نکات مهم در مورد نگهداری آب سردکن

 امروزه استفاده از آب سردکن به قدری گسترش یافته که می توان در هر جایی یک آب سردکن را دید. جالب است که علاوه بر ادارات، شرکت ها و فضاهای عمومی حتی در منازل نیز از آب سردکن استفاده می شود. اینکه در خانه شما یک دستگاه به طور دائمی تولید آب سر و آب جوش کند یک امکان بسیار کاربردی و مفید است.

اما در استفاده از آب سردکن باید به مواردی توجه کنید تا طول عمر آب سردکن شما افزایش یافته و نیاز به تعمیر آب سردکن پیدا نکنید. در ادامه این مطلب قصد داریم تا نکات مهم در مورد نگهداری آب سردکن را بیان کنیم تا از صدمه دیدن به دستگاهتان جلوگیری کنید.نگهداری آب سردکن

جابه جایی آبسردکن 

جابه جایی و حمل آب سردکن یک موضوع مهم در مورد نگهداری از آب سردکن می باشد. هنگام اسباب کشی و یا در هنگام خرید آب سردکن در صورتی که نکاتی را در مورد حمل آب سردکن رعایت نکنید احتمال صدمه دیدن دستگاه شما وجود خواهد داشت.

نکته بسیار مهم این است که به هیچ عنوان نباید آب سردکن را به حالت خوابیده جابه جا کنید و حداکثر خم شدگی آب سردکن در هنگام جابه جایی باید ۳۰ درجه باشد; درست است که حمل آب سردکن در این وضعیت سخت تر خواهد بود اما باعث سالم ماندن آن خواهد شد.

در صورتی که آب سردکن را بیش از اندازه خم کنید گاز و روغن کمپرسور به داخل دستگاه برگشته و آن را دچار مشکل می کند. بعد از اینکه کار جا به جایی آب سردکن به پایان رسید به هیچ عنوان آن را به برق نزنید و حدودا ۵ ساعت صبر کنید.

همچنین در حمل آب سردکن سعی کنید که از وارد آمدن ضربه حتی کوچک به آب سردکن جلوگیری نمایید. نکته آخر در مورد حمل آب سردکن این است که حتما مخزن آب را از بدنه آب سردکن جدا کرده و سپس اقدام به حرکت دادن آن کنید تا مخزن در حین جابه جایی جدا نشود. ضمنا قبل از جابه جایی آب سردکن حتما آب داخل آن را خالی کنید.

اتصال آبسرد کن به برق

 قبل از اتصال آب سردکن به برق حتما از سالم بودن پریز برق مطمئن شوید. اگر پریز برق دارای ارت باشد بسیار عالی خواهد بود. آب سردکن نسبت به نوسانات جریان برق حساس است و به همین دلیل هم بهتر است که از یک محافظ برق باکیفیت برای اتصال برق به آب سردکن استفاده کنید.

برخی از آب سردکن ها دارای سیم ارت و همچنین سیستم ضد شوک هستند که این موضوع در حفاظت و نگه داری آب سردکن بسیار موثر واقع خواهد شد. نکته آخر هم اینکه قبل از وصل کردن آب سردکن به برق حتما درون آن را از آب پر کرده و سپس آن را بر پریز برق متصل نمایید. عدم رعایت این نکته ممکن است باعث بروز مشکل بشود.نگهداری آب سردکن

تغذیه آب در آبسردکن

 بسیار مهم است که آب سردکن شما هیچگاه خالی از آب نباشد زیرا خالی ماندن آب سردکن از آب ممکن است باعث سوختن هیتر برقی آن شود. همچنین ممکن است بخش خنک کننده آب سردکن نیز دچار مشکلاتی بشود.

برای اینکه هیچوقت چنین اتفاقی برای آب سردکن شما نیفتد می توانید از مخزن آب یدکی برای آن استفاده نمایید و یا اینکه آب سردکن را به جریان آب شهر وصل نمایید.

نکته آخر هم اینکه بهتر است از مخزن تصفیه دار در آب سردکن استفاده کنید تا آبی که از آن خارج می شود گوارا و سالم باشد. در صورتی که نکات گفته شده را به طور کامل رعایت کنید تا مدتهای زیادی نیاز به تعمیر اب سردکن نخواهید داشت.

مطالب مرتبط