نصب ماشین ظرفشویی ال جی مدل d1452wf

یکی از مهم ترین موضوعاتی که در مورد هر نوع لوازم خانگی وجود دارد مربوط به فرآیند نصب و راه اندازی آن می شود. از جمله لوازمی که نصب و راه اندازی آن حائز اهمیت می باشد ماشین ظرفشویی است. از همین رو تصمیم گرفتیم که در این مقاله نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی ال جی مدل d1452wf را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم.

مراحل نصب ماشین ظرفشویی ال جی مدل d1452wf

قبل از اینکه به توضیح مراحل بپردازیم لازم به ذکر است که این روش نصب و راه اندازی برای مدل های دیگری از ماشین ظرفشویی ال جی از جمله KD-E701NW، KD-E702NT، D1451W و… نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

ماشین ظرفشویی ال جیآماده سازی محل نصب ماشین ظرفشویی ال جی مدل d1452wf

اولین کاری که باید در مورد نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی ال جی مدل d1452wf انجام دهید این است که محل نصب را که احتمالا روزنه کابینت است آماده نمایید. برای اینکه اتصال ماشین ظرفشویی به لوله آب و فاضلاب به سهولت انجام بگیرد بهتر است که محل نصب را جایی در نزدیکی سینک ظرفشویی انتخاب نمایید. برای اینکه تخلیه آب ماشین ظرفشویی به درستی انجام بگیرد فاصله بین دستگاه و سینک ظرفشویی باید کمتر از ۳ متر باشد. در ضمن به این نکته توجه داشته باشید که اگر در اطراف ماشین ظرفشویی هر نوع چوب فاقد رنگ وجود دارد باید با رنگ ضد آب پوشش داده شود زیرا در غیر این صورت رسیدن آب به چوب باعث باد کردن آن خواهد شد.

فرآیند سیم کشی در نصب ماشین ظرفشویی ال جی مدل d1452wf

قبل از هر کاری ابتدا فیوز برق خانه یا آشپزخانه را قطع نمایید و از وسایلی مانند سیم سیار استفاده نکنید. برق ماشین ظرفشویی به لحاظ ولتاژ باید مطابق با چیزی باشد که در دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی آمده است. ماشین ظرفشویی باید دارای پریز برق جداگانه و مجهز به سیم اتصال به زمین باشد. پریزی که قرار است سیم برق ماشین ظرفشویی به آن متصل شود باید فاصله ای حدودا یک متری با ماشین ظرفشویی داشته باشد و این پریز نباید در جلوی ماشین لباسشویی باشد بلکه باید در کناره آن قرار گرفته باشد. دوشاخه دستگاه نیز بهتر است که به اتصال زمین اصولی مجهز باشد.

ماشین ظرفشویی ال جیقرار دادن ماشین ظرفشویی در داخل کابینت

ابتدا باید پایه های ماشین ظرفشویی را به درستی تنظیم نمایید تا به ارتفاع مد نظرتان برسد. تراز شدن ماشین ظرفشویی موضوع بسیار مهم و حساسی است که نباید از آن غافل شوید. در این مرحله باید ماشین ظرفشویی را به آرامی به داخل کابینت سر دهید. حتما دقت نمایید که شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی در زمان سر دادن به داخل کابینت کشیده یا تا نشود.

اتصال شلنگ های ماشین ظرفشویی

در این مرحله باید شلنگ های آب و تخلیه ماشین ظرفشویی را نصب کنید. اگر متوجه شدید که قسمت انتهایی شلنگ در لوله تخلیه سفت نشده می توانید از یک رابط پلاستیکی استفاده نمایید. دقت کنید که این رابط پلاستیکی باید در برابر حرارت و همچنین مواد شوینده مقاومت بالایی داشته باشد. در نهایت شلنگ آب را به لوله آب متصل کرده و آب را باز کنید تا جرم های موجود در لوله تمیز شوند. دستگاه را کاملا تست نمایید تا نشتی نداشته باشد . همچنین می توانید برای پیشگیری از بروز نشتی از نوارهای تفلون نیز استفاده کنید.

 نصب ماشین ظرفشویی ال جی مدل d1452wfتوسط متخصص

اگر شما در فرآیند نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی چندان تجربه ای ندارید به هیچ وجه خودتان اقدام به انجام این کار نکنید. نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی یک موضوع تخصصی است که بهتر است به مراکز معتبر در زمینه سرویس و تعمیر ماشین ظرفشویی سپرده شود. مراکز سرویس و تعمیر ماشین ظرفشویی از طریق تکنسین های مجرب اقدام به نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی شما خواهند کرد. فراز پشتیبان یکی از این مراکز معتبر در زمینه نصب، راه اندازی، سرویس و تعمیر ماشین ظرفشویی می باشد.

مطالب مرتبط