ملاحظات ضروری برای قراردادن یخچال بیرون منزل

همیشه نباید یخچال را درون منزل قرار دهید. در کابین، بیرون اتراق گاه یا در حیاط نیز می توان یخچال را قرار داد تا نیازهای شما را به خوبی مرتفع کند.

قراردادن یخچال بیرون منزل نیاز به ملاحظاتی دارد که باید انجام دهید اما با این حال کارچندان زیادی هم نمی خواهد. قراردادن یخچال بیرون منزل ممکن است مصرف انرژی آن را بیشتر کند اما باز هم می توان کارهایی انجام داد تا میزان مصرف برق را بهینه سازی کرد.  قراردادن یخچال بیرون منزل

ژنراتور یا خروجی الکتریکی

اگر می خواهید یخچال را بصورت موقت بیرون خانه و در فضای آزاد قرار دهید می توانید با یک ژنراتور به آن برق رسانی کنید. این کار برای اتراق گاه ها و سایر مکان هایی که کمتر به آن جا می روید بسیار عالی است.

استفاده از ژنراتور شاید هزینه ی بیشتری از وصل کردن برق مستقیم داشته باشد ولی قرار نیست که مدام از آن استفاده کنید. مشکلی که استفاده از ژنراتور ایجاد می کند این است که مواد غذایی که امکان خراب شدن زودهنگام آن ها وجود دارد را به هنگام قطع کردن برق نباید در یخچال نگه داشت.

کلا استفاده از الکتریسیته، روش تمیز و ارزانی برای لوازم خانگی بزرگ مانند یخچال است.

اگر می خواهید یخچال را برای همیشه بیرون منزل بگذارید آن را نزدیک به یک پریز برق قرار دهید و اگر این امکان وجود نداشت از یک سیم قوی و مقاوم برای برق رسانی به آن استفاده کنید.

قراردادن یخچال بیرون منزلکارایی

با هر میزان مصرف برقی که دارید باید در آن صرفه جویی کنید. درست است که یخچال بزرگترین مصرف کننده انرژی در منزل نیست، اما باز هم سهم خود را مصرف می کند.

درجه درون یخچال را تا میزانی که برای شما مناسب است پایین بیاورید. اگر مواد غذایی مانند شیر، تخم مرغ یا گوشت خام که زود خراب می شوند را در یخچال قرار نمی دهید، نیازی نیست که درجه یخچال را خیلی بالا ببرید.

یخچال را زیر نور مستقیم خورشید قرار ندهید تا واحد سرد کننده مجبور نباشد بیش از حد کار کند. اگر برای مدتی نمی خواهید از یخچال استفاده کنید آن را از برق بکشید.

نگهداری

قراردادن یخچال بیرون منزل نیاز به کمی مراقبت برای نگهداری هم دارد. از آنجا که یخچال بیرون خانه قرار دارد و در برابر عوامل محیطی است باید به صورت مرتب اطراف پمپ یخچال که تهویه انجام می شود را پاک کنید. از انباشت شدن گرد و خاک هم جلوگیری کنید تا عمر مفید یخچال کم نشود.

همچنین یخچال را خشک نگه دارید تا از زنگ زدگی و صدمات احتمالی جلوگیری کنید. اگر فکر می کنید در اثر باران قسمت پایینی آن زیر آب خواهد رفت حتما یخچال را کمی مرتفع تر قرار دهید. اگر پایین یخچال زیر آب برود امکان خرابی، زنگ زدگی و حتی برق گرفتگی وجود دارد.

یخچال های بیرون خانه

اگر خیلی روی قراردادن یخچال بیرون منزل اصرار دارید می توانید یخچال هایی را خریداری کنید که واقعا برای این کار طراحی شده اند. این یخچال ها از مواد مقاوم ساخته شده اند و در رنگ ها و اندازه های مختلف در دسترس هستند.

قیمت یخچال های بیرونی کمی بیشتر از سایر یخچال هاست ولی خیلی بهتر از یخچال های خانگی درفضای باز مقاوم خواهند بود.قراردادن یخچال بیرون منزل

آب و هوای خیلی سرد

اگر هوای بیرون کمتر از صفر درجه است می توانید یخچال را خاموش کنید، چون دمای بیرون پایین تر از دمای درون یخچال است. اگر چنین دمایی را زیاد و طولانی تجربه می کنید یخچال را در صورت امکان به درون منزل ببرید و یا چیزی دور آن بپیچید و عایق بندی کنید.

برای اینکه یخچال و کمپرسور آن از گرد و خاک در امان باشد پشت آن را به سمت دیوار قرار دهید. در آب و هوای بشدت شرجی، خیلی خشک و یا مدام خشک و سرد، درب یخچال و نوار پلاستیکی ممکن است بشکند یا خشک شود که نمی توان از آن جلوگیری کرد.

مطالب مرتبط