چگونه یخچال را در یک گاراژ گرم نگهداری کنیم

یخچال خرید، یخچال نوشیدنی یا یخچال تنقلات، هر اسمی که شما روی آن می گذارید، قرار دادن یخچال در گاراژ علاوه بر ایجاد فضای بیشتر، آسایش را برای شما فراهم می کند.

اما در اکثر موارد هوای گاراژها به درستی کنترل نمی شود، و این بدان معنی است که گرمای زیاد تابستانی مشکلاتی را برای عملکرد ایده آل یخچال ایجاد می کند. با جادهی یخچال در محیط گرم، درجه حرارت بالا باعث می شود که موتور به طور مداوم به کارش ادامه دهد، به خصوص اگر دمای هوای گاراژ شما بیش از ۱۱۰ درجه فارنهایت ( یا ۴۳ درجه سانتی گراد) شود.

در بهترین حالت، ارقام قبوض انرژی شما افزایش خواهد یافت و در بدترین حالت، موتور به دلیل کارکرد بیش از حد می سوزد و منجر به فاسد شدن مواد غذایی می شود.یخچال در گاراژ

یخچال را پر نگه دارید

در یک گاراژ گرم، یخچال با دمای محیط مبارزه می کند تا مواد غذایی شما را خنک نگه دارد. می توانید با پر نگه داشتن آن، در این کار به آن کمک کنید. اگر به کل فضای یخچال نیاز ندارید، آن را با گالن های آب پر کنید. با این کار، علاوه بر اینکه آب خنک خواهید داشت، به یخچال کمک می کنید تا وقتی در یک روز گرم درب آن باز می شود بتواند دما را تنظیم کند.

هنگامی که یخچال خالی است، هر بار که درب آن باز می شود هوای گرم به سرعت جایگزین هوای سرد داخل یخچال می شود. با پر کردن یخچال با آب ( و یا هر چیز دیگری که در یخچال نگهداری می کنید) فضای کمتری برای هوای گرم باقی می ماند، به این ترتیب زمانی که درب بسته شود، هوای داخل یخچال به سرعت به دمای مناسب بازمی گردد.

یخچال را با ولتاژ مناسب شارژ کنید


پریز های آشپزخانه به طور خاص و تضمین شده برای یخچال ها تعبیه شده اند. اما در گاراژ ها این گونه نیست. هنگام قرار دادن یخچال در گاراژ مطمئن شوید که برق یخچال شما با ۱۱۵ ولت، ۶۰ هرتز، و فقط با خروجی برق AC تأمین شود. بدون نوع صحیحی از اتصال الکتریکی، یخچال نمی تواند قدرت کافی را دریافت کند.

این امر ممکن است باعث شود موتور یخچال نتواند به درستی عمل کند و این منجر به فشار بیش از حد بر کندانسور و عدم توانایی تولید هوای سرد به اندازه کافی گردد.

اگر پریز مناسب ندارید و یا در این باره مطمئن نیستید، قبل از قرار دادن یخچال در گاراژ حتما برای نصب سیم کشی مناسب با یک برقکار مشورت کنید.

یخچال را خنک نگه دارید

کارشناسان توصیه می کنند که یخچال ها را فقط در مکان هایی قرار دهید که دمایی بین ۶۰ تا ۱۱۰ درجه فارنهایت (۱۵ تا ۴۵ درجه سانتی گراد) دارند. هنگام جادهی یخچال در محیطی با هوای گرمتر، یخچال بدون وقفه به کار خود ادامه می دهد و این باعث می شود موتور آن به دلیل کارکرد بیش از حد، بسوزد. اگر دمای گاراژ شما معمولا بیش از ۴۵ درجه سانتی گراد است، این مکان برای جادهی یخچال ایده آل نیست.

برای قرار دادن یخچال در گاراژهای بسیار گرم، حتما راه هایی برای پایین نگه داشتن دمای آن در نظر بگیرید. عایق، کولر های گازی، تهویه و فن های خنک کننده به پایین آوردن دمای محیط کمک می کنند. برای جلوگیری از خروج هوا، تمام درب ها و پنجره ها را چک کنید و در صورت لزوم و برای جلوگیری از گرمای زیاد، مکانی را برای مبادله هوا باز نگه دارید.

برای به حداقل رساندن گرمای خورشید، پنجره ها را بپوشانید. هر وسیله برقی اضافی را که استفاده نمی کنید، از برق جدا کنید.

مراقب باشید چه چیزی در یخچال ذخیره می کنید

حتی اگر تمام اقدامات احتیاطی مناسب را انجام دهید، قرار دادن یخچال در گاراژ گرم، ریسک شکست بالایی دارد. بنابراین یخچال های گاراژ مکان های خوبی برای ذخیره نوشیدنی های اضافی، مواد غذایی فاسد نشدنی و یا چیزهای دیگری هستند که اگر یخچال قادر به کنترل گرما و خنک کردن نباشد، خراب و فاسد نخواهند شد. از ذخیره کردن مواد غذایی فاسد شدنی در طول ماه های گرم سال خودداری کنید.یخچال در گاراژ

هشدار

اگر یخچال را در گاراژ یا محیطی که خطر گرمای شدید دارد قرار دهید، برخی از موارد ذکر شده در ضمانت نامه ای که سازنده به شما ارائه کرده، ممکن است لغو شود. اثبات اینکه آیا درجه حرارت در محدوده قابل قبول بوده کار دشواری است،

بنابراین اگر از پوشش گارانتی خود نگران هستید، مطمئن شوید که دستگاه شما چنین شرایطی را ندارد. برای قرار دادن یخچال در گاراژ، هنگام نصب و نگهداری از آن، تمام شرایط قید شده توسط سازنده را رعایت کنید.

مطالب مرتبط