ویژگی های مایکروویو بوش

مایکروویو بوش از بهترین برندهای مایکروویو می باشد که در بازار جهانی این برند خوش درخشیده و با استقبال زیادی مواجه شده است. ویژگی های زیادی چون بدنه تمام استیل، طراحی شیک و لوکس، بدنه و قطعات مقاوم در برابر زنگ زدگی، قابلیت گریل سبب آمار بالای فروش این محصول شده است.

مایکروویو بوش دارای پنل تنظیمات می باشد که از طریق این پنل زمان پخت، توان کار کرد و نوع پخت غذا تنظیم می گردد. یکی از ویژگی های مطلوبی که مایکروویو بوش دارد این است که توان کارکرد دستگاه قابل تنظیم می باشد و می توانید با توجه به نوع پخت و زمان و نوع مواد غذایی تعیین نمایید که این دستگاه با چه توانی کار نماید.

مایکروویو بوش دارای برنامه های پخت متنوعی می باشد که با توجه به نوع مواد غذایی و نوع غذا می توانید برنامه های مختلف را تنظیم نمایید.

استفاده از این مایکروویو بوش راحت بوده و مصرف برق کمی دارد.

خرابی های مایکروویو بوش

کیفیت بالای یک وسیله ی برقی چون مایکروویو بوش بدین معنی نیست که هر جور که بخواهیم از این وسیله استفاده نماییم و این وسیله هیچ گاه دچار خرابی و نقص فنی نمی شود. مایکروویو نیز مانند تمامی وسایل برقی خانگی دچار اختلال در عملکرد و نقص فنی شده و آگاهی از نشانه های خرابی می تواند سبب شود تا به موقع وسیله را تعمیر کرده و هزینه ی تعمیر را تخمین بزنید.

عدم کار کرد لامپ مایکروویو، عدم گرم شدن غذا توسط مایکروویو، خاموش شدن به طور ناگهانی قبل از رسیدن زمان تنظیم شده بر روی پنل، عدم کارکرد دکمه ها از این دست خرابی ها می باشد که در ادامه به طور خلاصه در مورد آن ها توضیح داده می شود.

مایکروویو بوشنقص فنی ترایاک مایکروویو بوش

اگر سوئیچ کنترل مایکروویو خراب شود و شما در تعمیر آن سهل انگاری کنید، به مرور زمان سبب خرابی ترایاک مایکروویو بوش خواهید شد. کمتر پیش می آید که ترایاک مایکروویو بوش خراب شود، یکی از دلایلی که توصیه می شود در هنگام خرید حتما به برند و اعتبار برند وسیله توجه نمایید، این است که در برخی از نمونه های تقلبی و چینی بی کیفیت، مایکروویوی با ترایاک معیوب به مشتری تحویل داده می شود.

یکی از خرابی های مایکروویو بوش خراب شدن صفحه کنترل دستگاه می باشد. خرابی صفحه کنترل باعث می شود که دکمه های پنل نمایشگر از کار بیفتند و امکان تنظیم کردن مایکروویو وجود نداشته باشد. اگر خودتان فردی دست به آچار هستید و تعویض صفحه کنترل برایتان کاری پیش پا افتاده است، سریعا اقدام کنید و گرنه با یک متخصص تماس گرفته و از او بخواهید تا این کار را انجام دهد.

معیوب شدن خازن مایکروویو

خازن مایکروویو از مهم ترین و حساس ترین قطعات مایکروویو می باشد که در صورت خراب شدن باید در اسرع وقت تعمیر شود. در صورتی که مایکروویو معیوب باشد صدای ناهنجاری مانند صدای نویز از مایکرویو بلند می شود.

خاموش شدن ناگهانی مایکروویو در حین کار کردن

نقص های فنی متعددی چون خرابی سوئیچ درب، نقص فنی فن مایکروویو، خرابی ترانسفرمر، خرابی تاچ پد، و معیوب شدن خازن ها از دلایل خاموش شدن ناگهانی مایکروویو می باشد.

بو دادن مایکروویو

وقتی مایکروویو بوش را تازه خریداری می کنید، در روزهای اول استفاده همانند دیگر مایکروویوها بوی کمی از آن ساطع می شود که این بو کاملا طبیعی بوده و پس از مدتی رفع می شود.

اگر بوی سوختگی شدید مانند بوی لاستیک سوخته از مایکروویو ساطع شد، سریعا آن را خاموش کرده و آن را نزد یک تعمیر کار متخصص ببرید.

دقت نمایید که بعد از پخت غذا مایکروویو را حتما با یک دستمال نخی تمیز نمایید، زیرا غذاهای ریخته شده در مایکروویو سبب ایجاد بوی سوختگی می شود.

مطالب مرتبط