چگونه ماشین ظرفشویی را رسوب زدایی کنیم

نکته ای که همواره کارشناسان ما در شرکت فراز پشتیبان به آن تاکید می کنند این است که حتی اگر بهترین برند ماشین ظرفشویی را خریداری کنید اما مراقبت های لازم از آن را به عمل نیاورید، عمد مفید وسیله چندین سال کاهش پیدا خواهد کرد و به زودی شاهد خراب شدن ماشین ظرفشویی خواهید بود. برای مثال یکی از مشکلات رخ داده برای هر ماشین ظرفشویی، جرم گرفتن و رسوب گرفتن ماشین ظرفشویی است. می دانید که ورود آب در حین شستن ظروف از طریق نازل ها انجام می شود و خروج آب از طریق منافذی که در کف ماشین ظرفشویی تعبیه شده است صورت می گیرد.

مسدود شدن هر منفذ به این معنا است که یک مجرای آب بسته شده و در نتیجه ماشین ظرفشویی باید فشار زیادی را متحمل شود تا از طریق منافذ دیگر آب را وارد و یا خارج کند و این بدان معناست که موتور وسیله بیشتر از حد معمول کار خواهد کرد که نهایتا منجر به سوختن آن می شود. اکنون متوجه ضرورت جرم گیری و رسوب زدایی ماشین ظرفشویی شده اید. در این مقاله به بررسی این مبحث خواهیم پرداخت.

رسوب زدایی ماشین ظرفشویی:

آب دارای املاح است که در طول مدت استفاده از ماشین ظرفشویی این املاح در داخل منافذ گیر کرده و راه های ورود و خروج آب را مسدود می کند در نتیجه باید با روش های مناسب اقدام به رسوب زدایی ماشین ظرفشویی کنید. ما به شما یک روش ساده و خانگی را آموزش خواهیم داد و آن استفاده از سرکه است. برای این کار به صورت زیر عمل کنید:

۱- تمامی قفسه های و قطعات داخلی ماشین ظرفشویی باید در حین رسوب زدایی در داخل ماشین وجود داشته باشند.

۲- مقداری سرکه برداشته و در جامایعی ماشین ظرفشویی بریزید سپس ماشین ظرفشویی را روشن کنید تا سرکه در تمامی قسمت ها وارد شود. با توجه به این که هدف این کار رسوب زدایی است در نتیجه باید کوتاه ترین برنامه شست و شو را انتخاب کنید.

۳- زمانی که برنامه شست و شو متوقف شد درب ماشین ظرفشویی را باز کرده و با یک دستمال تمیز داخل آن را خشک کنید. لازم است که درب ماشین ظرفشویی را باز بپذارید تا بوی سرکه از آن خارج شود.

جرم گیری ماشین ظرفشویی:

به هر حال با هر بار شستن ظروف، چربی ها و آثار غذا در داخل ماشین ظرفشویی باقی مانده و جرم خواهد گرفت. اگر این جرم ها از بین نرود محفظه داخلی ماشین ظرفشویی دچار کپک و قارچ خواهد شد. به همین دلیل باید ماشین ظرفشویی را جرم گیری نمود. برای این منظور بهترین ماده جوش شیرین است.

۱- ابتدا کمی آب و جوش شیرین درست کرده و به صورت مرحله ای بر روی جرم ها بریزید.

۲- سپس در هر محله با یک برس با زبری متوسط روی جرم ها بکشید تا پاک شوند.

۳- می توانید پس از این کار کمی سرکه هم روی لکه ها ریخته تا تمیزتر شوند.

۴- نهایتا با یک دستمال تمیز آثار جوش شیرین و سرکه را روی ماشین ظرفشویی پاک کنید و درب ماشین ظرفشویی را باز بگذارید تا بوی از داخل آن خارج شود.

رسوب زدایی

مطالب مرتبط