چرا کولر گازی هنگام استفاده ناگهان خاموش می‌شود؟

کولر گازی را می‌توان یکی از محصولات نوین عرضه شده در بازار دانست که توانسته به تمام خانه‌ها و ادارات راه پیدا کند. به نحوی که امروزه کمتر خانه یا اداره و… را می‌توان پیدا کرد که از وسیله گرمایشی یا سرمایشی دیگری به جز کولرهای گازی استفاده کنند.

کولرهای گازی کم مصرف هستند و ابعاد آن‌ها نسبت به بخاری، پکیچ و کولر آبی کوچک‌تر است. همین موضوع سبب شده که افرادی که در کلان شهرها زندگی می‌کنند به جای خرید وسایل سرمایشی و گرمایشی یک کولر مدرن گازی را انتخاب و خریداری کنند.

با وجود این که فناوری‌های جدید برای تولید کولرهای گازی در نظر گرفته شده‌اند، اما این وسایل الکترونیکی نیز مانند سایر لوازم برقی و لوازم خانگی ممکن است هنگام استفاده دچار مشکلاتی شوند و نیاز به تعمیر کولر گازی داشته باشید. یکی از این مشکلات که کاربران هنگام تماس با فراز پشتیبان از آن گلایه می‌کنند، خاموش شدن ناگهانی کولر می‌باشد.

در اینجا به بررسی دلایل خاموش شدن ناگهانی کولرهای گازی پرداخته‌ایم. با ما همراه شده و با عواملی که سبب بروز این مشکل می‌شوند بیشتر آشنا شوید.کولر گازی

اولین دلیل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی

اگر کولری که در خانه دارید به طور کاملاً ناگهانی خاموش می‌شود ممکن است دارای اتصالی باشد. برای برطرف کردن این مشکل باید در قدم اول وضعیت نوسان برق شهری را بررسی کنید. با توجه به این که برق شهری در بیشتر مواقع دارای نوسان است، اگر سیم کولر را به یک محافظ برق وصل کنید این مشکل برطرف خواهد شد.

در صورتی که با وجود استفاده از محافظ باز هم همچنان با مشکل خاموش شدن ناگهانی کولر مواجه بودید، این احتمال وجود دارد که سیم کشی‌های درون دستگاه اتصالی کرده باشند. برای برطرف کردن این مشکل باید با شماره‌های فراز پشتیبان تماس گرفته و درخواست تعمیرات کولر گازی را ثبت کنید.

تعمیرکاران این مرکز پس از ثبت این درخواست در محل مشتری حاضر می‌شوند و وضعیت سیم کشی دستگاه را بررسی کرده و اتصالی‌های احتمالی را برطرف می‌کنند تا کولر مجدداً قابل استفاده باشد.

دومین دلیل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی

دومین مشکلی که سبب عدم برق رسانی درست به کولر گازی و خاموش و روشن شدن مداوم آن هنگام استفاده می‌شود، خرابی برد کولر می‌باشد. برد اصلی‌ترین بخش هر وسیله برقی است و به عنوان مغز متفکر دستگاه شناخته می‌شود. دستور روشن و خاموش یا کم و زیاد کردن درجه سرمایش و گرمایش کولر که از سمت کاربر صادر می‌شود تنها از طریق برد قابل اجرا است.

در صورتی که برد دستگاه آسیب دیده باشد و نتواند دستورات را به درستی اجرا کند، این احتمال وجود دارد که کولر  هنگام استفاده ناگهان روشن و خاموش شود و نتوانید به طور مدام از آن استفاده کنید.

اگر بروز مشکل قطع و وصل شدن کولر به خرابی برد دستگاه مربوط باشد، کافی است با شماره‌های فراز پشتیبان تماس حاصل کرده و درخواست تعمیر کولر گازی را ثبت کنید. تعمیرکاران این مرکز بلافاصله پس از تماس مشتری در محل حاضر می‌شوند و نسبت به تعمیر یا تعویض برد کولر اقدام می‌کنند.

کولر گازیسومین دلیل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی

سومین دلیل خاموش شدن کولر گازی مربوط به خرابی کمپرسور است. کمپرسور کولر یکی از اصلی‌ترین اجزای دستگاه است. به محض این که کولر را روشن می‌کنید، کمپرسور شروع به کار می‌کند و کولر فعال می‌شود. هنگامی که کمپرسور دچار مشکل شده باشد، این امکان وجود دارد که به کل کولر روشن نشود یا این که به دلیل بروز مشکل در کمپرسور کولر دائم در حال روشن و خاموش شدن باشد.

برای این که مشکل روشن و خاموش شدن کولر برطرف شود، به شما پیشنهاد می‌کنیم از تعمیرکاران خبره فراز پشتیبان برای بررسی عملکرد کمپرسور جهت برطرف کردن مشکل به وجود آمده کمک بگیرید.

چهارمین دلیل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی

یکی دیگر از مواردی که سبب خاموش و روشن شدن ناگهانی کولر گازی می‌شود، خرابی ترموستات کولر است. هنگامی که ترموستات کولر دچار مشکل شده باشد، تنظیمات دمای محیط توسط دستگاه به هم می‌خورد.

 با بروز این مشکل کولر ممکن است بارها و بارها هنگام استفاده خاموش و روشن شود؛ زیرا کولر تعادل لازم برای تأمین سرمایش یا گرمایش محیط را ندارد و دستگاه بدون اعمال تنظیمات انجام شده خاموش و روشن می‌شود. برای برطرف کردن این مشکل باید نسبت به تعویض ترموستات کولر اقدام نمایید.

مطالب مرتبط