چیزهایی که درباره کد ارور ماشین لباسشویی زانوسی باید بدانید

شاید برای برخی از افراد، ماشین لباس شویی زانوسی به اندازه ی سایر برند های تولید کننده لوازم خانگی شناخته شده نباشد، اما این تولیدکننده ی ایتالیایی مدت هاست که در این زمینه فعالیت داشته و به تازگی شهرت خوبی هم پیدا کرده است.


یکی از مهم ترین محصولات این شرکت ماشین لباسشویی  زانوسی است که می خواهیم در این مطلب به آن ها بپردازیم. ماشین های لباسشویی از هر برندی که باشند دارای سیستم کد ارور هستند، این سیستم برای این طراحی شده است که به شما در تشخیص خرابی ماشین لباسشویی کمک کند.

در این مطلب همه ی چیزهایی که درباره ی کد خطا ماشین لباسشویی  زانوسی باید بدانید را معرفی خواهیم کرد. با دانستن کد ارور ماشین لباسشویی زانوسی می توانید خودتان تعمیر ماشین لباسشویی  زانوسی را انجام دهید و یا در مواردی که تعمیر سخت است با تکنسین تماس بگیرید.

ماشین لباسشویی زانوسیانواع کد خطا در ماشین لباسشویی زانوسی

کد ارور ماشین لباسشویی زانوسی دارای تعداد زیادی است ولی نیازی نیست نگران شوید چون بیشتر آن ها مشابه یکدیگر هستند.

ارور ۱۱

این کد خطا ماشین لباسشویی زانوسی به این معناست که ماشین در پر کردن آب در یک چرخه لباسشویی مشکل دارد. این مشکل می تواند دلایل مختلفی مانند اشکالات در سیم کشی، لوله ها و فشار پایین آب باشد.

ارور ۱۲

این کد خطا ماشین لباسشویی  زانوسی هم مشابه کد ارور ۱۱ است ولی با این تفاوت که کد ۱۲ مربوط به مشکل در پر کردن آب در چرخه ی خشک کردن لباس هاست. این مشکل هم ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد که می توانید با نمایندگی رسمی تعمیرات ماشین لباسشویی زانوسی تماس بگیرید.

ارور ۱۳

این ارور به این معناست که آب ماشین لباسشویی نشتی دارد. ممکن است این مشکل بخاطر جایگیری بد شیلنگ تخلیه باشد. ممکن است این نشتی آب دلیل جدی تری هم مانند آسیب دیدگی قسمت از اجزای ماشین لباسشویی باشد، بهتر است برای چنین مواردی با نمایندگی رسمی تعمیر ماشین لباسشویی زانوسی تماس بگیرید.

ارور ۲۱

این کد خطا ماشین لباسشویی زانوسی به این معناست که لباسشویی در تخلیه آب پس از پایان شستشو مشکل دارد. بدلیل اینکه این مشکل پیچیده است و ممکن است مرتبط با قسمت های حساس ماشین لباسشویی باشد بهتر است که با تکنسین تماس بگیرید.

ارور ۲۲

این کد هم مشابه کد بالاست و بدلیل ناتوانی ماشین لباسشویی در تخلیه آب به هنگام خشک کردن است. باز هم به دلیل سختی تعمیر ماشین لباسشویی زانوسی در این مورد بهتر است که با تکنسین تعمیرات تماس بگیرید.

ارور ۲۳

زمانی که پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بخاطر مشکل در سیم کشی نتواند کار خود را به خوبی انجام دهد. بدلیل خطرات احتمالی در تعمیر این خرابی ماشین لباسشویی زانوسی بهتر است که با تکنسین تماس بگیرید.

ارور ۳۱

کد خطا ماشین لباسشویی زانوسی ۳۱ به این معناست که در کلید فشار مشکلی وجود دارد، به صورت دقیق تر یعنی اینکه کلید دچار مشکل سیم کشی است. در برخی موارد درست کردن این مشکل خیلی آسان است ولی بهتر است که با یک متخصص تماس بگیرید.

ارور ۳۲

کالیبره نشدن درست کلید فشار باعث می شود این کد ارور ماشین لباسشویی زانوسی را مشاهده کنید. در برخی موارد این مشکل به سبب پیچ خوردن شیلنگ است ولی اگر دیدید که نمی توانید مشکل را خودتان حل کنید بهتر است که با تکنسین تماس بگیرید.

ارور ۳۵

این ارور بخاطر جریان بیش از حد آب است و بسیاری از مشکلات مشابه دیگر. برای اینکه این مشکل را زودتر حل کنید بهتر است با نمایندگی رسمی تعمیرات ماشین لباسشویی زانوسی تماس بگیرید.

ارور ۳۸

ارور ۳۸ به معنای این است که خزانه فشار در ماشین لباسشویی شما مسدود شده است و درست کردن این مشکل نیاز به تمیزکاری مدار های هیدرولیک دارد. این کار حتما باید به دست یک تکنسین انجام شود.

ارور ۳A

این ارور خیلی کم مشاهده می شود و به معنی وجود مشکل در قسمت سنسور گرمایی است. بهتر است با یک تکنسین تماس بگیرید.

ارور ۴۱

زمانی که درب ماشین لباسشویی به خوبی باز نشود و یا کلا باز نشود این کد خطا ماشین لباسشویی زانوسی نمایش داده می شود. این مشکل ممکن است به دلیل اخلال در سیم کشی و یا خراب شدن قفل درب باشد.

ارور ۴۲

این مشکل هم مشابه کد بالاست ولی این مورد به بسته نشدن درب مربوط می شود. باز هم منبع این خرابی ماشین لباسشویی زانوسی مرتبط با خرابی های داخلی یا سیم کشی است.

ارور ۴۳

زمانی که مشکلی در منبع برق در پشت قفل درب باشد این ارور را مشاهده خواهید کرد. عوامل مختلفی می تواند باعث این خرابی شود.

ارور ۴۴ و ۴۵

این دو کد به معنای وجود مشکل در مدار حسگر در قفل درب است. این مشکل باید توسط تکنسین حل شود.

ماشین لباسشویی زانوسیارور های ۵۱، ۵۲ و ۵۳

همه ی این کد ها مربوط به موتور ماشین لباسشویی است. مشکلات کلی الکترونیکی و سیگنالی عوامل اصلی در این مورد هستند.

ارور ۶۱

این کد ارور به معنای مشکل در قسمت گرمادهی در درون ماشین لباسشویی است و بدین معناست که نمی تواند به درجه دمای مناسب برسد. دلایل مختلفی ممکن است باعث این مشکل شود که بهتر است با تکنسین تماس گرفته شود.

ارور ۶۲

این مشکل هم مانند ارور ۶۱ است ولی بخاطر این است که ماشین لباسشویی خیلی بیش از حد گرم می شود. دلایل این مشکل خیلی متفاوت است و در برخی موارد حتی خود بخود هم درست می شود ولی باز هم بهتر است با نمایندگی رسمی تعمیرات ماشین لباسشویی زانوسی تماس بگیرید.

ارور های ۶۶ و ۶۸

هردوی این ارور ها مربوط به المان های گرم کننده و سیم کشی ماشین لباسشویی هستند.

ارور ۶۹

این کد ارور ماشین لباسشویی  زانوسی به این معناست که المان گرما کننده در حین شستشو دچار اختلال شده است. مشکلات در سیم کشی و قطع و وصلی های الکتریکی علل اصلی این خرابی است. مشکل ممکن است خود بخود درست شود اما اگر بصورت مداوم تکرار می شود با یک تکنسین تماس بگیرید.

ارور های ۷۱، ۷۲، ۷۳ و ۷۴

ماشین های لباسشویی سنسور های زیادی دارند که همه ی آن ها هم از بخش های مهم لباسشویی هستند. همه ی این ارور ها مربوط به مشکلات سنسورهاست. متاسفانه این سنسور ها گاهی دچار خرابی می شوند و بهتر است که در صورت مشاهده ارور های بالا با نمایندگی رسمی تعمیرات ماشین لباسشویی زانوسی تماس بگیرید.

ارور های ۸۲ و ۸۳

این دو کد مربوط به ابزار سلکتور ماشین لباسشویی مربوط است. یا حالت آن اشتباه است و یا خواندن آن مشکل دارد. این مشکل با حضور یک متخصص خیلی راحت حل می شود.

ارور های ۹۱ و ۹۲

این دو کد ارور ماشین لباسشویی زانوسی زمانی نمایش داده می شوند که ارتباط داخلی ماشین لباسشویی به هم بریزد. علل اصلی آن هم بیشتر موارد برد کنترل و یا اتصالات در سیم هاست. بدلیل اینکه این خرابی ماشین لباسشویی زانوسی ممکن است نیاز به تعویض قطعات هم داشته باشد بهتر است که با تکنسین تماس بگیرید.

ارور های ۹۳ و ۹۴

زمانی که ماشین لباسشویی به خوبی تنظیم و پیکربندی نشده باشد این ارور ها نمایش داده می شوند. تعمیر ماشین لباسشویی زانوسی در این مورد از توانایی یک فرد غیر متخصص خارج است.

ارور ۹۷

این کد ارور ماشین لباسشویی زانوسی به دلیل ناسازگاری بین بخش سلکتور برنامه ای و چرخه ی کنونی شستشوی لباسشویی است. گاهی اوقات می توانید این مشکل را با پاک کردن کد خطا و انتخاب یک چرخه ی شستشوی دیگر حل کنید، اما اگر نتوانستید بهتر است با نمایندگی رسمی تعمیرات ماشین لباشویی زانوسی تماس بگیرید.

ارور EA1

زمانی که غلطک داخل ماشین لباسشویی دچار مشکل شده باشد این ارور نمایش داده می شود. دلیل این مشکل ممکن است سنسور، مشکل الکتریکی باشد و یا حتی تسمه موتور آسیب دیده باشد. اگر این ارور را مشاهده کردید حتما با یک تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی زانوسی تماس بگیرید.

ارور EA6

اگر این ارور را مشاهده کردید به این معناست که ماشین لباسشویی فکر می کند درب آن دچار مشکل شده است. شاید چیزی به درب ماشین لباسشویی گیر کرده باشد که مانع بسته شدن درست آن شده است. اگر مشکل جدی تر از این حرف هاست می توانید با نمایندگی رسمی تعمیرات ماشین لباسشویی زانوسی تماس بگیرید.

ارور EC1

کد خطا ماشین لباسشویی زانوسی EC1 به این معناست که لوله سولنئید مسدود شده است. اگر خودتان تجربه تعمیر خرابی ماشین لباسشویی زانوسی را ندارید بهتر است با یک تکنسین تماس بگیرید.

ارور های ED1، ED4 و ED6

زمانی که قطعات صدمه دیده یا اتصالات سیم کشی درون لباسشویی مانع ارتباطات بین اجزای مختلف می شود ممکن است هر یک از این سه کد ارور ماشین لباسشویی زانوسی نمایش داده شود. تماس با تکنسین در این مورد ضروری است.

ارور های ED2 و ED3

این ارور ها به قسمت گرم کننده مربوط می شوند که در بیشتر موارد مربوط به اتصالات سیم کشی هستند. البته در برخی موارد مشکل جدی است و نیاز به تعویض قطعات وجود دارد که تنها یک نمایندگی رسمی تعمیرات ماشین لباسشویی زانوسی می تواند این کار را انجام دهد.

ارور EF1

زمانی که فیلتر یا تخلیه ی ماشین لباسشویی مسدود شده باشد این ارور نمایش داده می شود. اگر می توانید خودتان این بستگی را برطرف کنید ولی اگر شک دارید می توانید یک تعمیرکار را خبر کنید.

ارور EF2

این ارور زمانی نمایش داده می شود که مواد شوینده ی زیادی استفاده کرده باشید. می توانید تمام کف های داخل را خالی کرده و یک چرخه شستشوی کوتاه را انجام دهید. این راهکار مشکل را حل خواهد کرد.

ارور EF4

زمانی که فشار آب خیلی پایین باشد این کد خطا ماشین لباسشویی زانوسی نمایش داده می شود. بهتر است عوامل خارجی مانند پایین بودن فشار را بررسی کنید.

ارور EF5

شاید این ارور یکی از آسانترین ارور هایی باشد که می توان تعمیرش کرد چون دلیل آن حجم زیاد لباس های درون ماشین لباسشویی است که می توانید خودتان چرخه را متوقف کرده و مشکل را حل کنید.

ارور های EH1، EH2 و EH3

منبع تغذیه برق که دچار مشکل شود این ارور ها نمایش داده خواهد شد. مشکل می تواند بخاطر ولتاژ خیلی پایین یا خیلی بالای برق باشد یا موارد پیچیده تر. بهتر است که در این مورد با نمایندگی رسمی تعمیرات ماشین لباسشویی زانوسی تماس بگیرید.

شیوه پاک کردن کد های ارور

گاهی اوقات باید ابتدا کد ها را پاک کنید تا بتوانید دوباره از ماشین لباسشویی استفاده کنید. راهنمای کلی این کار بصورت زیر است:

  1. حالت تشخیص diagnostic  را انتخاب کنید.

  2. حالت سلکتور را به حالت عدد ۱۰ در بیاورید.

  3. سپس دکمه ی استارت را بزیند و نگه دارید و همچنین هر دکمه ی دیگری را.

  4. تا زمانی که چراغ های صفحه ی  LED خاموش شود به کار خود ادامه دهید.

فراز پشتیبان به عنوان نمایندگی رسمی تعمیرات ماشین لباسشویی زانوسی، مجموعه ای از متخصصان حرفه ای در این زمینه است و می توانید در صورت خرابی ماشین لباسشویی زانوسی یا برند های دیگر با ما تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن مشکل شما حل شود.

مطالب مرتبط