۵ مکان مناسب در منزل برای قرار دادن یخچال

در یک روز خوب، من به خانه یکی از دوستانم رفتم. او اطراف خانه را به من نشان داد و من از دیدن طراحی آشپزخانه زیبای او واقعا تحت تأثیر قرار گرفتم. با سکوهای گرانیتی زیبا که هماهنگ با رنگ قفسه ها بودند و ظروف هنری  فوق العاده در کابینت های شیشه ای، تمام جنبه های آشپزخانه او بسیار جذاب بود!

اما بعد از این ها توجه من به شئ غول پیکر و بزرگی که بر روی تمام قطعات ریز و درشت اطرافش به طور کامل غلبه داشت، جلب شد؛  آن شئ یخچال بود!
او آخرین مدل یخچال فریزر با سه درب و تجهیزات کامل مانند آب سرد کن و یخ ساز را تهیه کرده بود. با این وجود، برای من بسیار عجیب بود که چطور یک یخچال به تنهایی می تواند کل یک فضا را اینگونه اشغال کند!
هر چند که او دقیقا رنگ یخچال را متناسب با سایر قسمت های آشپزخانه انتخاب کرده بود اما مکان قرار دادن یخچال واقعا نامناسب بود.

اگر شما هم احساس می کنید که یخچال و یا هر وسیله الکترونیکی که در دسترس بودن زیادی آن خیلی هم ضروری نیست، نباید زیاد مورد استفاده قرار گیرند؛ در اینجا چند پیشنهاد برای مکان قرار دادن آن ها ارائه می کنیم.

باید راه هایی برای کاهش استفاده و اهمیت آن ها وجود داشته باشند، در حالی که به کارایی آن ها نیز واقف هستیم.

 

۱. قرار دادن یخچال در داخل قفسه های آشپزخانه:

با ایده های مدرنی که در طراحی داخلی به وفور در بازار یافت می شوند، می توانید یخچال خود را با محیط یکپارچه کنید. با این روش آن ها با دکوراسیون آشپزخانه کاملا ترکیب شده و هرگز بیش از حد در دید نخواهند بود.

آشپزخانهاگر برآوردی از بودجه خود داشته باشید و در مورد چگونگی طراحی آشپزخانه تان یک ایده قوی و قطعی داشته باشید، یکپارچه کردن یخچال هرگز مشکل نخواهد بود.

می توانید یخچال را بین کابینت ها و یا در داخل آنها قرار دهید. با این روش آشپزخانه شما بسیار مرتب و شیک به نظر می رسد و به راحتی می توانید چندین کابینت را در اطراف یخچال نصب کنید تا کالاهای خشک را در مکانی قابل دسترس و مناسب نگهداری کنید.

۲. یک یخچال کوچک در اتاق خواب:
آشپزخانه

آیا از آن دسته افرادید که از اینکه نصف شب برای یک لیوان آب سرد از جا بلند شوند متنفر هستند و یا خوراکی خوردن در نیمه های شب عادت شما شده است؟

چرا یک یخچال در اتاق خواب خود نداشته باشید؟ با این کار لازم نیست از اتاق خارج شده و در تاریکی به دنبال راه رسیدن به آشپزخانه بگردید.

یخچال در اتاق شما می تواند در داخل کمد کوچکی نصب شود. این کار زمان و انرژی شما را ذخیره خواهد کرد. همچنین اگر یک نوزاد در خانه دارید، قرار دادن یخچال در اتاق بسیار کارا خواهد بود.

 

۳. یخچال زیر سکوی آشپزخانه:
آشپزخانه

اگر در یک آپارتمان یا سوئیت کوچک زندگی می کنید و آشپزخانه جداگانه ندارید، فضای زیادی را برای داشتن یک یخچال بزرگ هدر ندهید.
در عوض، یخچال را در زیر سکوی آشپزخانه نصب کنید.

این کار به شما کمک می کند که تمام نیازهای آشپزخانه خود را در یک مکان نگه دارید و آپارتمان شما مرتب، تمیز و بزرگ به نظر برسد.

 

۴. پیشخوان کشویی:

یخچال و فریزرهای کشویی یک ایده جدید و نوآورانه در طراحی آشپزخانه هستند و با سرعت زیادی محبوب شده اند.

 

این ایده یک تغییر کارا و پر طرفدار در طراحی درب یخچال و فریزرهای معمولی است. شما می توانید کشوهای کمتر یا بیشتری، بسته به شرایط خانه خود داشته باشید.
نکته جالب توجه این است که استفاده از این کشوها و رسیدگی و مرتب کردن آن ها بسیار آسان است.

و البته بهترین نکته این است که دیگر هیچ کدام از کیک ها و پودینگ ها و میوه های مورد علاقه شما خارج از دسترس نیستند و در پشت مواد غذایی تازه تر، پنهان و خراب نمی شوند.

 

۵. قرار دادن یخچال در اتاق غذا خوری:
آشپزخانه

ممکن است شما بگویید، خب، چه اتفاق جدیدی می افتد؟ اما این تکنیک معمولی می تواند به راحتی فضای آشپزخانه شما را بزرگتر کند.
تصور کنید برای شام تعداد زیادی مهمان دارید. مطمئنا می توانید چند نفر را در داخل و اطراف درب باز یخچال و یا در انتظار برای بسته شدن درب آن برای عبور از آشپزخانه تصور کنید.

یخچال را در خارج از آشپزخانه قرار دهید و مطمئن شوید مدلی که خریداری می کنید با دکور اتاق غذا خوری شما هماهنگ است.


برای هر خانه ای، بزرگ یا کوچک، زندگی کردن بدون یخچال بسیار دشوار خواهد بود؛ اما اطمینان حاصل کنید که یخچال برای خنک کردن مواد غذایی استفاده شود و نه به عنوان یک قفسه برای به نمایش گذاشتن اشیاء.

در یک خانه معمولی در هند، اغلب می توانید دستور غذاهای قدیمی، خودکار، دارو، کوزه و بطری های نوشیدنی را در بالای یخچال پیدا کنید.
این کار ارزش این وسیله گران قیمت را کم می کند و باعث می شود فضای ناهار خوری و آشپزخانه بسیار خسته کننده و نازیبا به نظر برسد.

آشپزخانه و محل غذا خوری خود را به زیبایی طراحی کنید، بهترین مکان را برای قرار دادن یخچال خود پیدا کنید و بگذارید همه شهر از سلیقه شما صحبت کنند!!

مطالب مرتبط