نمایندگی تعمیر و عیب یابی ماشین ظرفشویی

فراز پشتیبان، برترین نمایندگی تعمیر و عیب یابی ماشین ظرفشویی در تهران است. این مرکز با ارائه ضمانت در برابر خدماتی که به مشترکین خود می دهد و همچنین استفاده از قطعات فابریک و اصل توانسته است اعتماد و رضایت آنان را بدست آورد.

تعمیر و عیب یابی ماشین ظرفشوییسوالات متداول در رابطه با تعمیر و عیب یابی ماشین ظرفشویی

  • ماشین ظرفشویی ظرف ها را به خوبی نمی شوید

علت: از شوینده خوبی برای شستشوی ظرف ها استفاده نشده است. آبریزی ماشین ظرفشویی به صورت کامل انجام نمی شود.

  • ماشین ظرفشویی آب را کامل تخلیه نمی کند

علت: پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی مشکل پیدا کرده است.

  • ماشین ظرفشویی روشن نمی شود

علت: سیستم برقی دستگاه با مشکل مواجه است. موتور ماشین ظرفشویی یا برد آن مشکل دارد.

  • کلید های ماشین ظرفشویی کار نمی کنند

علت: برد الکتریکی ماشین ظرفشویی دارای نقص است.

  • لکه های روی ظروف کامل پاک نمی شوند

علت: از شوینده مناسبی استفاده نشده است. برنامه ریزی ماشین ظرفشویی اشتباه و غلط است.

پاسخ کامل نمایندگی تعمیر و عیب یابی ماشین ظرفشویی به برخی سوالات فنی

  1. تعمیر و عیب یابی ماشین ظرفشوییظرفشویی عملیات شستن ظروف را به خوبی انجام نمی دهد.

در تمیز شسته شدن ظروف فشار و سختی آب نقش زیادی دارد. بدین منظور برای شسته شدن ظرف ها فشار آب باید حتما به میزان مشخصی باشد. اگر تمیز شسته نشدن ظرف ها ناشی از مشکل فشار آب باشد، باید ابتدا شیر آب و تمام دستگاه هایی که از آب استفاده می کنند مثل ماشین لباسشویی را قطع کرد. بعد شیر آب گرم را باز کنید و در یک ظرف نیم گالنی بگیرید اگر طی ۱۴ ثانیه ظرف پر از آب نشود شما متوجه خواهید شد که مشکل از فشار آب می باشد.

  1. ماشین ظرفشویی آب را به خوبی تخلیه نمی کند.

در چنین مواردی مشکل می تواند از پمپ ماشین ظرفشویی باشد. در این صورت شما باید پمپ را چک کرده تا احیانا مسدود نباشد. در صورت مسدود بودن باید تمیز شود و اگر آسیب دیده باشد باید با یک پمپ جدید تعویض گردد. البته فراموش نکنید که این مشکل در صورتی که شیلنگ تخلیه آب پیچ خورده یا مسدود شده باشد نیز پیش می آید، در نتیجه آن را باید چک کنید.

  1. ماشین ظرفشویی روشن نمی شود.

برای حل شدن این مشکل باید ابتدا پریز ماشین ظرفشویی را بررسی کنید که آیا اتصال برق درست است یا خیر. باید درب ماشین ظرفشویی را نیز چک کنید که درست بسته شود. در صورتی که میکروسوئیچ درب معیوب باشد ماشین ظرفشویی روشن نمی شود.

اهمیت به فیوز حرارتی ماشین ظرفشویی نیز بسیار مهم است. در واقع این فیوز به نوعی طراحی شده است که در صورت بالا بودن میزان حرارت نمی گذارد دستگاه روشن شده و شروع به کار کند.

  1. عدم کارکرد کلید های ماشین ظرفشویی

زمانی که کلید ها درست کار نمی کنند برد الکتریکی دستگاه دارای مشکل است. برای رفع این مشکل باید با نمایندگی تعمیر و عیب یابی ماشین ظرفشویی ارتباط برقرار کرد.

  1. وجود لکه بر روی ظرف

در صورتی که از پودر مناسب برای شستشوی ظروف استفاده نشود، یا بیش از اندازه کافی پودر یا قرص ماشین استفاده شود موجب خواهد شد که لکه ها بر روی ظروف باقی بمانند. برنامه ریزی اشتباه ماشین ظرفشویی نیز یکی دیگر از علل وجود لکه بر روی ظروف می باشد.

مطالب مرتبط