چند مشکل که ممکن است برای هر جاروبرقی رخ دهد

جاروبرقی مانند آبمیوه گیری و چای ساز یک وسیله کم مصرف نیست که تنها در روزهای خاصی آن را روشن کرده و استفاده کنید. این وسیله روزها و هفته‌ها کار می‌کند تا خانه را تمیز کند و برق بیندازد. به نحوی که حتی وسواس‌ترین آدم‌ها نیز نمی‌توانند از عملکرد جاروهای برقی ایراد بگیرند و کیفیت کار ارائه شده به وسیله آن‌ها را تحسین می‌کنند.

جاروبرقی‌ها داری مدل‌های مختلفی هستند و بنا بر نیاز کاربران می‌توانند یک مدل را از بین گزینه‌های ارائه شده در بازار خریداری کرده و برای استفاده به منزل خود ببرند. با وجود تنوع بالای این محصولات، مشکلاتی که برای این محصولات رخ می‌دهد در تمام مدل‌ها یکسان است و هیچ فردی نمی‌تواند ادعا کند که یک جارو بدون عیب را در منزلش دارد که هرگز در خانه داری وی وقفه ایجاد نکرده است.

در اینجا برخی از مشکلاتی که ممکن است برای هر کی از این محصولات رخ دهد مورد بررسی قرار گرفته است. با ما همراه شده و این مشکلات را بشناسید.

کم شدن قدرت مکش جاروبرقی

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای جاروهای برقی مختلف رخ دهد، کاهش قدرت مکش دستگاه است. شاید در ابتدا تصور کنید که کاهش قدرت مکش جارو چندان اهمیتی ندارد و همین که بتوانید خانه را با این وسیله تمیز کنید کافی است.

اما به محض این که جاروبرقی را روشن می‌کنید و دست به کار می‌شوید ناگهان متوجه خواهید شد که زمانی چندین برابر بیشتر از روزهای دیگر مشغول جارو زدن بوده‌اید و زمان زیادی را برای انجام این کار ساده از دست داده‌اید.

یکی از دلایل کاهش قدرت مکش دستگاه مسدود شدن لوله جارو است. در صورتی که یک جسم بزرگ را درون جارو کشیده باشید، این امکان وجود دارد که لوله یا خرطوم جارو مسدود شده باشد و نتوانید از آن استفاده کنید.

جاروبرقی
جاروبرقی

همچنین در صورتی که فیلتر دستگاه انباشته از گرد و غبار شده باشد و قدرت جذبش را از دست داده باشد یا این که کیسه جارو بیش از حد پر شده باشد، قدرت مکش آن افت خواهد کرد.

این مشکلات را می‌توانید شخصاً با تعویض فیلتر یا کیسه و تمیز کردن لوله و خرطوم جارو برطرف کنید و نیازی نیست که برای دریافت خدمات تعمیرات جاروبرقی منتظر باشید.

خاموش شدن اتوماتیک جاروبرقی

با توجه به این که زمان جارو زدن یک خانه کوچک و یک خانه بزرگ متفاوت است، بنابراین جاروبرقی‌ها دارای قابلیتی برای خاموش شدن اتوماتیک پس از مدت زمان مشخصی نیستند. هر چند برخی از جاروها پس از این که گرم شدند ممکن است برای چند دقیقه تا سرد شدن موتور دستگاه قابل استفاده نباشند، اما این قابلیت نیز خاموش شدن اتوماتیک که توسط تولید کننده در نظر گرفته شده قلمداد نمی‌شود.

اگر جارو به طور ناگهانی خاموش می‌شود، این امکان وجود دارد که موتور دستگاه نیم سوز شده باشد. همچنین در صورتی که سیم جارو دارای قطع شدگی باشد این احتمال وجود دارد که جارو هنگام استفاده به طور ناگهان خاموش و روشن شود.

از دیگر مواردی که سبب خاموش شدن اتوماتیک دستگاه می‌شود می‌توان به این مورد اشاره کرد که برق شهری قطع شده است یا این که برق نوسان دارد و قدرت کافی برای روشن کردن جارو را ندارد.

برای حل این مشکلات باید در زمینه تعمیر جاروبرقی اطلاعات کافی داشته باشید. اگر هیچ اطلاعی در این باره ندارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم با فراز پشتیبان ارتباط گرفته و درخواست خود را برای عیب یابی و تعمیر دستگاه مد نظرتان ثبت نمایید.

تعمیر جاروبرقی
تعمیر جاروبرقی

خراب شدن دکمه‌های روشن خاموش و سیم جمع کن

جاروبرقی شاید بدون کار کردن دکمه سیم جمع کن هنوز هم قابل استفاده باشد؛ اما به محض این که دکمه روشن و خاموش دستگاه از کار بیفتد، جارو به یک شی تزیینی تبدیل خواهد شد که عملاً قابل استفاده نیست.

برای برطرف کردن این مشکل باید سیم‌های ارتباطی بین موتور و دکمه روشن خاموش را تست کنید و در صورتی که سیم‌ها لای بر یا قطع شده‌اند، نسبت به تعویض آن‌ها اقدام کنید.

برای تعمیر دکمه سیم جمع کن دستگاه نیز باید جارو باز شود و قسمت‌هایی که مربوط به این کار هستند مورد بررسی قرار بگیرند.

از دیگر مشکلات جارو‌های برقی مختلف که برای همه مدل‌ها رخ می‌دهد می‌توان به تولید سر و صدای زیاد توسط دستگاه یا حرکت نکردن جارو به دلیل بروز مشکل برای چرخ‌های آن اشاره کرد.

برای برطرف کردن این مشکلات نیز می‌توانید از تعمیرکاران خبره و باتجربه فراز پشتیبان که با مشکلات جاروبرقی‌های مختلف آشنا هستند کمک بگیرید.

مطالب مرتبط