هر آنچه که باعث خرابی یخچال و فریزر می شود

باوری که در میان اغلب مردم وجود دارد این است که اگر از برند معتبر و معروف اقدام به خرید یخچال و فریزر نمایند به هیچ عنوان با مشکل خرابی آن مواجه نخواهند شد. اما لازم است بدانید که اگر شما به درستی از این دو وسیله استفاده نکنید; به مرور زمان کارایی آن ها کم شده و خراب می شوند; در این مقاله شما را برخی اشتباهات که منجر به خرابی یخچال و فریزر می شود آشنا می کنیم;

اشتباهات

۱- اگر غذا را زمانی که گرم است داخل یخچال و فریزر قرار دهید:

– اولا به دلیل برخورد هوای سرد داخل یخچال با گرمای غذا و تبدیل آن به قطرات آب، میزان برفک یخچال زیاد می شود.

– همچنین غذای گرم منجر به گرم شدن فضای داخلی یخچال و فریزر شده و در نتیجه لازم است موتور یخچال بیشتر کار کند; تا مجددا هوای محفظه داخلی خنک شود.

در چنین شرایط به دلیل این که فشار زیادی به موتور بخچال و فریزر وارد می شود لذا احتمال خراب شدن آن بسیار خواهد بود.

یخچال۲- در قرار دادن مواد داخل یخچال و فریزر دقت داشته باشید; برخی از مواد غذایی همانند کنسروها، کمپوت و موادی از این قبیل را لازم نیست داخل یخچال قرار دهید; و با این کار در واقع باعث افزایش بار یخچال و فشار به موتور آن خواهید شد.

۳- در صورتی که به مدت طولانی درب یخچال یا فریزر را باز بگذارید هوای سرد داخل خارج و هوای گرم بیرون جایگزین آن خواهد شد لذا در این زمان موتور یخچال و فریزر باید بیشتر کار کند تا هوای وارد شده را سرد نماید; و همین مسئله ممکن است باعث سوختن موتور شود.

۴- توجه داشته باشید که یخچال و فریزر انباری نیستند; که هر مقدار مواد غذایی را برای هر مدت زمان بتوانید در داخل آن ها نگهداری کنید; اگر بار یخچال و فریزر بیش از حد زیاد باشد در واقع فشار زیادی بر روی موتور وجود خواهد داشت; و سلامت دستگاه به خطر می افتد.

۵- به نظافت یخچال و فریزر اهمیت دهید; زمانی که یخچال برفک زیادی دارد باید حتما آن را تمیز کرد; زیرا این حجم برفک اجازه نمی دهد که هوای سرد به خوبی تولید شود; در نتیجه یخچال باید بیشتر کار کند تا هوای سرد بیشتری را تولید نماید; که نهایتا منجر به کوتاهی عمر یخچال خواهد شد.

۶- ممکن است تا به حال با این شرایط روبرو شده باشید; که برخی از افراد بیان می کنند که محیط داخلی یخچال و یا فریزر میکروبی شده; و علی رغم سالم بودن تمامی قطعات دستگاه، باز هم مواد غذایی داخل آن خراب می شود; علت این امر را باید در نظافت یخچال و فریزر بررسی نمود; لازم به ذکر است که اگر شما یخچال و فریزر را در برنامه زمانی منظم تمیز نکنید; و یا این که اگر مواد غذایی که از بازار خریداری می کنید را نشسته داخل یخچال و فریزر بگذارید; به مرور زمان این فضا میکروبی شده و در اثر گذر زمان حتی اگر به خوبی محفظه داخلی را تمیز کنید; باز هم مواد غذایی خراب خواهند شد; همین مسئله ممکن است که علی رغم تازه کار بودن یخچال و فریزر ولی منجر به نیاز برای تعویض دستگاه گردد.

مطالب مرتبط