چه راهکاری در پیش بگیریم تا مانع از چروک شدن لباس‌ها درون ماشین لباسشویی شویم؟

برای این که چروک شدن لباس‌ها درون ماشین لباسشویی رخ ندهد، راهکارهای زیادی وجود دارد که در این مقاله به برخی از این موارد خواهیم پرداخت.

یکی از مشکلاتی که کاربران هنگام استفاده از لباسشویی با آن مواجه هستند، چروک شدن لباس‌ها پس از شسته و خشک شدن است.

لباس‌هایی که توسط ماشین لباسشویی شسته می‌شوند به طور کامل نم آن‌ها گرفته می‌شود؛ بنابراین مانند شستشوی با دست این امکان برای کاربران وجود نخواهد داشت که با چند تکان چین‌های لباس‌ها را برطرف کنند تا لباس‌های شسته شده نیاز به اتو نداشته باشد.

این مشکل زمانی بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد که حجم لباس‌های شسته شده در ماشین لباسشویی بسیار زیاد باشد. در صورتی که لباس‌های چندین و چند روز را روی هم جمع کرده و به یکباره آن‌ها را در آخر هفته بشویید، این مشکل برای شما وجود خواهد داشت که با کوهی از لباس‌های چروک مواجه شوید که برای اتو کردن آن‌ها باید ساعت‌ها زمان صرف کنید.

در اینجا روش‌هایی برای این که چروک شدن لباس‌ها درون ماشین لباسشویی رخ ندهد ارائه شده است. با ما همراه شده و با این روش‌ها بیشتر آشنا شوید.

چروک شدن لباس‌ها درون ماشین لباسشویی
چروک شدن لباس‌ها درون ماشین لباسشویی

چروک شدن لباس‌ها درون ماشین لباسشویی و خشک کردن لباس‌ها با سرعت کم

از عواملی که در چروک شدن لباس‌ها درون ماشین لباسشویی تأثیرگذار است می‌توان به این موضوع اشاره کرد که برنامه خشک کردن لباس‌ها را باید روی دورهای کمتر تنظیم کنید.

اگر برای شستشوی لباس‌ها از دور تند خشک کن استفاده کنید، لباس‌ها شسته شده مرتب به هم پیچ می‌خورند و همین امر سبب می‌شود که لباس‌های شسته شده بیش از حد چرک شوند؛ اما اگر از دور کمتر خشک کن استفاده کنید، هم نم لباس‌ها گرفته می‌شود و هم لباس‌ها کمتر چروک می‌شوند.

چروک شدن لباس‌ها درون ماشین لباسشویی و شستن لباس‌ها با دمای ملایم

یکی از مهم‌ترین مواردی که در چروک شدن لباس‌ها درون ماشین لباسشویی تاثیرگذار است، شستن لباس‌ها با آب بسیار داغ است. برخی از افراد تصور می‌کنند که تا هر اندازه دمای آب بالاتر باشد، لکه‌های روی لباس‌ها بهتر برطرف می‌شوند. در صورتی که میزان تمیز شدن لباس‌ها به کیفیت پودر لباسشویی بستگی دارد و افزایش بیش از حد دمای آب صرفاً سبب چروک شدن لباس‌ها و از بین رفتن آهار آن‌ها می‌شود.

برای پیشگیری از این مشکل به شما پیشنهاد می‌کنیم که از آب دمای ۳۰ تا ۴۰ درجه برای شستشوی لباس‌ها استفاده کنید. با وجود دمای ملایم آب، پودر لباسشویی به خوبی حل خواهد شد و لکه‌های چرب و روغنی روی لباس‌ها از بین خواهند رفت.

این دمای ملایم مانع از چروک شدن لباس‌ها می‌شود و نیازی نیست که پس از شستن تمام لباس‌ها آن‌ها را اتو کنید.

تعمیر ماشین لباسشویی
تعمیر ماشین لباسشویی

استفاده از لباسشویی‌های مجهز به دیگ الماسه ضد چروک

اگر به دنبال این هستید که یک ماشین لباسشویی جدید را برای استفاده خریداری کنید که فناوری­های جدید را داشته باشد، به شما پیشنهاد می­کنیم ماشین لباسشویی‌هایی که مجهز به دیگ الماسه ضد چروک هستند را خریداری کنید.

این دیگ به نحوی طراحی شده است که لباس‌های حساس و ظریف را می­توانید درون آن بشویید و تمیز کنید. برجستگی‌های نرم الماس مانند دیگ تمام آلودگی‌های روی لباس‌ها را از بین می‌برند و لباس را به بهترین نحو می‌شویند.

به دلیل این که این دیگ تنها با چرخش و فشار آب لباس‌ها را نمی‌شوید، لباس‌ها پس از شستشو چروک نخواهند داشت.

تنها به اندازه ظرفیت تعریف شده، لباس درون ماشین لباسشویی قرار دهید.

از دیگر مواردی که در چروک شدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی تاثیرگذار است می‌توان به این موضوع اشاره کرد که کاربران لباس‌ها را بدون این که به ظرفیت شستشوی دستگاه دقت کنند درون آن قرار می‌دهند. در این حالت با توجه به این که لباس‌های درون دیگ لباسشویی بیش از اندازه است، لباس‌ها حین شستشو و خشک کردن به هم پیچیده شده و چروک می‌شوند.

در صورتی که لباس‌ها را مطابق ظرفیتی که برای لباسشویی تعیین شده درون آن قرار دهید، فضای بیشتری درون دیگ برای شستشو و گردش لباس‌ها وجود خواهد داشت و همین امر سبب کمتر چروک شدن آن‌ها می‌شود.

رابطه تعمیر ماشین لباسشویی و چروک شدن لباس‌ها درون ماشین لباسشویی

در برخی از مواقع چروک شدن لباس‌ها به این دلیل رخ می‌دهد که تنظیمات لباسشویی به هم خورده و سرعت چرخش لباس‌ها حین شستشو و خشک کردن درون لباسشویی بیش از حد تعیین شده است. در این زمان باید نسبت به تعمیر ماشین لباسشویی اقدام کنید تا مشکل برطرف شود.

مطالب مرتبط