نصب یخچال ساید بای ساید بوش مدل kag90ai204

نصب و راه اندازی یخچال ساید بای ساید موضوعی مهم در بهبود عملکرد یخچال می باشد. در این مطلب قصد داریم تا به طور تخصصی در مورد نصب و راه اندازی یخچال ساید بای ساید بوش مدل kag90ai204 صحبت کنیم.

آموزش نصب یخچال ساید بای ساید بوش مدل kag90ai204

اولین کاری که باید بکنید این است که یخچال ساید بای ساید را در محل مورد نظر قرار دهید. بین یخچال و دیوار باید چیزی حدود ۱۰ الی ۳۰ سانتی متر فاصله وجود داشته باشد تا جریان هوا در اطراف و پشت یخچال وجود داشته باشد.

یخچال ساید بای ساید را نباید در کنار لوازمی که تولید حرارت می کنند قرار داد. این وسایل شامل اجاق گاز، بخاری، سماور، آبگرمکن و رادیات می شود. هرگز بعد از جابه جایی یخچال آن را به برق نزنید و اجازه دهید که چند ساعت بگذرد.

یخچال ساید بای ساید

یک موضوع بسیار مهم در مورد نصب یخچال ساید بای ساید مربوط به تراز کردن آن می شود. در صورتی که یخچال ساید بای ساید شما تراز نباشد این موضوع باعث ایجاد مشکل در سیستم یخچال فریزر شده و از کارایی آن خواهد کاست.

تراز بودن یخچال فریزر ساید بای ساید باعث جلوگیری از لرزش آن شده و همینطور در رابطه با باز و بسته شدن درب یخچال و کارکرد بهینه موتور یخچال موثر خواهد بود. بنابراین باید تراز کردن یخچال را بسیار جدی بگیرید.

تراز کردن یخچال فریزر ساید بای ساید به وسیله دو پایه مخصوص که در جلوی یخچال فریزر قرار گرفته انجام می گیرد. در ابتدا باید شبکه ای که در زیر یخچال وجود دارد را از آن جدا نمایید که معمولا با چند پیچ به یخچال متصل شده و باز  کردن آن کاری ساده است.

در پشت این شبکه پایه هایی را مشاهده خواهید کرد که برای تنظیم یخچال در نظر گرفته شده است. برای تراز کردن یخچال تنهای کافی است که این پایه ها را به طرفین بچرخانید تا کاملا تنظیم شود.

احتمال برای انجام این کار به کمک یک نفر دیگر هم نیاز پیدا خواهید کرد تا یخچال ر به سمت عقب خم کند و شما با سهولت بیشتری به پایه های تنظیم یخچال دسترسی داشته باشید.

در برخی یخچال ها به جای پایه های تنظیم از غلتک هایی استفاده شده که دارای یک پیچ تنظیم هستند و با سفت و شل کردن آن می توان یخچال فریزر را تراز کرد.

ممکن است کار تراز کردن یخچال فریزر مدتی طول بکشد و نیاز باشد که ما چندین باز کار تنظیم پایه ها را انجام دهید تا به یک تراز ایده آل برای یخچال ساید بای ساید برسید.

بنابراین در انجام تراز یخچال باید صبر و حوصله کافی را  داشته باشید.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که به طور معمول جلوی یخچال فریزر باید اندکی (حدود ۶ الی ۱۲ میلی متر) بالاتر از پشت آن باشد. در واقع باید یخچال فریزر شیب اندکی را به شمت عقب داشته باشد تا کارکرد بهتری را ارائه کند.

در چنین حالتی درب های یخچال فریزر ساید بای ساید به راحتی بسته شده و نیازی به نیروی مضاعف برای بستن آنها نخواهد بود.

یخچال ساید بای ساید

نصب یخچال ساید بای ساید بوش مدل kag90ai204 توسط متخصص

با توجه به اینکه نصب و راه اندازی یخچال ساید بای ساید حساس بوده و باید با دقت زیاد انجام شود پیشنهاد می کنیم که از مراکز سرویس وتعمیر یخچال ساید بای ساید کمک بخواهید. وجود افراد متخصص و باتجربه در مراکز تعمیر یخچال ساید بای ساید باعث می شود که این افراد بتوانند در کمترین زمان یخچال ساید بای ساید شما را نصب کرده و آن را در حالت تراز قرار دهند.

مطالب مرتبط