هود آشپزخانه هنگام استفاده با چه مشکلاتی مواجه می‌شود

هود آشپزخانه نسل جدیدی از هواکش‌هایی است که در گذشته در این محیط نصب می‌شد تا هوای آلوده و کثیف را به سمت بیرون هدایت کند. برای این که بتوانید آشپزخانه‌ای پاکیزه داشته باشید، باید هود را تهیه کرده و آن را بالای اجاق گاز قرار دهید تا با قدرت مکش بالایی که دارد تمام آلودگی‌ها را بکشد و با خود به سمت بیرون ببرد.

با توجه به این که هودهای آشپزخانه در مدل‌های متنوع و با قیمت‌های مختلف ارائه شده­اند، کاربران هنگام انتخاب یک هود آزادی عمل بیشتری دارند و می‌توانند مدلی را که در عین زیبایی بسیار قوی و کارآمد است را تهیه کنند و برای استفاده به منزلشان ببرند.

اما همیشه تنها خرید هود نمی‌تواند رضایت خاطر مشتری را فراهم کند؛ زیرا افرادی که هودهای آشپزخانه را تهیه می‌کنند از این وسایل انتظاراتی دارند و محصول را مطابق آن خواسته‌ها تهیه کرده‌اند.

برخی از مواقع هود آشپزخانه ممکن است با مشکلاتی مواجه شود که نتواند نیاز کاربران را برآورده کند. در اینجا برخی از مشکلاتی که ممکن است برای هودهای آشپزخانه رخ دهد ارائه شده است با ما همراه شده و با علت این مشکلات و نحوه برطرف کردن آن‌ها آشنا شوید.

هود آشپزخانهکلیدهای هود آشپزخانه کار نمی‌کند

یکی از مشکلاتی که کاربران هنگام دریافت خدمات تعمیر هود آشپزخانه مطرح می‌کنند عدم کار کردن دکمه‌های دستگاه است. در صورتی که با فشردن دکمه‌ها نمی‌توانید هود را روشن خاموش کنید یا این که عملکرد آن را تنظیم نمایید، باید ابتدا پنل دستگاه را بررسی نمایید.

اگر پنل هود به صورت دکمه‌ای طراحی شده باشد، این امکان وجود دارد که دکمه‌ها در اثر استفاده از کار افتاده باشند یا این که دکمه هود شکستگی داشته باشد و نتوانید دستگاه را با آن روشن و خاموش کنید. در این حالت باید نسبت به تعمیر یا تعویض پنل دستگاه اقدام نمایید.

در صورتی که پنل هود لمسی باشد، بروز مشکل در عملکرد دکمه‌ها می‌تواند به دلیل قطع شدن سیم‌های ارتباطی بین پنل و برد هود رخ داده باشد. همچنین در صورتی که پنل دستگاه در اثر ضرب دیدگی دچار مشکل شده باشد نیز امکان استفاده از آن را برای کنترل عملکرد هود نخواهید داشت.

در این زمان باید با شماره‌های فراز پشتیبان تماس حاصل نمایید و از تعمیرکاران این مرکز جهت عیب یابی هود آشپزخانه و تعمیر آن کمک بگیرید.

روشن نشدن هود آشپزخانه

روشن نشدن هود آشپزخانه دلایل دیگر جز خراب شدن پنل دستگاه نیز دارد. از جمله این موارد می‌توان به این نکته اشاره کرد که سیم برقی که رابط بین هود و برق شهری است لای بر شده است و هود دیگر برای استفاده روشن نمی‌شود.

همچنین در صورتی که موتور هود نیم سوز شده باشید یا موتور به طور کامل از کار افتاده باشد نیز این امکان وجود دارد که هود دیگر روشن نشود و نتوانید از آن استفاده کنید.

در صورتی که علت روشن نشدن هود را بررسی کردید و متوجه شدید که هود به برق وصل است و جریان برق شهری نیز قطع نشده، باید نسبت به تعمیر هود اقدام نمایید.

هود آشپزخانههود آشپزخانه به هیچ عنوان خاموش نمی‌شود

یکی دیگر از مشکلاتی که هنگام استفاده از هود آشپزخانه ممکن است با آن مواجه شوید، یکسره کار کردن هود و قطع نشدن آن است. در صورتی که هود به هیچ عنوان خاموش نمی‌شود، این امکان وجود دارد که دکمه روشن و خاموش کردن هود اتصالی داشته و هود یکسره شده باشد.

همچنین خرابی برد دستگاه نیز می‌تواند علت بروز این مشکل باشد. برای بررسی دلایل یکسره کار کردن هود باید درخواست تعمیرات هود آشپزخانه را هنگام تماس با شماره‌های فراز پشتیبان ثبت کنید.

مکش هود کم شده است

اگر قدرت مکش هود کم شده باید قبل از هر چیزی نسبت به تمیز کردن یا تعویض فیلتر دستگاه اقدام کنید. اگر فیلتر هود یکبار مصرف باشد باید آن را با یک فیلتر جدید تعویض کنید و در صورتی که فیلتر هود از جنس آلومینیومی باشد، باید فیلتر را از درون دستگاه خارج کرده و آن را پس از تمیز کردن مجدداً درون هود قرار دهید.

مشکلات دیگری نیز وجود دارد که سبب کاهش قدرت مکش هود می­شود. از جمله این موارد می‌توان به کاهش دور موتور هود اشاره کرد. در صورتی که قدرت موتور هود کاهش پیدا کرده است باید نسبت به تعمیر یا تعویض موتور اقدام نمایید تا قدرت مکش هود آشپزخانه مانند روز اول شود.

مطالب مرتبط