرار دهید و آن‌ها را درون دستگاه بگذارید. تا مایکروویو همیشه عمر طولانی داشته باشد؛ و نیاز به تعمیر مایکروویو پیدا نکنید.

استفاده درست از مایکروویوراهکار سوم استفاده درست از مایکروویو از محافظ برق استفاده کنید

 از دیگر مواردی که هنگام استفاده درست از مایکروویو باید به آن توجه داشته باشید این موضوع است که به هیچ عنوان نباید مایکروویو را به صورت مستقیم به برق وصل کنید؛ زیرا نوسان‌های ولتاژ شهری ممکن است در هر زمانی رخ دهند و شما نمی‌توانید جلوی این نوسان‌ها را بگیرید.

در صورتی که از یک محافظ برق مناسب استفاده کنید، این نوسان‌ها یا قطعی ناگهانی برق هیچ صدمه‌ای به مایکروویو وارد نخواهند کرد؛ اما در صورتی که استفاده از محافظ برق را جدی نگیرید و مایکروویو را به صورت مستقیم به برق وصل کنید، ممکن است نوسانات برق سبب آسیب وارد شدن به قطعات دستگاه شود و شما نیاز به دریافت خدمات تعمیر مایکروویو پیدا کنید.

راهکار چهارم استفاده درست از مایکروویو مایعات را درون مایکروویو گرم نکنید

اگر می‌خواهید مایکروویو همیشه تمیز بماند و مجبور نباشید قطرات قهوه یا شیر را که به قسمت‌های مختلف دیواره آن پاشیده شده تمیز کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم برای گرم کردن نوشیدنی‌های مختلف و درست کردن قهوه و… از گاز استفاده کنید.

مطالب مرتبط