چگونه نوار پلاستیکی درب یخچال و فریزر را تعویض کنیم:

شاید تا به حال این مشکل برای یخچال و یا فریزر شما رخ داده باشد; که خاصیت آهنربایی نوار پلاستیکی درب یخچال و یا فریزر کم شده و یا درب به خوبی بسته نمی شود; و یا این که زمان بسته بودن درب، یک درز کوچک میان نوار پلاستیکی و بدنه یخچال دیده می شود; در چنین شرایطی باید سریعا اقدام به تعویض نوار پلاستیکی درب یخچال و فریزر نمایید; چرا که این مشکل باعث می شود هوای گرم به داخل محفظه داخلی وارد شده و در نتیجه به منظور تولید هوای سرد در یخچال و یا فریزر لازم باشد; که موتور دستگاه بیشتر کار کند; با چنین شرایطی به مرور زمان به دلیل فشار زیاد به موتور و قطعات داخلی عمر دستگاه کم شده و موتور یخچال و یا فریزر خواهد سوخت.

 اما حتما این سوال برای شما پیش آمده است; که چگونه مطمئن شویم که خاصیت آهنربایی نوار پلاستیکی درب یخچال و فریزر کم شده است; برای این منظور چند راهکار وجود دارد که بیان خواهیم نمود:

۱- یک کاغذ و یا اسکناس را بردارید; بین بدنه یخچال و درب قرار داده و سپس درب را ببندید; حال سعی کنید که با کمترین فشار، این اسکناس را بکشید; اگر به راحتی برگه خارج شد یعنی خاصیت مغناطیسی نوار پلاستیکی کم شده ولی اگر اسکناس محکم نگه داشته شده بود از سلامت نوار لاستیکی دور درب مطمئن شوید.

۲- راهکار دیگر این است که زمانی که درب یخچال و فریزر بسته است دست خود را در نزدیکی قسمت نوار پلاستیکی ببرید; اگر حس کردید که سرما در حال خارج شدن است; یعنی نوار پلاستیی درب خراب شده و نشتی دارد.

یخچالچگونگی تعویض نوار پلاستیکی درب یخچال و فریزر:

پس از این که مطمئن شدید خاصیت آهنربایی نوار پلاستیکی درب یخچال و یا فریزر کم شده و نیاز به تعویض دارد; باید در اولین فرصت ممکن اقدام به این عمل کنید; چرا که هر لحظه که بگذرد به دلیل فشار زیاد به موتور، عمر دستگاه کم خواهد شد; برای این منظور باید به صورت زیر عمل نمود:

۱- در اولین قدم باید برق یخچال و یا فریزر را که مشکل دارد قطع کنید; توصیه می شود به جای کشیدن پریزر دستگاه از برق، محافظ را قطع نمایید.

۲- اگر لبه نوار پلاستیک درب را بالا بیرید چند عدد پیچ در این قسمت مشاهده خواهید کرد; هر چه پیچ و یا گیره در این قسمت دیده می شود را باز کنید تا نوار آزاد شود.

۳- گاهی ممکن است که علت کم شدن خاصیت مغناطیسی نوار پلاستیکی درب یخچال و فریزر، کثیف بودن بیش از حد آن باشد; لذا در این صورت با آب ولرم و مایع بشویید; اما اگر از تمیز بودنش مطمئن هستید در این صورت باید نوار جدید استفاده شود.

۴- زمانی که قرار است دوباره نوار پلاستیکی قبلی و یا جدید را بر روی درب یخچال و یا فریزر نصب کنید; توصیه می کنیم قبل از این کار ابتدا به منظور افزایش خاصیت عایق بودن نوار پلاستیکی و همچنین جلوگیری از پاره شدن نوار، دور درب را وازلین و یا گریس بزنید.

۵- سپس در نهایت پیچ های نوار پلاستیکی درب یخچال و فریزر را به گونه ای ببندید که نه شل باشد و نه سفت; که منجر به پارگی نوار شود.

مطالب مرتبط