ویژگی های اجاق گاز هوشمند

ویژگی های اجاق گاز هوشمند

کیفیت و قابلیت های اجاق گاز هوشمند سبب می شود تا لذت آشپزی برای خانم های کدبانو چندین برابر شود و وسیله ای فوق العاده برای بانوان شاغل و کارمند می باشد.

هوشمند سازی یکی از رسالت های فناوری اطلاعات در قرن جدید می باشد، اینترنت اشیا یکی از رسالت های مهمی است که سبب ورود وسایل هوشمند به دنیای حال حاضر شده است. اجاق گاز هوشمند از همین وسایل است، که هوشمند بودن آن سبب ایجاد کاربردهای وسیع در این وسیله شده است.

ویژگی های منحصر به فردی چون قابلیت اتصال به وای فای، قابلیت تنظیم زمان پخت، قابلیت تنظیم شدت شعله، جلوگیری از سوختن غذا، تشخیص مرحله ی پخت غذا از ویژگی هایی است که سبب مورد استقبال واقع شدن اجاق گاز هوشمند شده است. در ادامه به این مبحث بیشتر پرداخته می شود.

 

قابلیت اتصال به وای فای در اجاق گاز هوشمند

همیشه آشپزی کردن برای خانم های کارمند یک دغدغه ی مهم به حساب می آید. این افراد اکثر اوقات مجبور می شوند که غذاهای زیاد با حجم زیادی پخته و کنسرو نمایند، و بعد از اینکه از سر کار آمدند غذاهای کنسرو شده را گرم نمایند.

اما همه ی ما می دانیم که خوردن غذای تازه طبخ شده لذت بخش تر بوده و از طرفی خاصیت بیشتری نیز دارد. با ورود اجاق گاز هوشمند به آشپزخانه ها این دغدغه در بین خانم های کارمند رفع شده و آن ها با خیالی آسوده و بدون هیچ دغدغه ای قبل از رسیدن به منزل غذای پخته شده را از اجاق گاز تحویل می گیرند. بدین صورت که این اجاق گاز هوشمند به وای فای متصل شده و می توانید زمانی که در محل کار هستید با گوشی خود شعله های این اجاق گاز را تنظیم نمایید.

اجاق گاز هوشمند
اجاق گاز هوشمند

اجاق گاز هوشمند با استفاده از آتش مجازی اقدام به پخت غذا می کند. بدین معنی که از طریق جریان الکتریکی و با استفاده از چراغ های آبی رنگ ال ای دی اقدام به پخت غذا می نمایند. شدت روشنایی این لامپ ها قابل تنظیم بوده و برای بالا رفتن دمای اجاق گاز باید شدت روشنایی لامپ بیشتر شود. شدت شعله و کم و زیاد کردن آن نیز از طریق وای فای اجاق گاز و وای فای گوشی متصل به اجاق گاز امکان پذیر می باشد.

قابلیت وای فای اجاق گاز هوشمند سبب شده است تا کنترل این اجاق گاز از راه دور امکان پذیر شود.

شاید این پرسش برای برخی از افراد پیش آمده باشد که با چه سیستم عاملی می توان به این اجاق گازها متصل شد؟ با سیستم عامل اندورید و IOS امکان اتصال به وای فای این اجاق گاز وجود دارد.

 

تجربه آشپزی هوشمند با اجق گاز هوشمند

لازم به ذکر است که پخت چندین نوع غذای مختلف نیز با این اجاق گاز ها امکان پذیر بوده و تنها برای پخت یک نوع غذا تنظیم نشده اند.

برخی از اجاق گازهای هوشمند به فر متصل بوده و امکان تنظیم فر این اجاق ها از راه دور نیز وجود دارد. حتی در برخی از مواقع که کنترل اجاق گاز را فراموش می کنید، اجاق گاز از طریق گوشی به شما هشدار داده و زمان به اتمام رسیدن غذا را به شما هشدار می دهد.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد اجاق گاز هوشمند فر دار، دو درب بودن فرهای آن ها می باشد.

فر این اجاق گازها دو درب داشته و امکان پخت دو غذای مختلف را به صورت همزمان در فر امکان پذیر می کند.

صفحات لمسی اجاق گاز هوشمند تنظیم دما، تایمر، شدت شعله و غیره را امکان پذیر می کند.

در هنگام خرید اجاق گاز باید به جنس بدنه ی اجاق گاز، تناسب اندازه و تعداد شعله های اجاق گاز با مساحت آشپزخانه و تعداد نفرات خانواده دقت کرد.

اجاق گازها در جنس های مختلف اعم از استیل و شیشه ای موجود می باشند، که سلیقه ی افراد در هنگام خرید عامل تعیین کننده ای می باشد.

مطالب مرتبط