ویژگی های هود هوشمند

ویژگی هوش مصنوعی مهم ترین و بارزترین ویژگی وسایل هوشمندی چون هود هوشمند می باشد. هود هوشمند قابلیت اتصال به وای فای را داشته و از طریق راه دور کنترل می شود. ویژگی هوش مصنوعی سبب شده تا این وسیله کارایی و عملکردی بالا داشته باشد.

جدا از نوع هود که هوشمند باشد یا غیر هوشمند در هنگام نصب آن ها باید به موارد مهمی اعم از رعایت فاصله ی مناسب در هنگام نصب اشاره کرد. رعایت فاصله ی مناسب هود با اجاق گاز در هودهای هوشمند مهم تر می باشد، زیرا اگر فاصله ی استاندارد رعایت نشود، سنسورهای موجود بر روی هودها نمی توانند عوامل محرک را تشخیص داده و روشن شوند.

مهم ترین مزیت های  هود هوشمند

دقت نمایید که روشن و خاموش شدن هود هوشمند به صورت اتوماتیک صورت گرفته و بر اثر عوامل تحریکی هود روشن می شود. این هودها مجهز به پنل لمسی بوده که با استفاده از پنل لمسی می توان مشخصه هایی چون زمان روشن و خاموش شدن را تعریف کرد. تایمر قابل تنظیم هود سبب افزایش کارایی این هود شده است، فرض کنید که می خواهید از منزل خارج شوید و در همان حال می خواهید که از هود استفاده نمایید تا موقع ورود به منزل با هوایی مطبوع مواجه شوید، اصلا جای نگرانی وجود ندارد، تایمر هود را تنظیم کرده و با خیال راحت از منزل خارج شوید، پس از مدت زمان تعریف شده هود به طور اتوماتیک خاموش می شود.

یکی دیگر از مزیت های مهم هود هوشمند فعالیت بی سر و صدای هود می باشد، این هود توانایی این را دارد که بدون ایجاد کوچترین آلودگی صوتی فعالیت کند، به همین سبب دغدغه ی به هم ریختن آرامش شما در هنگام کار با هود وجود ندارد.

هود هوشمند
هود هوشمند

سنسورهای نصب شده بر روی هود به عوامل زیادی چون صوت، حرارت، بوی غذا، تشخیص بوهای نامطبوع، بوی سوختگی و گاز مونواکسید کربن حساس بوده و در هنگام حضور این بوها و یا صداهایی در محیط واکنش داده و هشدار نیز می دهند. مثلا فرض نمایید که گاز مونواکسید کربن در فضای آشپزخانه به هر علتی از طریق آبگرمکن یا غیره پیچیده باشد، سریعا این دستگاه به افراد خانواده هشدار داده و آن ها را از خطر با خبر می کند.

قابلیت تشخیص صدای اعضای خانواده از ویژگی های بارز دیگر این هودها می باشد، این ویژگی سبب می شود تا هودها بتوانند از طریق صدا دستور دریافت کرده و اجرا کنند.

هود هوشمند توانایی این را دارد که قدرت مکش خود را خود تنظیم نماید، سنسورهای حساس تعبیه شده بر روی هود میزان دود، گاز و بوی پراکنده شده در محیط را تشخیص داده و با توجه به نیاز از قدرت مکش خود استفاده می کند.

تصفیه هوا توسط هود هوشمند

هود هوشمند تنها یک هود نبوده و به عنوان یک تصفیه کننده و تهویه مطبوع به کار برده می شود، فیلترهای موجود بر روی این هود توانایی جذب انواع گرد و غبار، بوی نامطبوع، بوی سوختگی، بوی دود و بوی سیگار، جذب میکروارگانیسم ها و ویروس های بیماری زا را داشته و محیط را استریل و تمیز می نماید. فیلترهای موجود در هود هوشمند توانایی جذب ذرات معلق در هوا که سبب ساز واکنش های آلرژیک هستند را دارا می باشد.

دقت نمایید که گرفتگی فیلترها می تواند سبب کاهش عملکرد هود شود، به همین سبب شست و شو و تمیز کردن فیلتر هودهای هوشمند از اهمیت بالایی برخوردار است و حداقل باید ماهی یکبار انجام شود. فیلترهای هود هوشمند دارای بافتی منسجم بوده و قابلیت شست و شو را دارا می باشند. پس از شست و شو هیچ گونه تخریبی در بافت آن ها مشاهده نشده و همانند روز اول قابل استفاده می باشند.

بعد از خرید هود حتما دفترچه راهنمای آن را برای مراقبت های بیشتر مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط