نکات بهداشتی استفاده از لباسشویی(قسمت دوم)

در مقاله قبل با نام نکات بهداشتی استفاده از لباسشویی(قسمت اول) به نکات بهداشتی مهم درباره استفاده از ماشین لباسشویی معرفی کردیم; که سطح سلامت و بهداشت خانه و خانواده تان را افزایش میدهد; در این مقاله به ادامه همین مطلب میپردازیم و نکات تازه ای رابیان میکنیم.

۱-  قرار دادن لباس های کثیف در لباسشویی

در بسیار از خانه ها لباس های کثیف در داخل لباسشویی جمع میشود; و بعد از چند روز شستشو میشوند; این یکی از اشتباه ترین و خطرناک ترین کارهایی است که میتوانید انجام دهید همانطور که در مقاله قبلی اشاره شد ، داخل محفظه لباسشویی به علت تاریکی و رطوبت بالا مکانی ایده آل برای رشد میکروب ها ، قارچ ها و باکتری هاست; با قرار دادن لباس های کثیف در همچین مکانی مطمئن باشید که تمام آنها آلوده خواهند شد; اگرچه ممکن است در بزرگسالان این کار نتیجه قابل توجهی نداشته باشد; اما در نوزادان و کودکان موجب حساسیت های پوستی و حتی بیماری های جدی تری میشود.

نکات بهداشتی استفاده از لباسشویی۲-  لباس های شسته شده را سریعا پهن کنید.

به علت مشغله زیاد و کمبود وقت بسیار پیش می آید که خانم های خانه دار لباس ها را در صبح داخل ماشین میگذارند; و آنها را عصر و بعد از بازگشت به خانه پهن میکنند; این کار علاوه بر اینکه چروک لباس ها را بیشتر کرده; و روند پوسیدگی آنها را تسریع میبخشد مهم تر از همه موجب رشد میکروب و باکتری در سطح آنها میشوند; که ممکن است موجب حساسیت های پوستی و دیگر بیماری ها شود.

۳-  شستشوی لباسشویی

بسیاری معتقدند به علت اینکه داخل محفظه لباسشویی با آب و پودر لباسشویی پر میشود کاملا تمیز است; و نیاز به شستشو جداگانه ندارد; اما این باور کاملا اشتباه است; اگر لاستیک و واشر محفظه را کمی کنار بزنید احتمالا با صحنه ای مواجه میشوید که غیر قابل تحمل است.

موادی سیاه و لجن مانند که بوی بسیار بدی هم میدهند در زیر لایه های پلاستیکی واشر جمع شده اند; و به مرور موجب پوسیدگی لباس ها و ایجاد سوراخ میشوند.

با رعایت نکات بالا میتوانید عمر دستگاه و لباس های خود را افزایش دهید; و سلامت خانواده خود را تضمین کنید.

مطالب مرتبط