ویژگی های مایکروویو هوشمند

مایکروویو یکی از وسایل مهم و لوکس در آشپزخانه های امروزی می باشد. با وجود ماشینی شدن سبک های زندگی امروزی و با وجود دغدغه مند شدن خانم های خانه دار وجود وسایلی که بتواند در کمترین زمان بهترین نوع غذا را برای شما حاضر نماید، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. مایکروویو هوشمند که به تازگی در بازار جهانی معرفی شده است، از وسایلی است که وجود آن موهبت زیادی را به همراه دارد.

مایکروویو هوشمند در برندهای معتبر و نامدار که از نظر زیبایی و هم از نظر کیفیت حرف اول را می زند، به تازگی رونمایی شده است. طراحی لوکس، ساختار یکپارچه، استفاده از بهترین قطعات، بدنه های فلزی با مقاومت حرارتی، فیزیکی و شیمیایی بالا، شیشه های نشکن، وجود لامپ های ال ای دی کم مصرف با شدت روشنایی بالا از ویژگی های ظاهری ماکروویو های هوشمند لوکس می باشد.

موتور به کار رفته شده در مایکروویو هوشمند

موتور به کار رفته شده در مایکروویو هوشمند مجهز به تکنولوژی اینورتر می باشد. تکنولوژی اینورتر به کار رفته شده در مایکروویو مصرف برق را به میزان چشمگیری کاهش می دهد، به همین سبب استفاده از لوازم برقی که دارای موتور اینورتر می باشند به شدت توصیه می شود.

تکنولوژی اینورتر سبب کارایی بیشتر مایکروویو نیز شده و تنوع پخت غذاها بسیار افزایش پیدا کرده است. توان و کنترل موتور در این مایکروویو ها افزایش چشمگیری داشته است.

تکنولوژی اینورتر باعث شده تا مایکروویوها بتوانند مواد غذایی منجمد شده را در مدت زمان کوتاهی یخ زدایی نمایند.

موتور اینورتر موجود در مایکروویو سبب شده تا غذا در مدت زمان سریع تری پخته شود، که این مسئله مربوط به توان بالای موتور اینورتر مایکروویو می باشد.

مایکروویو هوشمند
مایکروویو هوشمند

مزیت های مایکروویو هوشمند

حفظ خاصیت ارزشمند مواد غذایی در حین پخت از ایده آل های آشپزی می باشد. با ظهور مایکروویوهای هوشمند این ایده آل به حقیقت پیوسته و با کمترین هدر رفت مواد معدنی، غذای شما کاملا مغز پخت می شود.  یکی از ویژگی هایی که یک غذای خوش پخت و خوش طعم دارد، این است که تمامی اجزای غذا به صورت یکنواخت پخته شده باشند، به کمک تکنولوژی TDS در مایکروویو های هوشمند این امر به راحتی امکان پذیر شده است.

تکنولوژی دیگری که در این مایکروویوها به کار گرفته شده است، سیستم پیشرفته ی انتشار اشعه ی سه گانه می باشد، این تکنولوژی کمک می کند تا تمامی مواد غذایی مایع، جامد، ژل مانند و غیره با کیفیتی برتر آماده طبخ شوند.

صفحه نمایش لمسی یکی دیگر از ویژگی های مایکروویو ها می باشد، با پنل لمسی می توان زمان پخت، دمای مایکروویو، عملکرد آن و سایر تنظیمات را تنظیم نمود تا مایکرویو به صورت خودکار عملیات پخت را انجام دهد. وزن مواد غذایی قرار داده شده در مایکروویو نیز در پنل لمسی تعیین می شود تا مایکرویو متناسب با وزن مواد غذایی موجود توان مصرف نماید.

محفظه ی موجود در مایکروویو دارای پوشش آنتی باکتریال بوده و سطحی صاف داشته و در نتیجه به راحتی با صرف کمترین زمان و انرژی تمیز می شود.

مایکروویو های هوشمند قابلیت اتصال به وای فای را داشته و می توان از راه دور آن ها را به راحتی کنترل کرد. فرض کنید که برای خرید به بیرون از منزل رفته و مواد غذایی برای پخت یا گرم کردن در مایکروویو قرار داده اید، با فرستادن یک پیام از طریق موبایل به مایکرویو دستور خاموش شدن را به آن می دهید.

قطعات به کار رفته شده در مایکروویو بسیار باکیفیت بوده و در برابر اکسایش بسیار مقاوم می باشند، تمامی استانداردهای بهداشتی در تولید این قطعات رعایت شده است.

با استفاده از پنل لمسی مایکروویو می توان دستورات خاصی را برای اجرا شدن به مایکروویو هوشمند داد. به عنوان مثال این مایکروویو ها قابلیت این را دارند که انواع مواد غذایی اعم از پنیر و شکلات را بدون روش بن ماری آب نمایند، کافی است که در قسمت تنظیمات این دستور به مایکروویو داده شود.

مایکروویو هوشمند برای طبخ غذاهای آماده بسیار کاربردی می باشد، کافی است با گوشی خود بارکد دستور مواد غذایی را در مایکروویو اسکن نمایید، مایکروویو به صورت اتوماتیک زمان پخت را تنظیم نموده و غذای کنسرو شده را آماده ی مصرف می کند.

قابلیت ضبط و پخش صدا از ویژگی های دیگر مایکروویوهای هوشمند می باشد. با صدا می توان دستورات مختلف پخت غذا را به دستگاه داد و منتظر اجرای آن ها ماند.

مطالب مرتبط