نحوه استفاده صحیح از یخچال و فریزر

در استفاده از هر وسیله برقی خانگی توجه داشته باشید که نحوه استفاده از آن بر طول دستگاه تاثیر خواهد گذاشت. به عنوان نمونه حتی اگر شما بهترین برند یخچال و یا فریزر را انتخاب نمایید ولی نحوه استفاده صحیح از یخچال و فریزر را ندانید شک نکنید که در مدت کوتاهی وسیله شما خراب شده و یا نیاز به تعمیر و در بدترین حالت نیاز به تعویض وسیله ضرورت می یابد. به همین دلیل لازم است که بر اصول استفاده از یخچال فریزر مسلط باشید تا خودتان مسبب خرابی آن ها نشوید:

اصول راه اندازی یخچال و فریزر را رعایت کنید.

۱- در زمان خرید یخچال و فریزر حتما از نماینده برند معتبر بخواهید که برای راه اندازی مراجعه کند چون چنین فردی با احتیاط این عمل را انجام داده و مطمئن هستید که بی تجربگی شما منجر به خرابی وسیله نو نمی شود.

۲- حتما برای یخچال و فریزر خود از محافظ برقی استفاده کنید. چرا که به هر حال ولتاز برق خانه در طول روز مدام کم و زیاد م شود که این تغییر ولتاژ منجر به آسیب به یخچال و فریزر و سوختن موتور خواهد شد. لذا محافظ با ایجاد تعادل در ولتاژ برقی باعث می شود که جریانی یکنواخت به یخچال و فریزر برسد.

۳- یخچال و فریزر باید به صورت تراز قرار گیرند; در غیر این صورت فشار زیادی به موتور وسیله وارد شده و حتی ممکن است منجر به سوختن موتور شود.

۴- فاصله قسمت پشتی یخچال و فریزر را دیوار رعایت کنید تا جریان هوا در اطراف یخچال و فریزر وجود داشته باشد و موتور داغ نکند. این جریان هوا برای تعادل دمای موتور به ویژه در تابستان اهمیت زیاید دارد.

یخچال و فریزربه چیدمان صحیح مواد غذایی در یخچال و فریزر اهمیت دهید.

۱- با توجه به این که در یخچال و فریزر از بالا به پایین دمای محفظه داخلی سردتر می شود لذا در قسمت پایین باید موادی قرار بگیرد که نیاز به انجماد بیشتر داشته و در بالا موادی را قرار دهید که به سرمای زیاد نیاز ندارد. برای مثال اگر شما غذایی که می دانید سریعا فاسد می شود را د قفسه بالایی قرار دهید نه تنها انرژی زیادی برای سرد شدن آن ماده غذایی مصرف می شود بلکه سریعا هم فاسد خواهد شد در نتیجه محفظه داخلی یخچال به مرور زمان میکروبی می شود.

۲- درب یخچال کمترین میزان سرما را دارد و در نتیجه باید در این قسمت موادی من جمله نوشیدنی ها، مربا و… قرار گیرد چرا که نیازی به سرمای زیاد ندارند.

از بوگیر شدن محفظه داخلی یخچال و فریزر جلوگیری کنید.

۱- یخچال و فریزر را با فاصله زمانی منظم تمیز کنید تا هم فضای داخلی آن میکروبی نشده و هم این که بو گیر نشود.

۲- همیشه وضعیت یخچال یا فریزر را بررسی کنید تا اگر میوه، سبزی، غذا و.. در حال فساد و تولید بو هستند سریعا از یخچال خارج گردند. توجه داشته باشید که در صورتی که یخچال فریزر بو گیر شوند، رفع این بو سخت بوده و ممکن است نیاز به تعویض وسیله باشد.

۳- همیشه از مواد بو گیر صنعتی و یا موادی من جمله جوش شیرین و… در یخچال استفاده شود تا بوهای مختلف از مواد غذای مختلف موجود در بخچال را جذب نماید.

مطالب مرتبط