یخچال ساید بای ساید حس تجمل گرایی یا خدمات بیشتر؟

یخچال فریزر یکی از لوازم خانگی است که در انواع و اقسام مدل ها و طرح ها وارد بازار می شود. یکی از انواع این یخچال فریزرهای نوع ساید بای ساید آن می باشد. برای بسیاری از افراد جای سوال است که آیا این مدل یخچال فریزر خدمات بیشتری را نسبت به سایر یخچال فریزرها ارائه میدهد یا اینکه در جهت تجمل گرایی بیشتر است. در این نوشتار قصد داریم تا ویژگی های مختلف یخچال فریزرهای ساید بای ساید را مورد بررسی قرار دهیم. یخچال ساید بای ساید

ویژگی های یخچال ساید بای ساید

اگر بخواهیم به طور خلاصه یخجال فریز ساید بای ساید را تعریف کنیم باید بگوییم که یخچال ساید بای ساید یخچالی با ابعاد بزرگ است که به وسیله یک خط عمودی به بخش مجزا شامل یخچال و فریزر تقسیم شده است. یخچال و فریزر این نوع یخچال بر خلاف یخچال دو قلو کاملا به هم چسبیده هستند. در ادامه به بررسی ویژگی های مثبت و منفی یخچال ساید بای ساید خواهیم پرداخت.

ابعاد یخچال ساید بای ساید

به طور کلی باید گفت که یخچال ساید بای ساید یخچالی نسبتا جادار است که معمولا اکثر مدل های آن از برچسب انرژی A برخوردار می باشند. این نوع یخچال به دلیل اتصال به آب شهری نیازی به پر کردن دائمی مخزن نداشته و سهولت استفاده زیادی را مهیا می کند. یک مزیت مهم یخچال ساید بای ساید این است که یخچال و فریزر از یکدیگر جدا هستند و در نتیجه بوی نامطبوع مواد غذایی منجمد شده به درون یخچال راه نمی یابد.

قابلیت ذخیره سازی یخچال ساید بای ساید

از دیگر ویژگی های مثبت و مهمی که  ساید بای ساید دارد قابلیت ذخیره سازی مواد خوراکی در قسمت درب آنهاست. در واقع با این قابلیت شما قادر خواهید بود که لوازم مورد نیاز مانند ادویه، ترشی جات و تخم مرغ و مواردی از این دست را به صورت منظم و جداگانه در قسمت درب یخچال نگهداری کنید و در صورت نیاز دسترسی سریع به آنها داشته باشید. این ویژگی به ویژه در مدل های فرنچ نمود و استفاده بیشتری دارد.

طراحی یخچال ساید بای ساید

از دیگر ویژگی های یخچال فریز ساید بای ساید باید به طراحی شکیل و مدرن آنها اشاره داشت که باعث زیبایی هر چه بیشتر دکوراسیون آشپرخانه شما خواهد شد. علاوه بر زیبایی زبانزد این نوع یخچال باید به عرض کم آن نسبت به مدل دوقلو نیز اشاره داشت که باعث می شود این نوع یخچال فضای کمتری را اشغال کند. یکی از دلایل اصلی فروش بالای یخچال ساید بای ساید همین جذابیت ظاهری این یخچال ها می باشد.

یخچال ساید بای ساید

اشغال فضا یخچال ساید بای ساید

بعد از معرفی ویژگی های مثبت یخچال ساید بای ساید کمی هم در مورد ویژگی های منفی آن صحبت کنیم. اگر مستاجر هستید و هر سال مجبور می شوید که اسباب کشی کنید بهتر است که سمت خرید یخچال ساید بای ساید نروید زیرا ابعاد این نوع یخچال به گونه ای است که کار را برای اسباب کشی مشکل می کند. ضمنا این نوع یخچال نسبت به یخچال های فرانسوی فضای زیادی را اشغال می کنند و در نتیجه برای آشپرخانه های تنگ و کوچک انتخاب مناسبی نمی باشند.

مصرف انرژی یخچال ساید بای ساید

به این موارد باید مصرف انرژی بیشتر این مدل را نیز اضافه کنید که برای خانواده های کوچک دو یا سه نفره اصلا مقرون به صرفه نخواهد بود. ضمن اینکه طراحی این نوع یخچال به گونه ای است که بیشتر باز و بسته شده و درب آن نیز برای مدت بیشتری باز می ماند در نتیجه انرژی بیشتری هدر خواهد رفت. در نهایت باید به قیمت بسیار بالاتر این نوع یخچال به مدل های معمولی اشاره کرد که با توجه به کاربرد آن چندان مقرون به صرفه نیست.

تعمیر یخچال ساید بای ساید

مورد آخر در رابطه با تعمیر یخچال ساید بای ساید است. هزینه تعمیر ساید بای سایدبه مراتب بیشتر از هزینه تعمیر یخچال های دیگر است; بنابراین اگر نیاز به تعمیر ساید بای ساید گران قیمت خود پیدا کنید باید هزینه تعمیر یخچال بیشتری را نیز بپردازید.

مطالب مرتبط