ویژگی های هود زیمنس و مراقبت از آن

یکی از مواردی که در خرید وسایل برقی خانگی مانند هود باید به آن توجه شود، برند محصول می باشد. برند یک محصول نشان دهنده ی کارخانه ی تولید کننده محصول، تبحر مهندسین در تولید محصول، کیفیت قطعات به کار رفته شده، داشتن تاییدیه ها و استانداردهای لازم می باشد. هود زیمنس یکی از برترین هودهای تولید شده می باشد که به سبب کیفیت و سابقه ی درخشان مورد توجه قرار گرفته و به دلیل به کار بردن قطعات باکیفیت در ساختار آن دارای دوام عمر بالا و خرابی های کم می باشد.

نمای زیبا و لوکس، متناسب بودن با تمامی آشپزخانه های مدرن و سنتی، کم صدا بودن و مجهز بودن به کیت سایلنت، داشتن تاییدیه های بین المللی مختلف مانند استاندارد ce اروپا، قدرت مکش فوق العاده (با توجه به مدل هود قدرت مکش در هر ساعت بر حسب متر مکعب می تواند متفاوت باشد ولی در کل قدرت مکش بالایی دارد. ) از ویژگی های هود زیمنس می باشد.

جنس بدنه و قطعات هود زیمنس

شرکت آلمانی زیمنس اقدام به تولید هود زیمنس در انواع شکل های مختلف مانند کرکره ای، شومینه ای، زیر کابینتی، هود مخفی، هود پاور پک و هودهای حرفه ای نموده است. جنس بدنه اغلب هودهای تولید شده در شرکت زیمنس استیل بوده و از نوع استیل های براق با درصد خلوص بالا می باشد. در نتیجه بدنه ی این هودها در برابر زنگ زدگی، مواد اسیدی و بازی مقاومت داشته و به راحتی تمیز و براق می شوند.

یکی از ویژگی های مهم هود زیمنس کم مصرف بودن آن ها می باشد. این هودها از نظر مصرف انرژی در رده ی A قرار داشته و با کمترین مصرف برق بهترین تهویه را انجام می دهد.

پروانه ی به کار رفته شده در این هودها از کیفیت بالایی برخوردار می باشد به طوری که پس از گذشت مدت زمان زیاد در هنگام چرخش هیچ گونه صدایی ایجاد نمی کند.

وجود فن های فلزی قدرتمند نیز از دیگر ویژگی های مهم هود زیمنس می باشد.

فیلترهای به کار رفته شده در هود زیمنس از نوع چند لایه بوده و قدرت تهویه ی هوا را داشته و قابل شست و شو می باشد.

ویژگی های هود زیمنسنکات مربوط به نگهداری هود زیمنس

هود زیمنس از کیفیت بالایی برخوردار است، اما هر چقدر که وسیله باکیفیت باشد اگر به نحو صحیح از آن استفاده نشود، موجب خرابی و استهلاک می گردد، از این رو مهم ترین نکات مربوط به نگهداری از هود زیمنس را بیان می کنیم:

  • برخی از بانوان فقط هنگامی که بوی دود و سوختگی در منزل می پیچد از هود استفاده می کنند، در حالی که باید در طول روز دو تایم ۱۵ دقیقه ای برای کارکرد هود حتی اگر آشپزی نمی کنند به آن اختصاص داده شود. این کار باعث می شود تا چربی دور موتور هود تجمع پیدا نکند و در نتیجه به کیفیت عملکرد موتور لطمه نمی خورد.
  • به این موضوع دقت کنید که تمامی قطعات هود قابل شست و شو نمی باشد، شستن کل هود سوختن برد را در پی دارد.
  • اگر هود شما به صورت زاویه دار در بالای گاز نصب شده در مواقعی که سه شعله و یا بیشتر روشن می باشد، از بستن درب هود جلوگیری کرده و اجازه دهید هود با درب باز مکش انجام دهد.
  • به ولتاژ ورودی و خروجی دستگاه دقت لازم را داشته باشید.

سایر ویژگی های هود زیمنس

از آنجا که هود زیمنس از برندهای صاحب نام و معتبر می باشد، پس کالا دارای گارانتی نامه وضمانت اصل بودن کالا بوده و در هنگام خرید باید خریدار به این نکته توجه لازم را مبذول دارد.

داشتن نورهای ال ای دی کم مصرف، وجود سنسورهای دود، بو و حرارت، نمایشگر عریض دیجیتال، تنظیمات خودکار، خدمات پس از فروش از دیگر مزیت های هود زیمنس می باشد.

مطالب مرتبط