۶ مشکل و خرابی رایج ماشین های لباس شویی اتومات

با وجود راحتی و آسایشی که ماشین های لباس شویی اتومات برای ما به ارمغان آورده اند، اما دردسرهای خاص خودشون رو هم دارند. بله، مشکلات و خرابی های مکرر ناشی از عدم مراقبت درست از اون ها که هر از چند گاهی ما رو وادار به تعمیر ماشین لباس شویی اتومات می کنه. حالا باهم به چندتا از مشکلات و خرابی های رایج در ماشین های لباسشویی تمام اتومات می پردازیم.

ماشین لباس شویی اتومات۱. خراب شدن خشک کن ماشین لباس شویی

اگر ماشین لباس شویی اتومات شما، لباس ها رو درست خشک نمی کنه، باید به خراب شدن موتور خشک کن فکر کنیم. وظیفه ی این موتور هدایت و کنترل جریان آب مصرف شده ی هنگام شستشو، به خارج از ماشین لباس شوییه. اما در مواقعی که آب خشک کن اونقدر کند و آروم حرکت میکنه که نمی تونه از ماشین لباس شویی خارج بشه، به احتمال زیاد مقدار زیادی آشغال و پرز لباس و چربی و… جلوی خروجی آب رو مسدود کرده.

ماشین لباس شویی اتومات۲. ماشین لباس شویی اصلا نمی چرخه

در ماشین های لباس شویی اتوماتی که سیستم نیروشون از بالای ماشینه و یا به عبارتی top load هستن، این مشکل به وفور دیده میشه. در این مواقع به احتمال زیاد سنسوری که به ماشین لباس شویی فرمان بسته شدن درب و شروع شستشو رو می ده دچار نقص فنی شده. این مشکل یا به دلیل تجمع کربنه و یا نیاز به تنظیم مجدد سنسور وجود داره. دلیل دیگه ی این مشکل می تونه خرابی و ایراد در سنسور وزن ماشین لباس شویی باشه، که در این مورد نیاز به تعمیر ماشین لباس شویی اتومات وجود داره و سنسور وزن باید تعویض بشه.

ماشین لباس شویی اتومات۳. صدای بوق و ظاهر شدن علامت خطا در صفحه ی نمایش ماشین لباس شویی

متاسفانه در این مورد هم باز نیاز به تعمیر ماشین لباس شویی دارید، این صدا و این علامت ها نشون دهنده ی اینه که یکی از اجزای داخلی ماشین لباس شویی دچار مشکل و خرابی شده. هر قسمتی از ماشین لباس شویی خراب شده باشه، کدها و علامت هایی مخصوص و مربوط به اون روی صفحه ی نمایش نشون داده میشه که خب این علامت ها توی همه ی ماشین های لباس شویی اتومات شبیه به هم نیستن و هر کارخونه و نمایندگی علامت های متفاوتی رو برای ماشین لباس شویی تولیدی خودشون انتخاب می کنن. برای اطلاع دقیق باید به دفترچه ی راهنمای ماشین لباسشویی یه سری بزنید یا اگه دفترچه رو گم کردید با نمایندگی رسمی تعمیرات ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

۴.ماشین لباس شویی موقع کار کردن خیلی می لرزه

ماشین لباس شویی اتوماتدر این مورد معمولا نیازی به تعمیر ماشین لباس شویی اتومات وجود نداره و به احتمال زیاد مشکل لرزش ماشین به خاطر عدم تعادل و بالانسه. که خب باید سریع بالانسش کنید. برای این کار خیلی راحت می تونید پیچ های تنظیمی که زیر ماشین لباس شویی قرار داره رو تنظیم کنید تا ماشین لباس شویی به حالت تعادل و سکون برسه. اگر ماشین لباس شویی اتومات شما از این پیچ ها نداشت، می تونید یه پایه با پیچ های قابل تنظیم بخرید و ماشین لباس شویی رو روی اون قرار بدید. اگر همه ی این کارها رو انجام دادید و از صاف و افقی بودن سطح زیر ماشین لباس شویی مطمئن شدید، اما لرزش ها همچنان ادامه داشت، بهتره داخل ماشین لباس شویی رو چک کنید و لباس هاتون رو بهتر و متعادل تر داخل ماشین بذارید، سنگین شدن یک سمت ماشین می تونه باعث ایجاد این لرزش ها بشه.

۵. صدای ماشین لباس شویی خیلی زیاده و اندازه ی موتور یه هواپیما صدا می ده.

خب در این مورد هم اگر شانس بیارید احتیاج به تعمیر ماشین لباسشویی اتوماتتون ندارید. سر و صدای زیاد ماشین لباس شویی ممکنه به خاطر گیر کردن اجسامی مثل سکه و سنجاق قفلی و دکمه و… بین فضای لگن و محفظه ی خارجی ماشین لباس شویی باشه. این اجسام خارجی موقع شستشو می رن اطراف هیتر ماشین و از اون جا به فضای داخلی ماشین لباسشویی بر می گردن. حواستون باشه که قبل از شستن لباس ها همه ی جیب ها رو خالی کنید، چون این اشیا می تونن باعث خراب شدن ماشین لباس شویی یا لباس هاتون بشن. اگر شانس باهاتون یار نباشه، سر و صدای ماشین لباسشویتون به خاطر خراب شدن و ساییده شدن یاتاقانه. که خب این مشکل ممکنه با روغن و روان کننده های دیگه برطرف بشه و اگر سر و صدای ماشین همچنان ادامه داشت، باید با نمایندگی رسمی تعمیرات ماشین لباسشویی تماس بگیرید تا یاتاقان رو عوض کنه.ماشین لباس شویی اتومات

۶. آب گیری ماشین لباس شویی خیلی کمه

اگر فشار آبی که داخل محفظه ی لباس شویی میشه یهو کم شد، احتمالا یا فیلتر ورودی آب به داخل ماشین لباس شویی دچار گرفتگی شده (این فیلتر روی لوله ی ورودی متصل به ماشین لباس شویی قرار داره)، یا موتور دریچه ی ورودی آب دچار مشکل و خراب شده که در هر دو صورت باز هم نیاز به تعمیر داره.

مطالب مرتبط