چرا فیلتر ماشین ظرفشویی شما مهم است؟

یک نوع از این فیلتر ها را باید خودتان تمیز کنید و نوع دیگری خودش تمیز می شود.

آب و مایع ظرفشویی در داخل یک ماشین ظرفشویی می چرخند و ظروف و شیشه های کثیف را تمیز می کنند. در این بین تکه های غذا پاک می شوند و روی فیلتر ماشین ظرفشویی می نشینند.

فیلتر ماشین ظرفشوییفیلتر ماشین ظرفشویی از برگشتن باقی مانده غذا و کثیفی ها روی غذا جلوگیری می کند. ماشین ظرفشویی شما ممکن است دو نوع فیلتر داشته باشد، یکی فیلتری که خودش تمیز می شود و دیگری را باید خودتان تمیز کنید.

بزرگترین تفاوتی که وجود دارد این است که باید خودتان فیلتر دستی را تمیز کنید و این کار را مرتبا هم انجام دهید. در صورتی که این کار را فراموش کنید و یا برای مدتی انجام ندهید باقی مانده غذا تجمع می کند  و باعث بوی بد می شود و در نهایت ظروف به خوبی قبل تمیز نمی شوند.

فیلتر ماشین ظرفشویی که خودش تمیز می شود

فیلتر هایی که خودشان تمیز می شوند خیلی کم نیاز به توجه شما دارند. اگر می خواهید بدانید دستگاه شما هم از این نوع فیلتر دارد به داخل دستگاه نگاه بیندازید و ببینید که آیا توری پلاستیکی یا سوراخ هایی در قسمت بستر دستگاه که روی فیلتر را پوشش می دهد وجود دارد یا خیر.

فیلتر های خود تمیز کن قبلا خرد کننده هایی داشتند که غذا را خرد و نرم می کرد و غذا را از خروجی ها همراه آب بیرون می داد، اما این مدل ها کمی پر سر و صدا بودند.

فیلتر ماشین ظرفشوییبرای برطرف کردن این مشکل این فیلتر ها اکنون فیلتر سیمی بسیار ریز دارند. فشار آب غذای باقی مانده را روی این فیلتر فشار می دهد تا خرد و ریز شود و تکه های ریز شسته شده و بیرون بروند. این نوع فیلتر ها سر و صدای کمتری دارند اما کمی گران هستند.

عایق کاری نیز می تواند میزان سر و صدایی که ظرفشویی ایجاد می کند را کمتر کند به همین دلیل برخی از ماشین های ظرفشویی که فیلتر خود تمیز کن خوبی دارند در تست های سر و صدا  نمره ی خوبی را کسب کرده اند.

فیلتر های دستی (فیلتر هایی که خودتان باید تمیز کنید)

فیلتر های دستی بی صداتر هستند ولی باید وقت به وقت از آن ها مراقبت کنید. برای اینکه بدانید دستگاه شما این نوع فیلتر را دارد به پایین بازو های اسپری کننده پلاستیکی در قسمت پایینی که در داخل ظرفشویی است را نگاه بیندازید. اگر مانند شکل بالا یک بخش پلاستیکی گرد مشاهده کردید پس شما هم همین مدل فیلتر ها را دارید. پیکان هایی که روی قسمت بالایی کشیده شده ممکن است جهت چرخاندن برای باز کردن فیلتر را نشان می دهند.

فیلتر ماشین ظرفشویی

برای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی دستی، آن را ابتدا باز کنید و تا زمانی که تمام غذای باقی مانده از آن پاک شود زیر آب نگه دارید. هر آشغالی که به فیلتر چسبیده است را جدا کنید.

برای اینکه بدانید هرچند وقت یکبار باید این کار را انجام دهید به راهنمای ظرفشویی و یا وب سایت برند سازنده ی آن مراجعه کنید.

مطالب مرتبط