چرا تعمیر لباسشویی ضروری است؟

تعمیر لباسشویی مانند بسیاری از لوازم برقی که به صورت مداوم در منازل مورد استفاده قرار می گیرند ضروری است؛ زیرا این دستگاه نسبت به سایرین وظیفه سنگین تری را بر عهده دارد و اگر گاز هیچ نقشی جز ارائه حرارت برای پخت غذا ندارد و یخچال تنها با کمک اجزای خنک کننده مواد غذایی را تازه نگه می دارد، لباسشویی باید با جان و دل تک تک لباس ها را بشوید.

به گونه ای که پس از اتمام فرآیند شستشو و خشک کردن لباس ها هیچ اثری از لکه ها و کثیفی بر روی آن ها باقی نمانده باشد؛ بنابراین انجام فعالیت ماشین لباسشویی نه تنها به دقت و سرعت، بلکه به کیفیت فرآیند شستشو نیز مرتبط است.

با توجه به موارد ذکر شده این یک امر بدیهی است که دستگاهی که این وظیفه سنگین بر عهده آن واگذار شده، دیر یا زود نیاز به تعمیر پیدا کند؛ اما سوالی که در اینجا مطرح می شود انتخاب یک تعمیرکار کارآزموده و زبده برای رفع مشکلات لباسشویی و تعویض قطعات آن است.

بنابراین مشتریان قبل از هر فکری با فراز پشتیبان تماس حاصل کرده و نیازشان را با کارشناسان این مرکز در میان می گذارند تا بتوانند خدمات عیب یابی و تعمیر لباسشویی را در کمترین زمان دریافت کنند.تعمیر لباسشویی

علت سرریز شدن آب لباسشویی هنگام شستشوی لباس ها چیست؟

یکی از مشکلاتی که سبب می شود کاربران نیاز به دریافت خدمات تعمیر لباسشویی پیدا کنند، سرریز آب هنگام شستشوی لباس ها است. این مشکل می تواند به دلیل وارد شدن بیش از اندازه آب به درون لباسشویی رخ داده باشد که نشان دهنده بروز مشکل در شیر برقی و عدم قطع شدن جریان ورود آب است؛ بنابراین در قدم اول باید سلامت شیر برقی را چک کرده و در صورت نیاز نسبت به تعویض آن اقدام فرمایید.

از دیگر عواملی که می تواند سبب سرریز آب لباسشویی شود می توان به خرابی پمپ تخلیه یا مسدود بودن شلنگ تخلیه آب اشاره کرد؛ زیرا اگر پمپ تخلیه دچار مشکل شده باشد، دستگاه از هر بار شستشوی لباس ها قادر به تخلیه آب نخواهد بود و آب درون دستگاه باقی خواهد ماند. هنگام تعمیر لباسشویی باید وضعیت شلنگ تخلیه آب نیز که وظیفه هدایت آب به بیرون از دستگاه را بر عهده دارد نیز چک شود؛ زیرا در صورتی که شلنگ توسط سکه، جوراب، دستمال و… مسدود شده باشد، آب از درون لباسشویی خارج نمی شود و آبگیری مداوم دستگاه سبب سرریز آب از درون آن خواهد شد.

پس از گزینه های فوق باید عملکرد سنسور تنظیم میزان سطح آب را چک کنید، زیرا این سنسور به محض این که آب به مقدار مشخصی برسد عمل کرده و فرمان قطع آبگیری توسط برد صادر می شود؛ اما در صورتی که سنسور درست عمل نکند آبگیری لباسشویی ادامه خواهد داشت.

در مرحله آخر باید وضعیت سیم کشی های دستگاه و برد هنگام تعمیر لباسشویی بررسی شده و مشکل آبگیری بیش از حد دستگاه برطرف شود.

چرا لباسشویی نمی تواند به خوبی لباس ها را بشوید و خشک کند؟

بسیاری از کاربران هنگام تعمیر لباسشویی این پرسش را مطرح می کنند که چرا لباسشویی نمی تواند به خوبی لباس ها را بشوید و خشک کند.

از مواردی که در عدم خوب شسته و تمیز شدن لباس ها دخیل است می توان به خرابی المنت لباسشویی و گرم نشدن آب اشاره کرد.

درست است که دمای آب هنگام شستشوی لباس های حساس نباید بیش از حد اندازه گرم باشد، اما سرد بودن بیش از حد این دما سبب می شود که لباس ها به خوبی شسته نشوند و تفاوتی با قبل از شستشو نداشته باشند.

همچنین در صورتی که تخلیه آب لباسشویی به خوبی انجام نشود و پمپ تخلیه مشکل داشته یا شلنگ تخلیه آب مسدود شده باشد، لباس های شسته شده تمیز نخواهند بود؛ زیرا پس از شستشو لباس ها آب نمی تواند از درون دستگاه خارج شود و مدام با آب تمیزی که برای آب کشی وارد می شود ترکیب شده و اجازه تمیز شدن به لباس ها را نخواهد داد.

در این مرحله از تعمیر لباسشویی اگر هیچ یک از مشکلات بالا وجود ندارد، باید عملکرد دیگ و سرعت چرخش آن را بررسی کنید. همچنین باید پرزهای باقی مانده لباس¬هارا هر چند وقت یکبار از درون دستگاه پاکسازی نمایید.تعمیر لباسشویی

علت نشتی آب لباسشویی چیست؟

نشتی آب یکی از مشکلاتی است که کاربران جهت برطرف کردن آن در اسرع وقت درخواست تعمیر لباسشویی را ثبت می کنند؛ زیرا جمع شدن آب در اطراف دستگاه سبب می شود که بوی ناخوشایندی در محیط منتشر شود و لکه های زیادی بر روی سرامیک های آشپزخانه نقش ببندد که به راحتی قابل برطرف کردن نیستند.

یکی از دلایل نشتی آب لباسشویی پوسیدگی لاستیک دور درب است. پوسیدگی لاستیک به این دلیل رخ می دهد که کاربران پس از استفاده از لباسشویی درب آن را باز نمی گذارند تا آب درون دستگاه در اثر گردش هوای آزاد خشک شود و باقی ماند آب به مرور سبب خوردگی لاستیک دور درب می گردد، بنابراین هنگام تعمیر لباسشویی باید این لاستیک در صورت نیاز تعویض شود.

از دیگر عوامل تاثیرگذار در نشتی آب لباسشویی می توان به پاره بودن شلنگ تخلیه آب اشاره کرد، همچنین در صورتی که پمپ تخلیه دچار مشکل شده باشد، آب از قسمت زیرین لباسشویی چکه خواهد کرد.

وزن لباس هایی که درون لباسشویی قرار می گیرند چقدر باید باشد؟

ماشین های لباسشویی با توجه به نیاز کاربران در ظرفیت های مختلفی طراحی و عرضه شده اند؛ بنابراین قبل از این که جهت خرید این محصول به بازار یا وب سایت های اینترنتی مراجعه کنید، باید ظرفیتی را که جهت شستشوی لباس ها اعضای خانواده مناسب است تعیین نمایید.

اگر زوج جوان هستید یا در دسته خانواده های سه نفره قرار دارید، ماشین لباسشویی های با ظرفیت ۶ تا ۸ کیلویی می تواند نیازتان را به خوبی برطرف کند و زودتر از موعد نیاز به تعمیر لباسشویی پیدا نخواهید کرد.

اما در صورتی که تعداد اعضای خانواده زیاد است و باید در طول هفته لباس های زیادی را با استفاده از ماشین لباسشویی شسته و تمیز کنید، بهتر است ماشین لباسشویی های با ظرفیت ۱۰ تا ۱۲ کیلویی را مد نظر داشته باشید.

انتخاب ماشین لباسشویی با ظرفیت مناسب این امکان را فراهم می کند که از دستگاه به بهترین نحو استفاده کنید و عمر مفید لباسشویی نیز بیشتر خواهد بود، اما باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر حجم لباس ها زیاد است باید آن ها را به دسته بندی های مناسب تقسیم کرده و تا حدی لباس درون لباسشویی قرار دهید که به اندازه یک وجب از بالای دیگ خالی باقی بماند؛ زیرا قرار دادن لباس های بیش از حد سبب خارج شدن دیگ از حالت تنظیمات نرمال شده و تعمیر لباسشویی را در کمترین زمان، امری ضروری و بدیهی می کند.

علت باقی ماندن پودر بر روی لباس ها پس از اتمام فرآیند شستشو چیست؟

از پرسش¬های مطرح شده هنگام تعمیر لباسشویی می توان به علت باقی ماند پودر بر روی لباس ها پس از اتمام فرآیند شستشو چیست؟ اشاره کرد. در پاسخ این سوال باید به گزینه های متعددی توجه داشته باشید که یکی از آن ها استفاده از پودر زیاد درون مخزن دستگاه است.

برخلاف تصور اکثر کاربران که فکر می کنند زیاد بودن پودر لباسشویی سبب از بین رفتن کلیه لکه های لباس ها خواهد شد! اضافه کردن پودر بیش از حد می تواند سبب آسیب وارد شدن به تار و پود لباس ها شده و لکه های سفیدی بر روی لباس های شسته و خشک شده باقی می گذارد؛ بنابراین پودر را به اندازه تعیین شده مطابق ظرفیت شستشوی لباسشویی به درون آن اضافه کنید تا لباس ها به بهترین نحو شسته شود و لکه های پودر یا بوی آن درون لباس ها باقی نماند و این مشکل ساده یک ایراد عمده موقع تعمیر لباسشویی قلمداد نشود.

آیا می توان پتو و لباس های سنگین را درون لباسشویی های مختلف مورد شستشو قرار داد؟

از عواملی که سبب فرا رسیدن تعمیر لباسشویی زود هنگام میشود این است که برخی از کاربران تصور می کنند که با خرید لباسشویی یک خشکشویی کامل را به خانه آورده اند! به همین دلیل انواع لباس های سنگین و پتوهای تک نفره یا دو نفره را درون دستگاه قرار داده و با خیال راحت به انجام امور روزمره می پردازند، غافل از این که ماشین لباسشویی در این زمان در حال تحمل فشار بسیاری است و تک تک اجزای آن به دلیل تحمل فشار بالا در حال فروپاشی هستند و طولی نمی کشد که لباسشویی برای همیشه خاموش می شود!

بنابراین اگر برچسب روی لباسشویی را به دقت مطالعه کرده و با ظرفیت این دستگاه آشنا باشید و به این نکته دقت کنید که این محصول برای شستشوی لباس ها ارائه شده که وزن مناسبی دارند، از شستشوی پالتوهای سنگین و پتو که روند تعمیر لباسشویی را سرعت می بخشند اجتناب خواهید کرد و با این اشتباه طول عمر دستگاه را از چند سال به چند ماه یا چند روز نخواهید رساند.تعمیر لباسشویی

آیا برای نصب لباسشویی نیز باید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیریم؟

نصب و تعمیر لباسشویی همانند سایر وسایل الکترونیکی اصول خاصی دارد اما بسیاری از کاربران تصور می کنند که تنها برای استفاده از این محصول باید آن را به شیر آب و برق متصل کرده و لوله تخلیه را درون دریچه فاضلاب قرار دهند.

توجه به این نکته ضروری به نظر می سرد که راه اندازی لباسشویی به صورت شخصی یا توسط افراد غیرمجاز سبب باطل شدن گارانتی ارائه شده خواهد شد و حتی در صورتی که ماشین لباسشویی در همان روزهای آغازین کارش دچار مشکل شده باشد، نمایندگی مسئولیتی جهت برطرف کردن آن نخواهد داشت.

بنابراین برای پیشگیری از مشکلات احتمالی به شما پیشنهاد می کنیم جهت نصب و تعمیر لباسشویی از تعمیرکاران با تجربه و متخصص فراز پشتیبان کمک بگیرید، تا نصب دستگاه به بهترین نحو انجام شود و در صورت نیاز بتوانید از خدمات پس از فروش دستگاه استفاده کنید.

مطالب مرتبط