نکات مهم در خرید قهوه ساز

اگر قصد خرید قهوه ساز مدرن و حرفه ای را دارید باید با یک سری نکات آشنایی داشته باشید. در این مطلب قصد داریم تا برخی نکات مهم در خرید قهوه ساز از جمله خدمات پس از فروش را به شما معرفی کنیم. پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

راهنمایی در خرید قهوه ساز

برای خرید هر نوع قهوه ساز باید برخی موارد را مد نظر قرار دهید تا خرید مناسبی را داشته باشید. در ادامه مهم ترین نکات در زمینه خرید قهوه ساز ارائه خواهد شد.

ظرفیت قهوه ساز

اولین نکته ای که در زمینه خرید قهوه ساز باید بدان دقت داشته باشید این است که دستگاه قهوه ساز مد نظر شما قابلیت دم کردن چند فنجان قهوه را دارد. بنابراین قبل از خرید قهوه ساز باید تعیین کنید که از قهوه ساز انتظار دم کردن چند فنجان قهوه ساز را دارید. در حال حاضر قهوه سازهای مختلفی با ظرفیت های گوناگون در بازار وجود دارد که شما می توانید بر اساس نیاز خود یکی از مدل های آن را انتخاب کنید. قهوه سازهایی با ظرفیت دم کردن ۸ فنجان قهوه جزو محبوب ترین ها هستند.

نمایشگر دیجیتال قهوه ساز

وجود نمایشگر دیجیتال روی بدنه قهوه ساز باعث خواهد شد که فرآیند دم کردن قهوه به راحتی از سوی استفاده کنندگان کنترل شود. این نمایشگرها که از نوع ال ای دی هستند به استفاده کننده امکان بررسی وضعیت دم شدن قهوه و همچنین استفاده از تایمر را می دهد. ضمن اینکه خاموش شدن اتوماتیک دستگاه نیز روی این نمایشگر ها مشخص خواهد بود. علاوه بر کاربردی که این نوع نمایشگرها دارند باید به زیبایی نمایشگرهای تعبیه شده روی قهوه ساز نیز اشاره کرد.

خرید قهوه سازفیلتر آب قهوه ساز

یکی از مزیت هایی که قهوه سازهای مدرن دارند این است که از فیلتر آب بهره می برند. با استفاده از این فیلتر دیگر نگرانی بابت کلر آب و یا مزه بد آن نخواهید داشت. این نوع فیلترها به صورت خودکار آب را تصفیه کرده و هر گونه بوی بد و یا گرد و غبار موجود در آب را از بین می برند تا در نهایت قهوه دم شده طعم و بوی عالی داشته باشد. بنابراین حتما در هنگام خرید قهوه ساز از وجود فیلتر آب در آن اطمینان حاصل کنید.

قابلیت آسیاب قهوه

این ویژگی جزو آپشن های خاص یک قهوه ساز به شمار می رود و تعداد کمی از قهوه سازهای موجود در بازار چنین قابلیتی را دارند. در واقع وجود آسیاب قهوه باعث می شود که میزان مناسب قهوه جهت دم کردن آن فراهم شده و در نتیجه قهوه خوش طعم تری را داشته باشید. اگر می خواهید قهوه سازتان قابلیت آسیاب قهوه را نیز داشته باشد باید بیشتر خرج کنید.

فشار بخار قهوه ساز

فشار بخار مناسب نیز از دیگر ویژگی هایی است که یک قهوه ساز خوب باید داشته باشد. فشار بخار کافی دستگاه باعث خواهد شد که به راحتی بتوانید خامه یا کف مورد نظر خودتان را تهیه نمایید. اگر این فشار بخار به اندازه کافی نباشد باعث ایجاد طعم نه چندان مطلوب در قهوه خواهد شد.

خدمات پس از فروش قهوه ساز

مورد آخر که قصد داریم به آن بپردازیم مربوط به خدمات پس از فروش و تعمیر قهوه ساز می باشد. با توجه به حساس بودن دستگاه های قهوه ساز احتمال اینکه این دستگاه ها دچار مشکل شوند وجود دارد و به همین علت خدمات تعمیر قهوه ساز حائز اهمیت است. سعی کنید برندهایی را خریداری کنید که خدمات تعمیر قهوه ساز آنها به خوبی در داخل ایران پشتیبانی شود. ضمن اینکه بهتر است از خریداری هر نوع قهوه سازه بدون گارانتی معتبر خودداری کنید.

مطالب مرتبط