چگونه یک ماشین لباسشویی که دارای سروصدا است را تعمیر کنیم؟(قسمت۴)

در قسمت اول و دوم و سوم این مقاله به معرفی ۶ مورد از عوامل سروصدا در ماشین لباسشویی پرداختیم. در این مقاله به بررسی ادامه این عوامل می پردازیم.

۷-تعمیر ماشین لباسشویی برای قرقره موتور متحرک، قرقره انتقال و قرقره پمپ

آیا ماشین لباسشویی شما به هنگام چرخیدن، تخلیه کردن یا تکان دادن تاپ تاپ صدا می‌دهد؟ یا صدای تیز و طولانی می‌دهد؟ آیا توسط یک تسمه به حرکت درمی‌آید؟ گاهی اوقات قرقره موتور که آن تسمه را به حرکت درمی‌آورد; و اغلب به خوبی تسمه را تکان می‌دهد; کثیفی، گریس، یا ترکیبات لاستیکی می‌توانند به آن بچسبند; برای رفع این مشکل قرقره‌های انتقال و همچنین قرقره‌های پمپ را بررسی کنید; هر یک یا تمام این قرقره‌ها و تسمه‌ها را درصورتیکه زبر، کثیف، کهنه، تاب برداشته یا آسیب‌دیده هستند تعویض کنید.

۸- تعمیر ماشین لباسشویی  برای تسمه پمپ

علائمی که نشان می‌دهند در یک ماشین‌لباسشویی تسمه متحرک بار بالا  ایراد وجود دارد عبارتند از چرخه چرخش یا تخلیه پرسروصدا; ممکن است صدای گرمب و قات قات بشنوید; بوی سوختن لاستیک، یا باقیماندن آب در پشت حلقه تخلیه; آیا تسمه پمپ طی سال‌های استفاده از آن ساییده، خراشیده، بیش از حد گرم شده است یا ترک برداشته است؟ آیا تسمه پمپ بی وقفه می‌چرخد؟ اگر نیاز است که هر یک از این قطعات را تعویض کنید، اطمینان حاصل کنید که تعویض‌هایتان دقیق باشند; و مطمئن شوید که تسمه را با درجه کشش موردنیاز تولید کننده تنظیم می‌کنید، چونکه نباید خیلی محکم باشد.

ماشین لباسشویی۹- تعمیر ماشین لباسشویی  برای بلبرینگ لگن

اگر بلبرینگ‌های لگن عقب کشیده شده باشند، ممکن است یک غره گوشخراش یا خِر خِر از ماشین لباسشویی هنگامیکه سعی می‌کند بچرخد بشنوید; همچنین سبد لباس‌ها، یا لگن داخلی، نیز ممکن شل باشد; این امکان وجود دارد که آب از ناحیه‌ی درزگیری نشتی کند; بلبرینگ‌های لگن می‌خواهند از حرکت آزادانه‌ی سبد شستشو اطمینان حاصل کنند; در واشرهای بارگیری بالای، معمولا دو بلبرینگ وجود دارد; یکی در جاییکه محور به سبد لباس‌ها وصل می‌شود; و دیگری در پایین یا ورودی انتقال;

در واشرهای بارگیری جلویی، هر دو بلبرینگ از محور سبک لباس‌ها در عقب لگن بیرونی پشتیبانی خواهند کرد; در هر دو نوع واشر، بلبرینگ‌ها یک درزگیر لگن برای خشک نگه داشتن‌شان دارند; اما صابون شستشو، استفاده سنگین، و گذر زمان می‌توانند باعث فرسایش آن درزگیر شوند; و سپس بلبرینگ‌ها می‌توانند از کار متوقف شوند; ماشین لباسشویی‌تان را از برق بکشید و لگن داخلی، یا سبد لباس‌ها را برای شروع بررسی بلبرینگ‌ها و درزگیر بیرون بیاورید; اگر ماشین لباسشویی شما یک ماشین بارگیری از بالا است، اغلب باید قرقره انتقال را نیز جدا کنید; وب سایت راهنمای صاحبین یا تولیدکننده را بررسی کنید; تا متوجه هر چیزی فراتر از ابزارهای دستی نرمال که نیاز به جداشدن یا تعویض بلبرینگ‌ها خواهند داشت شوید; و همیشه درزگیر لگن را در همان زمان تعویض کنید، چونکه یک خدشه در درزگیر به احتمال زیاد باعث آسیب دیدن بلبرینگ‌ها در ابتدای کار می‌شود.

اگر با بررسی موارد فوق سروصدای ماشین لباسشویی شما حل نشد; برای تعمیر ماشین لباسشویی خود با کارشناسان و متخصصان ما تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط