چگونه یک ماشین لباسشویی که دارای سروصدا است را تعمیر کنیم؟(قسمت ۵)

در قسمت اول ، دوم ، سوم و چهارم این مقاله به معرفی ۹ مورد از عوامل سروصدا در ماشین لباسشویی پرداختیم. در این مقاله به بررسی آخرین عوامل می پردازیم.

۱۰٫تعمیر ماشین لباسشویی برای بررسی چرخ‌دنده‌ها و گیره‌های جهت‌دار محرک

در هنگام تعمیر ماشین لباسشویی در حال ایجاد صدای قرچ قرچ یا خرد کردن استف و قسمت بالایی محرک به صورت هموار حرکت نمی‌کند; یا درواقع در جای خود مسدود شده است، بررسی چرخ‌دنده‌های محرک(همچنین معروف به گیره ) ایده خوبی است; اینها چرخ‌دنده‌های پلاستیکی محکم، شبیه به بادامک هستند; آنها در یک ردیف متناظر دندانه جای می‌گیرند; تا محرک را به یک سمت بچرخانند; و سپس آن را رها کنند تا به محرک این امکان را بدهند که به موقعیت اصلی‌اش بازگردد;

این بدان معناست که چگونه یک محرک دو جهته می‌تواند بالای سبد لباس‌ها را در یک جهت تکان دهد و سپس برگرداند; درحالیکه پایینی به یک جهت می‌چرخد و سپس به جهت دیگر می‌چرخد; عمل درگیرشدن و رهاشدن دندانه‌ها در نهایت آنها را به آرامی فرسوده می‌کند; و سپس نیمه‌ی بالایی سبد لباس‌ها به هیچ وجه تکان نخواهد خورد; به سادگی ماشین لباسشویی را از برق بکشید; بخش بالایی تکان‌دهنده را جدا کنید; و بررسی کنید که آیا دندانه‌های تکان‌دهنده به آرامی ساییده شده است و نیاز به تعویض دارد یا نه.

ماشین لباسشویی۱۱٫تعمیر ماشین لباسشویی در بررسی قطعه چنگک

آیا ماشین‌لباسشویی با بارگیری از بالا یک قطعه چنگک دارد؟ اگر ماشین لباسشویی در چرخه چرخاندن صدای خراش یا یک نویز بلند تولید کند، خیلی آهسته بچرخد تا اینکه تمام آب از لباس‌ها خارج شود; به هیچ وجه نچرخد، بوی سوختگی بدهد; یا زیر ماشین گرد عایق _که شبیه به تراشیدن است_ وجود داشته باشد، در آن مشکل وجود دارد; قطعه چنگک برای چفت کردن سبد لباس‌ها به محور ورودی انتقال طراحی می‌شود; بطوریکه سبد لباس‌ها می‌چرخد; ساییده شدن لایی‌ها به محفظه، و در نهایت باعث فرسودگی آنها می‌شود; شما می‌توانید ماشین لباسشویی را از برق بکشید; محفظه آن را جداکنید; موتور متحرک و سپس قطعه انتقال را بیرون آورید; و معمولا قطعه چنگک را زیر لگن بیرونی بصورت متصل به قطعه محرک سبد پیدا می‌کند; یک قطعه چنگک که ساییده شده و شکسته به نظر می‌رسد را تعویض کنید.

تغییرات کمی در ماشین های لباسشویی وجود دارد; برخی از جلو و برخی از بالا درب آنها باز می شود; اما تمام ماشین های لباسشویی دارای یک حمام بزرگ پرشده از آب هستند; که لباس ها را مخلوط می کنند و می چرخد تا آبکشی کند.
البته، علاوه بر این کاری های اصلی، آنها ممکن است دارای تنظیمات و کنترل های پیچیده باشند; جدیدترین انواع ماشین های لباسشویی شامل تایمر الکترونیکی هستند.

زمانی که یک ماشین لباسشویی جدید خریداری می کنید، اطمینان یابید که به گارانتی آن توجه کرده اید; در مورد شرایط و ضوابط پوشش گارانتی آگاه باشید; و مراقب باشید که برخی ماشین های لباسشویی راحت تر از بقیه کار می کنند; ماشین های لباسشویی جدید دارای کابینتی هستند که به سادگی از آن ها جدا و برداشته می شود تا به سادگی به قطعات آن دسترسی یافت.
مشکلات متعددی وجود دارند که شما به سادگی می توانید آن ها را حل بکنید; اما ماشین های لباسشویی دارای دستگاههای متعددی هستند که برای تعمیر ماشین لباسشویی در زمانی که آنها بد کار بکنند بهترین کار تماس با یک تعمیرکار واجد شرایط است.

مطالب مرتبط