یخچال فریزر های جدید چه امکاناتی دارند که آن‌ها را نسبت به مدل‌های قدیمی متمایز می‌کند؟

یخچال فریزرهای جدید از روند پیشرفت تکنولوژی عقب نمانده‌اند و هنگام مراجعه به بازار یخچال فریزرهای متنوعی را مشاهده می‌کنید که هر کدام قابلیت‌های خاصی برای استفاده کاربران دارد. در گذشته یخچال فریزرها تنها وظیفه سالم و تازه نگه داشتن غذاها را برای زمان مشخصی داشتند، اما این روزها کاربران علاقه‌ای به استفاده از این نسل از یخچال فریزرها ندارند و ترجیح می‌دهند محصولاتی را برای استفاده خریداری کنند که امکانات خاصی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

 به عنوان مثال برخی از یخچال فریزرهای جدید به صورت هوشمند طراحی شده‌اند و با استفاده از گوشی تلفن همراه می‌توانید آن‌ها را کنترل کنید. این فناوری به کمک شما آمده است تا زمانی که در خانه نیستید و در مسافرت به سر می‌برید، به راحتی وضعیت یخچال را کنترل کنید و در صورت بروز هرگونه مشکل از آن باخبر شوید. در اینجا برخی از تکنولوژی‌هایی که در انواع یخچال فریزرهای جدید استفاده شده‌اند برای آشنایی بیشتر مورد بررسی قرار گرفته است.

موتور سرمایشی Twin Cooling در یخچال فریزرهای امروزی

یکی از فناوری‌هایی که در یخچال فریزرهای امروزی از آن استفاده شده، موتور سرمایشی Twin Cooling است. با وجود این موتور سرمایشی، هوای خنک درون یخچال به درون فریزر راه پیدا نمی‌کند و هوای درون فریزر نیز وارد یخچال نمی‌شوند. به همین دلیل مواد غذایی کیفیت بهتری جهت استفاده خواهند داشت و بوی مواد فریزری از درون یخچال به مشام نخواهد رسید.

برخلاف یخچال فریزرهای معمولی که تنها ۳۰ درصد رطوبت را نگه می‌دارند، رطوبت درون یخچال‌هایی که داری موتور سرمایشی Twin Cooling هستند حدود ۷۰ درصد است. با توجه به این میزان از رطوبت، طول عمر مواد غذایی درون یخچال بیشتر می‌شود و با خیال راحت می‌توانید میوه‌ها و سبزیجات تازه را یک یا دو هفته درون یخچال نگهداری کنید و به صورت تازه مصرف نمایید.

تعمیر یخچال فریزر
تعمیر یخچال فریزر

طراحی آبریز و یخ‌ساز روی درب یخچال

 از مشکلاتی که کاربران هنگام استفاده از یخچال فریزرهای قدیمی با آن مواجه بودند، چگونگی استفاده از آب سرد و یخ بود؛ زیرا کاربران برای این که همیشه آب سرد در دسترس داشته باشند باید ظرف آب یا بطری آب را درون یخچال نگه داری می‌کردند و برای تهیه یخ نیاز به قالب‌های مناسبی داشتند که بسیار جاگیر بودند و حجم زیادی از فضای فریزر را اشغال می‌کردند.

اما طراحان برای یخچال فریزرهای امروزی آبریز و یخساز را برای برطرف کردن نیازهای روزمره کاربران روی درب یخچال قرار داده‌اند. یخ‌ساز طراحی شده روی یخچال قالب‌های مکعبی شکل یخ را برای استفاده روزمره تولید می‌کند و آبریز طراحی شده روی بدنه دستگاه، آب سرد روزمره را در اختیار شما قرار می‌دهد. با وجود این قابلیت در هر زمان می‌توانید آب سرد یا یخ‌های مکعبی شکل را از یخچال دریافت کنید.

جریان برودتی یکنواخت در طبقات با فناوری Multi Flow

فناوری Multi Flow یکی دیگر از فناوری‌هایی است که در یخچال فریزرهای امروزی دیده می‌شود. با وجود این فناوری هوای خنک به خوبی درون یخچال توزیع خواهد شد و سرما به تمام قسمت‌های مواد غذایی که درون یخچال قرار دارند می‌رسد. با وجود این فناوری نگرانی از بابت این که میوه‌ها و سبزیجات درون یخچال دچار گندیدگی شوند نخواهید داشت.

مجهز به کمپرسور اینورتر خطی

یخچال فریزرهای قدیمی سر و صدای زیادی هنگام استفاده تولید می‌کردند و همین امر سبب به هم خوردن آرامش اعضای خانواده هنگام کارکردن یخچال می‌شد. یخچال‌های جدید مجهز به کمپرسور اینورتر خطی هستند. این کمپرسور دور موتور یخچال را کنترل می‌کند و همین امر سبب کاهش سر و صدای یخچال هنگام استفاده می‌شود. همچنین با وجود این کمپرسور مصرف انرژی یخچال کاهش پیدا می‌کند و دستگاه دارای طول عمر بیشتری خواهد بود.

تعمیر یخچال فریزر
تعمیر یخچال فریزر

تعمیر یخچال فریزر های مختلف

تفاوتی ندارد که یخچال فریزری که در خانه دارید قدیمی است یا یک یخچال جدید را برای استفاده خریداری کرده‌اید، در هر دو حالت باید آمادگی لازم برای دریافت خدمات تعمیر یخچال فریزر را داشته باشید.

 اگر یخچال سر و صدای ناهنجاری تولید می‌کند یا دچار مشکلات خاصی شده است، کافی است با شماره‌های فراز پشتیبان که در وب سایت این شرکت درج شده تماس حاصل کنید و درخواست تعمیر یخچال یا درخواست تعمیرات یخچال فریزر را ثبت کنید. تعمیرکاران این مرکز در کمترین زمان در محل مشتری حاضر می‌شوند و مشکلاتی که یخچال دارد را شناسایی و برطرف می‌کنند.

مطالب مرتبط