آیا می دانید یخچال و فریزر نیز نیاز به نگهداری دارند

برخی از افراد متاسفانه گمان می کنند که هر طور بخواهند می توانند از یخچال و فریزر استفاده کنند چرا که این وسایل به گونه ای ساخته شده اند که خراب نمی شوند. اما دقیقا برعکس است. متخصصین ما در شرکت فراز پشتیبان معتقدند که حتی یخچال و فریزر هم نیاز به نگهداری دارند تا در این صورت طول عمرشان زیاد شده و خرابی در یخچال و فریزر رخ ندهد. با توجه به اهمیت این موضوع لازم دانستیم در این مقاله به چند نکته مهم پیرامون نگهداری از یخچال و فریزر اشاره کنیم. این نکات اگر چه به ظاهر ساده به نظر می رسند ولی رعایت آن ها برای داشتن یک یخچال و فریزر سالم ضروری است.

موتور یخچال و فریزر۱-محل قرار دادن یخچال و فریزر

یخچال و فریزر را در محلی قرار دهید که دور از گرما باشد. چرا که موتور یخچال و فریزر در حین کار گرم می شود حال اگر شما یخچال و فریزر را در محلی قرا دهید که نور آفتاب می تابد و یا این که در کنار وسایل گرمایشی و یا اجاق گاز قرار گیرند در این صورت شما ناخواسته منجر به افزایش دمای موتور و افزایش احتمال سوختن یخچال و فریزر خواهید شد.

۲-فاصله یخچال و فریزر تا دیوار

با توجه به این که رادیاتور یخچال و فریزر در پشت آن قرار دارد باید فاصله ای را بین یخچال و فریزر تا دیوار قرار دهید تا هوا در اطراف آن جریان داشته و لوله های یخچال و فریزر را خنک کند. این جریان هوا برای خنک کردن لوله ها و جلوگیری از فشار به موتور لازم است.

۳-زمان اتصال یخچال و فریزر به جریان برق

آیا تا به حال از خود پرسیده اید چرا تاکید می شود حداقل تا ۲ ساعت پس از جابجایی یخچال و فریزر آن ها را به برق وصل نکنید؟ چون با حرکت دادن یخچال و فریزر مایعاتی که داخل لوله ها وجود دارد به هم ریخته و از جای خود جابجا می شود پس باید به آن ها فرصت داد تا مجددا به سرجای خود بازگردند. عدم توجه به این مسئله می توان منجر به خراب شدن لوله ها و اتصالات یخچال و فریزر گردد.

۴-نظافت یخچال و فریزر

نظافت فضای داخلی یخچال و فریزر و همچنین لوله های رادیاتور به کارکرد بهتر موتور و همچنین عدم فشار زیاد بر روی آن کمک می کند. برای مثال وقتی محفظه داخلی برفک زیادی داشته باشد موتور یخچال و فریزر مجبور است بیشتر کار کند تا هوای سرد تولید شود و این به معنای کاهش عمر موتور خواهد بود.

۵-توجه به وزن مواد غذایی

اگر در یخچال و فریزر بیشتر از حد معمول مواد غذایی قرار دهید در این صورت وزن آن زیاد شده و موتور یخچال و فریزر باید برای سرد کردن همه این مواد بیشتر از قبل فعالیت کند. در چنین شرایطی است که نه تنها کارایی یخچال و فریزر افت می کند بلکه احتمال سوختن موتور افزایش خواهد یافت.

۶-قرار ندادن وسایل روی یخچال و فریزر

به هیچ عنوان بر روی یخچال و فریزر وسایل تزئینی سنگین قرار ندهید چون برخی از قطعات و اتصالات در این قسمت قرار داشته و با قرا دادن وسایل سنگین شما ناخواسته فشار زیادی را بر این قطعات وارد خواهید کرد.

 

مطالب مرتبط