نکات مهم در تعمیر ماشین لباس شویی

ماشین لباس شویی جزو مهم ترین و گران ترین وسیله خانه های امروزی به حساب می آید، به همین سبب نگهداری از این وسیله بسیار مورد توجه بوده و در صورت بروز نقص فنی در این وسیله تعمیر ماشین لباس شویی جزو اولویت های مهم هر خانه محسوب می شود.

با وجود پیشرفته شدن ماشین های لباس شویی امروزی تعمیر آن ها کار هر کسی محسوب نشده و برای تعمیر باید به سیستم این ماشین ها تا حدود زیادی آشنایی داشته باشیم. اما نگهداری و مراقبت از این وسیله راحت بوده و با رعایت نکاتی ساده می توان از ماشین های لباس شویی تا سالهای سال بدون بروز مشکل خاصی استفاده نمود، به همین سبب در ذیل به نکات مهمی که خیلی از افراد رعایت نمی کنند و این نکات سبب بروز خرابی های ماشین لباس شویی می باشد، اشاره می کنیم.

نکات مهم در هنگام استفاده از ماشین لباس شویی

یکی از مشکلات رایجی که برای ماشین های لباس شویی پیش می آید و افراد زیادی برای تعمیر به تعمیرگاه مراجعه می کنند، شکستن دنده های چرخ دنده ی ماشین لباس شویی می باشد. اگر خانم خانه دار قبل از کار کردن با ماشین لباس شویی با اصول کار با این وسیله آشنایی پیدا کند، هیچگاه چنین اتفاقی برای ماشین لباس شویی نمی افتد. بیشتر شکستگی های دنده چرخ دنده به سبب حرکت دادن ولوم تایمر در خلاف جهت عقربه های ساعت می باشد. پس در هنگام چرخاندن ولوم تایمر دقت لازم را به عمل آورید تا با این مشکل مواجه نشوید.

همیشه نباید منتظر ماند تا برای ماشین لباس شویی اتفاقی بیفتد و پس از آن به تعمیرگاه لوازم خانگی مراجعه شود. این را همیشه در نظر داشته باشید که تعمیرکاران لوازم خانگی به منزله ی پزشکانی می باشند که وضعیت ماشین لباس شویی را می توانند کنترل کنند. بگذارید با ذکر مثالی این مطلب را برای شما روشن کنم، ماشین لباس شویی هر چند ماه یکبار نیاز به رسوب زدایی و تعویض فیلتر پیدا می کند، رسوب زدایی ماشین لباسشویی برای خانم های خانه دار کار ساده ای است و با یک سرچ کوتاه در اینترنت می توانند، آن را فرا بگیرند. اما تعویض فیلتر ماشین لباس شویی نیاز به حضور تعمیر کار دارد، تعویض فیلتر زمانی صورت می گیرد که جرم های زیادی در آن انباشته شده باشند. تعویض فیلتر باعث می شود تا ماشین  لباس شویی با قدرت و توان بیشتری اقدام به شست و شوی لباس های شما نماید.

تعمیر ماشین لباس شویی
تعمیر ماشین لباس شویی

دقت به حجم ماشین لباس شویی در هنگام شست و شو امری مهم و ضروری می باشد، زیرا اگر لباس های شما بیشتر از حد مجاز در ماشین لباس شویی قرار بگیرد، سبب عدم حرکت موتور ماشین می شود. اگر حجم لباس های شما کمتر از ظرفیت ماشین لباس شویی باشد، سبب وارد آمدن فشار به موتور ماشین شده و در صورت تکرار سبب آسیب رسیدن به موتور ماشین می شود، البته برخی از ماشین های لباس شویی جدید دارای برنامه ی کم بار می باشند که این موضوع برای آن ها صدق نمی کند.

باز نشدن درب ماشین یکی دیگر از مشکلات اساسی می باشد که در برخی موارد بدون نیاز به تعمیر کار قابل حل است اما در برخی موارد بدون وجود تعمیر کار این مشکل حل نمی شود.

اگر با این مشکل مواجه شدید قبل از تماس با تعمیر کار و یا مراجعه به تعمیر گاه مواردی را چک کنید:

  • شاید آب ماشین لباس شویی هنوز تخلیه نشده است، بنابراین یک بار دکمه ی drain را بزنید و مجددا امتحان کنید.
  • ماشین را از برق بکشید، چند دقیقه منتظر بمانید دوباره ماشین را به برق متصل نمایید، اگر درب باز نشد، این بار می توانید به تعمیرگاه مراجعه نمایید.

استفاده از عیب یاب هوشمند در ماشین لباس شویی

تولید لوازم خانگی هوشمند تحول عظیمی را در دنیای تکنولوژی ایجاد کرده اند. سیستم عیب یاب هوشمند موجود در این لوازم یکی از این تحولات عظیم است که سبب راحتی کار کاربران و تعمیر کاران شده است. با استفاده از این سیستم به راحتی می توان متوجه نقص فنی ماشین لباس شویی شد و اگر لازم شد خود آن را تعمیر کنیم و اگر از پس مشکل بر نیامدیم به تعمیرکاران خبره و ماهر مراجعه نماییم.

مطالب مرتبط