یخچال های وارانتی دار را خریداری نکنید

در مقابل خرید یخچال وارانتی دار  کار هوشمندانه تر این است که پولی را باید که برای تعمیر لوازم هزینه کنید، صرفه جویی کنید.

هنگامی که شما نیاز به تعمیر یخچال و یا یک وسیله مهم در خانه خود دارید، بسیار راحت خواهید بود اگر بدانید مجبور نیستید برای پرداخت هزینه آن بانک بزنید. به همین دلیل است که بسیاری از مردم با ایده خرید وارانتی یخچال که هزینه های تعمیرات آن را می پردازد، موافق هستند.

این وارانای ها ممکن است بعضی اوقات قراردادهای خدمات یا سیاست های حفاظتی نامیده شوند، اما هر نامی که داشته باشند، توصیه ما به شما این است: آنها را فراموش کنید.یخچال وارانتی دار

شرکت های ارائه دهنده وارانتی می توانند به راحت و به هر دلیلی، با تکیه بر متن قرارداد، از پرداخت هزینه ها امتناع کنند. این موضوع باعث شده این ضمانت نامه ها تبدیل به یک دلیل عمده برای شکایت به ادارات و مکان های دیگر شوند.

بر اساس بیانیه کمیسیون تجارت امریکا “آسیب تصادفی ممکن است پوشش داده نشود؛ و ممکن است شرایطی وجود داشته باشد که شرکت ارائه دهنده وارانتی بتواند پوشش را رد کند؛ مثلا اگر شما دستورالعمل های تعمیر و نگهداری دستگاه را رعایت نکرده باشید».

همچنین وارانتی ها از تأمین برخی قطعات نیز سر باز میزنند. به عنوان مثال، در میان قطعات یخچال و فریزر که تحت پوشش وارانتی قرار نمی گیرند، بر اساس بررسی های تازه ما، یخ ساز، محفظه نوشیدنی، لولا، لامپ و دستگیره ها وجود دارند.

برای خودرو نیز قطعاتی که تحت پوشش وارانتی نیستند شامل ترمز، کیسه های هوا، دستگیره های درب، سیلندر قفل، سیستم اگزوز، پنل های بدنه و غیره می باشد.

آیا می توانید نشان دهید که وقتی دستگاه را روشن کردید، قسمت مورد نظر قبلا مشکل دار نبود و این یک ایراد قبلی نبوده است؟ آیا مشکل ناشی از نقص در تولید بوده یا ناشی از انباشت رسوبات، زنگ، کپک و یا گرد و خاک؟ آیا این یک موضوع نمایشی نیست که عملکرد یک قطعه را تحت تاثیر قرار دهد؟ همه اینها می تواند دلیل آن باشد که ارائه دهنده سرویس وارانتی درخواست شما را رد کند.

برخی از وارانتی ها به سادگی تنها ضمانتی را که شما از سازنده دریافت می کنید به شما عرضه می کنند؛ و با توجه به هزینه ها و تخفیف های اولیه، برخی اوقات در هر باری که شما درخواست می کنید، مقداری از هزینه را می پردازند.

اگر طرح وارانتی به شما اجازه استفاده از تعمیرگاه خودتان را بدهد، مانند بسیاری از وارانتی ها که به صورت خودکار تمدید می شوند، تعمیرگاه معمولا قبل از شروع کار، باید از ارائه دهنده ی وارانتی یک تاییدیه دریافت کند؛ این موردی است که ممکن است برخی از تعمیرگاه ها را با مشکلات زیادی درگیر کند.

همچنین مسئله دیگر این است که ارائه دهندگان وارانتی می توانند در مواردی خاص از قرارداد بیرون بیایند و به مشتریان هزینه را پرداخت نکنند. این یک مسئله خاص با وارانتی های شخص ثالث است که ارائه دهنده وارانتی را در مقابل تولید کننده قرار می دهد.یخچال وارانتی دار

وارانتی ممکن است به نظر خوب بیاید

بعضی از شرکت ها وعده های زیادی می دهند که باعث می شود ظاهر ماجرا بسیار خوب به نظر برسد.

در ماه آگوست، دادستان کل واشنگتن دادخواستی را علیه شرکت Com، یکی از بزرگترین ارائه دهنده های ارتباطات از راه دور در امریکا، به اتهام دریافت حداقل ۷۳ میلیون دلار هزینه اشتراک از مشتریان برای یک برنامه حفاظتی تقریبا بی ارزش، به دادگاه ارائه کرد.

این طرح به عنوان هزینه سیم کشی داخل خانه و تجهیزات متعلق به مشتری برای اتصال به خدمات Com تعریف شده بود. اما بنا به اتهامات عنوان شده علیه Com ، به درستی معلوم نیست که این طرح، سیم کشی داخل دیوارها را که گفته می شود اکثریت سیم کشی در خانه ها را شامل می شود، دربر نمی گیرد. این طرح همچنین هزینه تعمیر تجهیزات متعلق به مشتری را پوشش نمی دهد، بلکه فقط هزینه بازدید متخصص را می پردازد.

به گفته دادستان، علیرغم اینکه بیش از یک سال پیش در مورد این مشکلات صحبت شده است، شرکت تنها به تازگی تغییراتی را انجام داده است.

Com اعلام کرد که این طرح به مشتریان “ارزش عالی و کامل، با تأمین بیش از ۹۹ درصد از هزینه های تعمیر آنها را ارائه کرده است.”

یخچال وارانتی دارارزش خرید وارانتی یخچال با هزینه تعمیر آن یکی نیست

این موضوع بدان معنا نیست که تمام وارانتی ها بد هستند یا اینکه شما نمی توانید از آنها استفاده کنید. موضوع این است که حتی بهترین وارانتی ها نیز احتمالا ارزش پولی را که در طولانی مدت برای آنها پرداخت می کنید، ندارند.

این روزها اغلب محصولات بسیار قابل اعتماد هستند و بعید است که به تعمیرات عمده یا حتی جزئی نیاز داشته باشند؛ تا زمانی که شما بخواهید آنها را با مدل جدیدتری جایگزین کنید. و با توجه به تکنولوژی که امروز به سرعت پیش می رود، رایانه ها و بسیاری موارد دیگر تغییر می کنند، و این باعث می شود تا زمان جایگزینی با محصول جدید، سریعتر از آنچه شما فکر می کنید فرا برسد.

اگر بخواهید برای پوشش همه چیز در زندگی خود وارانتی تهیه کنید، حتمن ورشکسته خواهید شد. خرید یخچال وارانتی دار به تنهایی می تواند هزینه زیادی داشته باشد.

همچنین در نظر داشته باشید که بسیاری از کارت های گارانتی تولید کنندگان، به طور خودکار تا یکسال و حتی بیشتر تمدید می شوند و فقط به این دلیل که گارانتی تولید کننده منقضی شده است لزوما به این معنی نیست که شما شانسی برای دریافت هزینه ها ندارید. بسیاری از تولیدکنندگان برنامه های ضمانتی خوبی برای پرداخت بخشی یا همه هزینه ها دارند؛ مخصوصا اگر یک محصول در یک زمان کوتاه و بدون دلیل از کار افتاده باشد. همچنین ممکن است حقوق گارانتی ضمنی که به تولید کننده، خرده فروش یا هر دو مربوط می شود، دامنه و مدت گارانتی شما را گسترش دهد

در نهایت به جای خرید یخچال وارانتی دار، بسته به مهارت های شما و نوع مشکل به وجود آمده، ممکن است بتوانید خودتان آن را تعمیر کنید. امروزه تعداد زیادی ویدیوهای آموزش تعمیرات در صفحات اینترنتی موجود است که بسیاری از آنها توسط شرکت هایی ارائه می شوند که قطعات را با قیمت بسیار ارزان تر از آنچه قرار است شما در تعمیرگاه صرف کنید، به فروش می رسانند.

یک راه بهتر

برای جلوگیری از خرید وارانتی یخچال، می توانید با خرید محصولات قابل اعتماد شروع کنید و از آنها بر اساس توصیه های تولید کننده مراقبت کنید. به جای خرید یخچال وارانتی دار، با قرار دادن هزینه آن در حساب پس انداز یا صندوق تعمیر و تعویض محصول، خود را بیمه کنید.

اگر دستگاه نیاز به تعمیر داشت، هزینه آن را از صندوق پرداخت کنید، بدون اینکه نیاز به مذاکره در مورد محدودیت های وارانتی و یا سایر مسائل بی مورد آن داشته باشید. اگر نتوانستید تعمیرات لازم را انجام دهید، وقت آن رسیده است که آن محصول را با نمونه جدیدی جایگزین کنید.

مطالب مرتبط