چگونه ماشین لباسشویی را تراز کنیم

با توجه به این که ماشین لباسشویی یکی از مهمترین وسایل برقی خانگی است که خراب شدن آن منجر به اختلال در بخشی از امور خانه می شود لذا شما باید همیشه در نگهداری از این وسیله دقت کرده و به درستی از آن استفاده کنید. شاید این مشکل برای شما نیز به وجود آمده باشد که ماشین لباسشویی در حین کار می لرزد. اگر چه لرزش ماشین لباسشویی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما ما در این مقاله به مسئله تراز نبودن آن می پردازیم.

شما در زمان جاگذاری ماشین لباسشویی در محل مورد نظر باید دقت کنید که وسیله کاملا تراز است. کوچکترین نقص از این نظر باعث می شود که شاهد لرزش های شدید در وسیله در حین  کار باشید. لازم است بدانید که اگر لرزش ماشین لباسشویی رفع نشود به دلیل فشار زیادی که به موتور آن وارد می شود در مدت کوتاهی با خراب شدن ماشین لباسشویی و حتی ممکن است با سوختن آن مواجه شوید. به همین دلیل اگر می دانید که علت لرزش، تراز نبودن وسیله است حتما مراحل زیر را انجام دهید:

ماشین لباسشویی۱- ابتدا لباسشویی را از برق قطع کنید چون ممکن است در حین کار خطر برق گرفتگی وجود داشته باشد. اگر دو شاخه برق پشت ماشین لباسشویی پس ابتدا باید آن را جابجا نمود.

۲- توجه داشته باشید که ماشین لباسشویی باید به حدی جلو آورده شود که به همه پایه های آن دسترسی داشته باشید.

۳- در همه ماشین های لباسشویی پیچ هایی زیر ماشین وجود دارد که دو نقش را برای وسیله ایفا می کنند؛ اول این که برای تراز کردن ماشین لباسشویی باید به سراغ این پیچ ها رفت و دومین کاربرد آن ها این است که نقش پایه برای لباسشویی است تا مستقیما با زمین تماس نداشته باشند.

۴- ابتدا باید به سراغ پیچ های جلویی رفت. پیچ های جلو را کاملا ببندید و سپس همزمان با هم باز کنید تا مطمئن شوید که هر دو به یک اندازه باز شده اند. در نهایت باید مهرهای روی پیچ ها را محکم کنید تا پیچ به اصطلاح قفل شده و پس از جابجایی دوباره باز نشوند.

۵- الان باید به سراغ پایه های عقبی بروید. اگر چه پایه های عقبی به صورت استاندارد تراز بوده و نیازی به معاینه ندارند اما به هر حال ممکن است در مدت استفاده از ماشین لباسشویی، پایه های عقبی به دلیل گرد و خاک و یا زنگ زدگی قابلیت خود را از دست داده و نتوانند ماشین لباسشویی را به حالت تعادل نگه دارند. در این زمان ابتدا لباسشویی را به سمت جلو خم کنید تا قسمت عقبی از روی زمین بلند شود. حال با یک دستمال گرد و غبار روی پایه های عقبی را پاک کنید و اگر آثار زنگ زدگی را مشاهده نمودید ابتدا با ضربه انبردست کمک کنید تا زنگ ها زیبخته و سپس با دستمال آغشته به کمی سرکه بر روی پیچ ها بکشید تا زنگ های باقی مانده از بین بروند.

۶- در تراز کردن ماشین لباسشویی نهایتا توصیه می کنیم که به هیچ عنوان پیچ های لباسشویی به ویژه پیچ های زنگ زده را بر انبردست محکم کنید.

مطالب مرتبط